Школярі Турки відвідали Львівський університет

06.10.2017 | 23:23

5 жовтня 2017 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка, на хімічному факультеті працівники кафедри неорганічної хімії зустрілися з учнями 9 класів Турківської ЗОШ I-III ст. № 1, їхнім вчителем хімії Оксаною Моружко та завучем Миколою Гав’яком.

Проректор з наукової роботи, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський познайомив учнів з Львівським університетом, його традиціями, навчальною та науковою роботою. Він зауважив, що в Університеті цікаво навчатися, адже є широкий вибір спеціальностей, потужна міжнародна співпраця, постійно відбуваються зустрічі з відомими людьми, конкурси, олімпіади, студенти ведуть активне громадське життя, відвідують творчі гуртки, спортивні секції тощо. Роман Євгенович також наголосив на важливості хімічних знань, ролі хімічних речовин і їхніх взаємних перетворень у повсякденному житті людини, побуті, промисловості, народному господарстві.

Доцент Оксана Зелінська розповіла школярам про історію і сучасність хімічного факультету, ознайомила з умовами вступу на хімічний факультет Університету. Більш детально Оксана Ярославівна зупинилась на історії та науково-педагогічній діяльності колективу кафедри неорганічної хімії, досягненнях Львівської кристалохімічної школи.

Доцент Зіновія Шпирка розповіла учням, що для успішного засвоєння основ хімічної науки неабияке значення має навчальний хімічний експеримент, адже побачивши дослід можна запам’ятати і зрозуміти набагато більше про те чи інше явище, процес та речовину. Коментуючи досліди, Зіновія Михайлівна залучала учнів до спільного обговорення, з’ясовуючи сутність досліду та тим самим активізувала їхню розумову діяльність.“Хімічний хамелеон”, “Виверження вулкану”, “Золотий дощ”, “Дим без вогню”, “Сніг у колбі”, “Лисячий хвіст”, “Фараонові змії”, “Таємне стає явним” – це той невеликий перелік дослідів, які продемонструвала учням інженер кафедри Володимира Володимирівна Левицька.

З роботою наукових та навчальних лабораторій кафедри неорганічної хімії учнів ознайомив старший науковий співробітник кафедри Ярослав Токайчук. Він представив учням обладнання кафедри: рентгенівські апарати (полікристальні та монокристальні автоматичні дифрактометри), електродугову плавильну піч, муфельні печі, установки для термічного аналізу, металмікроскопи, прилади для вимірювання електричних і магнітних властивостей.

Доцент Світлана Пукас провела цікаву екскурсію музеєм кафедри, де зібрано взірці хімічних речовин, колекції мінералів, моделі кристалічних ґраток, многогранники, а також речовини, синтезовані студентами.

На завершення зустрічі учні познайомились з роботою обчислювальної лабораторії. Про використання комп’ютерних програм для візуалізації структур хімічних речовин розповіла завідувач обчислювальної лабораторії Галина Ничипорук.

 

 

Світлини