21-25 жовтня 2024 р. Робота делегації хімічного факультету в Університеті Осло, Норвегія
З 21 по 25 жовтня 2024 р. делегація хімічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка у складі декана хімічного факультету Григорія Дмитріва, старшого наукового співробітника кафедри неорганічної хімії Василя Кордана та наукового співробітника кафедри неорганічної хімії Назара Павлюка перебувала з офіційним візитом в Університеті Осло, Норвегія.
В перший день візиту, 21 жовтня 2024 р. в новому кампусі Університету Осло відбулась робоча зустріч з ректором Свейном Столеном та представниками вищого менеджменту на якій обговорювались можливі напрямки подальшої співпраці. Після зустрічі делегація ознайомилась з науковою бібліотекою Університету Осло та зустрілась із завідувачем кафедри хімії Стіаном Свелле та керівником наукової групи хімії неорганічних матеріалів Аною Олафсен Сйастад. Під час цієї зустрічі відбувся обмін інформацією про напрямки роботи обох університетів в галузі неорганічної хімії, зокрема матеріалів для акумуляторів водню та хімічних джерел струму. Далі була зустріч з професором Трулсом Норбі в Науковому Парку Університету Осло під час якої делегація змогла ознайомитись з інфраструктурою парку, його лабораторіями та можливостями щодо підтримки та акселерації стартапів. Усі зустручі супроводжувались предметними дискусіями. Наприкінці дня відбулась екскурсія до історичного центру Осло, де знаходяться перші корпуси університету та бібліотеки.
У віторок 22 жовтня 2024 р. кожен член делегації хімічного факультету мав доповідь на Семінарі ‘Hydrogen Materials’, організованого Університетом Осло і кожна з доповідей викликала запитання та дискусію. Зокрема в доповідях Григорія Дмитріва та Василя Кордана були представлені результати отримані в рамках виконання проекту НФДУ №2022.01/0064 “Метал-гідриди на основі модифікованих сплавів магнію для сучасних високоємних систем накопичення водню”, про результати отримані в рамках виконання проекту ХН-03Ф “Нові речовини і сплави для автономних джерел енергії та засобів індивідуального захисту” додатково згадував Григорій Дмитрів.
У середу 23 жовтня 2024 р. на Семінарі ‘Hydrogen Materials’ хіміки з Львівського університету працювали в групі з науковцями Університету Осло та Інституту Енергетичних Досліджень щоб підготувати проект заявку, яка згодом претендуватиме на грантове фінансування.
У четвер 24 жовтня 2024 р. делегація хімічного факультету цілий день провела в Ліллестремі: спочатку відбувся візит до Інституту Технологічних Систем (ITS) Університету Осло, організований Сабріною Сарторі та до Інституту Енергетичних Технологій (IFE), організований Бйорном Гаубеком. Цей день був надзвичайно важливим, оскільки науковці не лише продовжили обговорення майбутнього спільного дослідницького проекту, який зародився під час Семінару ‘Hydrogen Materials’, але й детально ознайомились з їхнім обладнанням.
У п’ятницю 25 жовтня 2024 р. відбулась надзвичайно важлива зустріч з представниками NORAD (Норвежською агенцією розвитку співробітництва) під головуванням Йорун Носсум, на якій обговорювали можливі шляхи співпраці Норвегії та України в галузі освіти, досліджень, енергетики, підтримки наукових стартапів.
Після поверенення до Львова продовжується обговорення напрацьованих напрямків співпраці з норвезькими колегами за допомогою листування електронною поштою, то ж сподіваємоь що за якийсь час будуть новини про подальші спільні проєкти.