21–28 вересня 2019 р. Візит групи науковців Карлового університету

29.09.2019 | 17:25

21–28 вересня 2019 року кафедру неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка відвідала група науковців Карлового університету (м. Прага, Чеська Республіка) з метою виконання НДР “Інтерметаліди f-елементів як матриці для зберігання водню” в рамках українсько-чеського науково-технологічного співробітництва (науковий керівник – член-кореспондент НАН України, професор Р.Є. Гладишевський) у складі доцента, д-ра Ладіслава Гавели – наукового співробітника кафедри фізики твердого тіла Карлового університету (керівник проєкту з чеської сторони), д-ра Сілвії Машкової-Черної – наукового співробітника кафедри фізики твердого тіла Карлового університету, Олександри Колоскової – аспірантки кафедри фізики твердого тіла Карлового університету.

У ході візиту чеські науковці ознайомилися з обладнанням кафедри неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка та поділилися досвідом роботи на власному обладнанні. Робота у лабораторіях включала синтез інтерметалічних сполук та проведення першого етапу рентгеноструктурних досліджень. На основі отриманих результатів узгоджено план подальших спільних дій в рамках проєкту, зокрема конкретизовано наступні етапи проведення експериментальних досліджень та скоординовано процес підготовки рукописів наукових публікацій.