Всеукраїнський конкурс юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського – 2023

27 травня 2023 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка підведено підсумки Всеукраїнського конкурсу юних дослідників “Кристали” імені Євгена Гладишевського. Підведення підсумків відбулося у змішаному форматі за участі журі та організаторів наукового змагання, учнів і їхніх наставників, а також Міністра освіти і науки України Оксена Лісового і Ректора Університету Володимира Мельника. Організаторами конкурсу були: Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний центр “Мала академія наук України” і Комунальний заклад Львівської обласної ради “Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді”. Конкурс носить ім’я Євгена Гладишевського – видатного вченого, професора Львівського університету, доктора хімічних наук, який здійснив вагомий внесок у розвиток кристалохімії і є засновником Львівської наукової кристалохімічної школи.

Конкурс проведено серед учасників двох вікових категорій: середня – школярі віком 6-12 років і старша – школярі 13-18 років.

Учасники старшої вікової категорії готували та надсилали тези своїх наукових спостережень на тему “Кристали: магія і технології”. Відібрані доповіді учасників старшої вікової категорії було представлено у вигляді мультимедійних презентацій.

Переможцями та призерами Конкурсу серед учасників старшої вікової категорії стали:

І місце:

учень 7 класу Ліцею № 28 Львівської міської ради Ростислав Білий (робота “Чарівні і небезпечні кристали моноурату натрію”);

ІI місце:

учениця 10 класу СЗШ № 67 міста Львова Анна Кравчук (робота “Солодка магія”);

учениця 8 класу філії “Дмитрівська ЗШ” ОНЗ “Дмитрівська ЗШ І-ІІІ ступенів імені Т. Г. Шевченка” Кіровоградської області Вікторія Шведчикова (робота “Родохрозит – магічний оберіг злагоди, краси та успіху. Одержання родохрозиту в лабораторії”);

ІII місце:

курсант I курсу Відокремленого структурного підрозділу “Морський коледж Херсонської державної морської академії” Руслан Авраменко (робота “Кіавтуїт і пейніт – найрідкісніші кристали землі”);

учениця 7 класу Прелесненської гімназії Донецької області Анастасія Алаєва (робота “Таємниці кристалізації води”);

учень 9 класу Тернівського ліцею Джулинської сільської ради Вінницької області Владислав Волощук (робота “Сапфірові суглоби”).

Переможцями Конкурсу серед учасників середньої вікової категорії стали:

у номінації “Найякісніший кристал”:

Вікторія Єременко – учениця 7 класу Луцького ліцею №28 Луцької міської ради, Волинська область;

Евеліна Рак – учениця 5 класу Великокринківського ліцею Глобинської міської ради Полтавської області;

у номінації “Найбільший кристал”:

Павло Юрків – учень 7 класу Дрогобицького наукового ліцею імені Богдана Лепкого, Львівська область;

Анна Іванес – учениця 4 класу Великокринківського ліцею Глобинської міської ради Полтавської області;

у номінації “Найоригінальніший кристал”:

Катерина Ліпич – учениця 5 класу ліцею №7 м. Ковеля, Волинська область;

Данило Бокшай – учень 4 класу Ужгородської початкової школи «Первоцвіт» Ужгородської міської ради Закарпатської області;

у номінації “Віртуальний кристал”:

Макар Кравцов – учень 6 класу Кулажинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гребінківської міської ради Полтавської області;

Андрій Новак – учень 3 класу Миколаївської гімназії №6 Миколаївської міської ради Миколаївської області.

Результати І етапу_2023

Результати ІІ етапу 2023

Результати у середній віковій категорії_2023

Повідомлення про підведення підсумків Конкурсу (ЛНУ ім. Івана Франка)