I Школа молодих науковців “Дифракційні методи визначення будови речовини”

З четвертого по шосте травня 2011 року на хімічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Школа молодих науковців “Дифракційні методи визначення будови речовини”. Захід було організовано співробітниками кафедри неорганічної хімії в рамках святкування 350-річчя Університету. У Школі взяли участь сімдесят молодих науковців з університетів та науково-дослідних інститутів різних міст України – Києва, Ужгорода, Чернівців, Івано-Франківська, Луцька, Донецька, Харкова, а також Львова. Метою заходу була популяризація серед молодих вчених основних на сьогодні рентгенівських дифракційних методів дослідження будови речовини, ознайомлення їх з обладнанням кафедри, створення умов вільного спілкування науковців, передачі досвіду, встановлення їхніх перших наукових контактів як запоруки успішності кожного майбутнього вченого.

Урочисто відкрили захід голова організаційного комітету, завідувач кафедри неорганічної хімії професор Роман Євгенович Гладишевський, декан хімічного факультету професор Ярослав Михайлович Каличак та декан фізичного факультету професор Петро Миколайович Якібчук. Вони побажали учасникам Школи плідної праці та приємного перебування у Львові. Одразу після цього відбулася товариська зустріч, на якій учасники розповідали про себе, відповідали на запитання студентів та аспірантів хімічного факультету, які у свою чергу приготували для гостей приємні музичні паузи та презентацію про Львів. Перша зустріч завершилась невимушеним спілкуванням гостей та організаторів дійства за філіжанкою кави.

Наступного дня учасники слухали лекції професора Р.Є. Гладишевського на теми “Кристалохімія та основи рентгеноструктурного аналізу” та “Застосування рентгенівської дифракції”, а також провідного наукового співробітника Л.Г. Аксельруда на тему “Методи рентгеноструктурного аналізу ”. Впродовж двох днів учасники Школи – гості нашого університету відвідали практичні заняття, де детально ознайомились з рентгенівськими дифракційними методами полі- та монокристалу, рентгеніським фазовим аналізом і розшифровкою та уточненням структур, що становлять основні напрямки роботи науковців на кафедрі неорганічної хімії. Безпосередньо спілкуючись з лекторами професором Р.Є. Гладишевським, провідним науковим співробітником Л.Г. Аксельрудом, старшими науковими співробітниками П.Ю. Демченком та Я.О. Токайчуком на практичних заняттях молоді вчені ознайомились з роботою приладів, що функціонують на кафедрі, отримали відповіді на проблемні наукові запитання, набиралися та ділилися досвідом один з одним. Перший навчальний день завершився екскурсією по Львову для гостей міста, організованою студентами, що спеціалізуються на кафедрі.

Зустріч науковців була завершена урочистим закриттям Школи, отриманням сертифікатів про участь. Гості Школи у свою чергу висловили подяку оргкомітету за участь у такому важливому для них заході та на добру згадку про першу Школу молодих науковців “Дифракційні методи визначення будови речовини” дружньо стали до загальної світлини.

Ірина Возняк, аспірантка кафедри неорганічної хімії