Всеукраїнський конкурс юних дослідників “Кристали” імені Євгена Гладишевського

22.05.2017 | 02:10

20 травня 2017 року відбувся фінальний (очний) етап і підведення підсумків Всеукраїнського конкурсу юних дослідників “Кристали” імені Євгена Гладишевського. Організаторами конкурсу були: Національний центр “Мала академія наук України”, кафедра неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка і Комунальний заклад Львівської обласної ради “Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді”. Метою Конкурсу є популяризація знань з хімії та суміжних галузей науки, підтримка обдарованих дітей та учнівської молоді, залучення їх до науково-дослідницької діяльності в гуртках і секціях наукових відділень Малої академії наук України. Основними завданнями Конкурсу є: залучення дітей та учнівської молоді до поглибленого вивчення хімії та інших природничих наук; розвиток пізнавальних інтересів дітей та учнівської молоді, організація їхньої самостійної та колективної пізнавальної діяльності; формування наукових основ і практичних навичок проведення наукового дослідження; підвищення загальноосвітнього рівня учнів, оволодіння ними вміннями самостійно безпечно працювати з хімічними реактивами, обробляти, аналізувати та представляти інформацію; стимулювання творчого самовдосконалення обдарованих дітей та учнівської молоді; підтримка обдарованих дітей та учнівської молоді.

Конкурс проведено серед учасників двох вікових категорій: середня – учні 1-6 класів і старша – учні 7-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, а також вихованці (учні, слухачі) позашкільних навчальних закладів України. Під час першого (заочного) етапу конкурсу учні 1-6 класів вирощували кристали з отриманих від організаторів реактивів, а учні 7-11 класів готували та надсилали тези своїх наукових спостережень на тему “Кристали: таємниці росту та мистецтво синтезу”. Під час другого (очного) етапу конкурсу відібрані 18 доповідей учнів 7-11 класів було представлено у вигляді стендових презентацій.

Під час урочистого засідання з нагоди підведення підсумків конкурсу до учасників і гостей конкурсу з вітальним словом виступили голова оргкомітету, член-кореспондент НАН України, проректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Роман Гладишевський, директор департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда, головний спеціаліст сектору виховної роботи та дозвілля Олена Кондрат, завідувач відділу організаційно-масової роботи Малої академії наук України Людмила Гайдай і директор КЗ ЛОР “Львівська обласна академія наук учнівської молоді” Іванна Бородчук.

Для гостей урочистого засідання організатори приготували музичне вітання – концерт за участю студентів факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка та гурту автентичного співу народів Східної Європи “Ягуди”.

За результатами оцінювання надісланих учнями 1-6 класів кристалів переможцями конкурсу стали:

у номінації “Найбільший кристал”учениця 1 класу Маріупольського НВК “Ліцей-школа №14” Донецької області Даяна Лезкано та учениця 4 класу ЗОШ І-ІІІ ступенів №13 м. Херсона Софія Краюшкіна;

у номінації “Найякісніший кристал”учениця 2 класу СЗШ I ступеня №53 з поглибленим вивченням англійської мови м. Львова Аліна Дмитрук і учениця 3 класу СЗШ №20 м. Кам’янське Дніпропетровської області Дар’я Яценко;

у номінації “Найоригінальніший кристал”учениця 6 класу Криворізького Жовтневого ліцею Дніпропетровської області Єлизавета Бєлоусова та учениця 3 класу Шепетівського НВК №3 Хмельницької області Софія Кондратюк;

у номінації “Віртуальний кристал” учениця 3 класу Тернопільської СЗШ І ступеня з поглибленим вивченням основ економіки Валерія Дзюбинська та учениця 3 класу Лиманського НВК “ЗОШ I-III ступенів-ДНЗ” №1 Донецької області Евеліна Пелипенко.

Усіх переможців конкурсу серед учнів 1-6 класів нагородили грамотами і призами.

Переможцями та призерами конкурсу серед учнів 7-11 класів стали:

І місце:

учениця 9 класу Української гімназії №1 м. Івано-Франківська Анастасія Мельницька (робота “Визначення показника заломлення світла у вирощених кристалах”);

ІI місце:

учень 9 класу Кременчуцького ліцею №4 Полтавської області Максим Кіндра (робота “Дослідження росту кристалів міді в процесі відновлення катіонів Сu2+ металічним алюмінієм у гелі агару”);

учень 10 класу Вугледарського НВК “Політехнічний ліцей – ЗОШ І-ІІ ступенів” Донецької області Андрій Поляков (робота “Кристали часу”);

ІII місце:

учень 8 класу Енергодарського НВК №5 Запорізької області Володимир Белозьоров (робота “Дослідження динаміки росту кристалів залежно від змодельованих умов”);

учениця 11 класу Чернівецького ліцею №3 медичного профілю Олександра Пиптюк (робота “Кристали, що світяться”);

учень 9 класу Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Кіровоградської області Сергій Слівінський (робота “Вплив магнітного поля на ріст кристалів залізного купоросу”).

Переможець та призери Конкурсу серед учнів 7-11 класів були відзначені грамотами, призами, а також преміями професора Євгена Гладишевського.

Видано збірник учнівських наукових тез Всеукраїнського конкурсу юних дослідників “Кристали” імені Євгена Гладишевського, а також збірник учнівських наукових тез минулорічного конкурсу “Від кристалів-гігантів до нанокристалів”.

Світлини

Світлини Ірини Токайчук