Микола Обушак – лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки

15.01.2020 | 12:30

Доктор хімічних наук, завідувач кафедри органічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Микола Обушак удостоєний Державної премії України в галузі науки і техніки 2019 року.

Згідно із Указом Президента України №4/2020, Премію науковцю Університету присуджено за співавторство у колективній роботі «Високоселективні методи синтезу гетероциклічних сполук для розробки компонентів функціональних матеріалів та створення нових лікарських засобів».

Метою роботи є створення і розвиток сучасних високоселективних методів конструювання структурно різноманітних гетероциклічних систем – біоактивних речовин і компонентів новітніх функціональних матеріалів. Автори здійснили комплексні дослідження на ключових етапах створення як  нових лікарських засобів так і інших функціональних матеріалів. Зокрема, науковці запропонували нові та суттєво розвинули теперішні підходи до побудови нових типів азотистих і сірковмісних п’яти- та шестичленних гетероциклічних систем з потужним синтетичним, фармакологічним, фотоактивним, хелатуючим та агрохімічним потенціалом.

Щиро вітаємо Миколу Обушака та весь авторський колектив із високим визнанням їхньої наукової діяльності!