Кафедра безпеки життєдіяльності

  • Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Методичні матеріали
  • Дослідження
  • Новини

На межі тисячоліть проблема безпечної життєдіяльності стала однією із головних проблем суспільства і міжнародна наукова спільнота визнала, що на сучасному етапі розвитку цивілізації науково-технічний прогрес не може гарантувати повної безпеки людству, а часто його результати призводять до надзвичайних ситуацій через антропогенний вплив на довкілля, недосконалість технологій та обладнання і людський чинник. В умовах постійного зростання інтенсивності життєдіяльності людини, впровадження високих технологій та унікального обладнання різко зростає роль людського чинника в оптимізації взаємовідносин людини з середовищем перебування і сучасною виробничою та побутовою технікою. Тому виникла необхідність дослідження проблем безпеки життєдіяльності та навчання населення з питань безпечної життєдіяльності й у 1998 році в Університеті була створена кафедра безпеки життєдіяльності. У своїй діяльності кафедра дотримується концепції, що майбутнє людства залежить не тільки від вирішення технічних проблем безпеки життєдіяльності, а й від пізнання сутності людини, трансформування її життєвих цінностей та усунення людського чинника із причин виникнення небезпек. На кафедрі працюють фахівці з різних галузей науки, що дозволяє комплексно вирішувати поставлене перед нею завдання — формування безпекового складника культури людства.

Колектив

Колектив кафедри безпеки життєдіяльності (2024 рік)
Зліва направо, перший ряд: Вікторія Ващук, Любов Кіт, Зіновій Яремко,
Світлана Тимошук, Соломія Писаревська; другий ряд: Ігор Муць, Ярослав Галаджун,
Оксана Бардін, Роман Петришин, Володимир Фірман

 

Зараз утверджується розуміння безпеки людини як загальнолюдської цінності й проблема її гарантування охоплює найрізноманітніші аспекти, а саме: політичний, правовий, економічний, технічний, екологічний, соціальний, психологічний, освітній та інші. Тому для її вирішення необхідно віднайти багатовимірний та всебічний підхід, який би утверджував як цінність самої безпеки, так і її досяжність людством. За такого підходу до забезпечення належного рівня безпеки життєдіяльності потрібно, щоб суспільна свідомість адекватно відображала сукупність наявних потенційних небезпек, а наукова спільнота володіла знаннями про закономірності їхнього розвитку і вміла їх відвернути та знизити ризик до допустимого рівня. Особлива роль у цьому відведена вищій освіті, яка, згідно з критеріями підготовки здобувачів вищої освіти з питань безпеки життєдіяльності, передбачає формування сукупності загальнокультурних та професійних компетентностей з питань безпеки життєдіяльності, які охоплюють:

  • культуру безпеки та ризик-орієнтоване мислення, за яких питання безпеки особи, захисту і збереження навколишнього середовища стають найважливішими пріоритетами;
  • знання сучасних проблем і головних завдань безпеки життєдіяльності, вміння виконувати професійні обов’язки з урахуванням ризику виникнення небезпек, які можуть спричинити надзвичайні ситуації та здатність приймати рішення щодо безпеки в межах своїх повноважень;
  • вміння оцінити середовище перебування щодо особистої безпеки, колективної безпеки, безпеки суспільства, провести моніторинг небезпечних ситуацій та обґрунтувати підходи та засоби збереження життя, здоров’я та захисту працівників в умовах загрози й виникнення небезпечних та надзвичайних ситуацій.

Формування безпекових компетентностей в здобувачів вищої освіти через підвищення рівня усвідомлення небезпечності чинників навколишнього середовища є актуальним завданням підготовки фахівців як в умовах воєнного стану, так і у післявоєнний період.

Співробітники

Викладацький розклад



Методичні матеріали

Навчально-методична робота кафедри направлена на забезпечення якісного викладання нормативних дисциплін кафедри: «Безпека життєдіяльності та охорона праці», «Безпека життєдіяльності», «Охорона праці», «Охорона здоров’я дітей та шкільна гігієна» та «Гігієна та санітарія», а також вибіркової дисципліни «Домедична підготовка».

Навчальні посібники

Безпека життєдіяльностіЯремко З.М. Безпека життєдіяльності. Навч. посібник. – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2005. – 301 с.

У посібнику розглянуто головні проблеми безпечної життєдіяльності на сучасному етапі розвитку суспільства. Запропоновано модель життєдіяльності людини, на основі якої проаналізовано ефективність соціально-економічної і технічної систем безпеки та управління ризиком. Описано психофізіологічні та соціальні особливості життєдіяльності людини та з’ясовано їхню роль у забезпеченні особистої та суспільної безпеки. Розглянуто природне середовище як головний критерій безпечної життєдіяльності. Проаналізовано небезпечні та шкідливі чинники техногенного середовища та обговорено головні заходи та засоби гарантування безпечної життєдіяльності. Наведено завдання для практичних занять та запитання для самоконтролю.

Безпека життєдіяльностіЯремко З.М., Муць І.Р., Галаджун Я.В. Безпека життєдіяльності: короткий виклад та засоби контролю знань : навч. посібник за ред. проф. З.М. Яремка. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2011. – 268 с.

У першій частині посібника у короткому викладі розглянуто головні проблеми безпечної життєдіяльності на сучасному етапі розвитку суспільства. Запропоновано модель життєдіяльності людини, на основі якої проаналізовано ефективність соціально-економічної і технічної систем безпеки та управління ризиком. Описано психофізіологічні та соціальні особливості життєдіяльності людини та з’ясовано їхню роль у забезпеченні особистої та суспільної безпеки. Розглянуто природне середовище як головний критерій безпечної життєдіяльності. Проаналізовано небезпечні та шкідливі чинники техногенного середовища та обговорено головні заходи та засоби гарантування безпечної життєдіяльності. У другій частині посібника подано тестові завдання для контролю знань студента.

Основи рятування і збереження життя людини, яка перебуває у невідкладному станіКіт Л.Я. Основи рятування і збереження життя людини, яка перебуває у невідкладному стані / Л.Я. Кіт, Н.В. Наливайко. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2020. – 132 с.

У цьому навчально-методичному посібнику зібраний матеріал, який неодмінно допоможе студентам під час їхньої професійної підготовки опанувати сучасні загальноприйняті способи і прийоми домедичної само- і взаємодопомоги, які можна застосовувати у разі виникнення нещасних випадків на дошпитальному етапі не тільки у побуті та особистому житті, а й у повсякденній роботі з людьми.

Охорона праціЯремко З.М., Тимошук С.В., Писаревська С.В., Стельмахович О.Б. Охорона праці : навч. посібник за ред. проф. З.М. Яремка. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2018. – 430 с.

У першій частині навчального посібника розглянуто головні питання охорони праці, які розкривають суть управління охороною праці та забезпечення безпечних і здорових умов праці під час господарської діяльності. У другій частині посібника приведено практичні роботи, виконання яких забезпечує закріплення теоретичних знань та формування вмінь з питань гарантування безпечних і здорових умов праці шляхом розв’язання різноманітних задач. У третій частині посібника подано тестові завдання для контролю знань студентів.

Атестовані електронні курси на електронній платформі MOODLE

  1. Безпека життєдіяльності та охорона праці. Доц. Світлана Тимошук.
  2. Безпека життєдіяльності та охорона праці. Доц. Соломія Писаревська.
  3. Охорона здоров’я дітей і шкільна гігієна. Доц. Соломія Писаревська та доц. Світлана Тимошук.
  4. Безпека життєдіяльності для студентів хімічного факультету (014 Середня освіта). Доц. Ярослав Галаджун.
  5. Гігієна і санітарія в готельно-ресторанній справі. Доц. Світлана Тимошук та доц. Соломія Писаревська.

Навчально-методичні посібники видані кафедрою

  1. Писаревська С. Методичні рекомендації щодо самостійного вивчення дисципліни «Охорона праці» студентами денної форми навчання із галузі знань 01 Освіта / Педагогіка / 23 Соціальна робота / С. Писаревська, З. Яремко, В. Ващук, С. Тимошук // Львів: Видавництво ЛНУ, 2020. – 50 с.
  2. Наливайко Н. В., Кіт Л. Я. Методичні рекомендації щодо самостійного вивчення дисципліни «Охорона здоров’я дітей і шкільна гігієна» студентами денної форми навчання філологічного факультету із галузі знань 01 – Освіта. Львів: «Друк на потребу», 2020. – 34 с.
  3. Петришин Р.С. Методичні рекомендації щодо самостійного вивчення дисципліни «Безпека життєдіяльності» студентами хімічного факультету денної форми навчання зі спеціальності 102 – Хімія / Р.С. Петришин, Я.В. Галаджун, І.Р. Муць, А.В. Зелінський, З.М. Яремко. – Львів.: Видавництво ЛНУ, 2019. – 52 с.
  4. Фірман В. Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів фізичного факультету з дисципліни «Охорона праці» / В. Фірман, З. Яремко, С. Тимошук, С. Писаревська. – Львів: Видавництво ЛНУ, 2019. – 78 с.
  5. Яремко З. Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів факультету електроніки з дисципліни «Охорона праці» / З. Яремко, С. Тимошук, В. Фірман, С. Писаревська. – Львів: Видавництво ЛНУ, 2019. – 86 с.
  6. Тимошук С. Методичні рекомендації для самостійної роботи студентів хімічного факультету з дисципліни «Охорона праці» / С. Тимошук, З. Яремко, В. Фірман, С. Писаревська. – Львів: Видавництво ЛНУ, 2019. – 86 с.
  7. Галаджун Я.В. Методичні рекомендації щодо самостійного вивчення дисципліни «Безпека життєдіяльності» студентами денної форми навчання із галузі знань 08 Право / Я.В. Галаджун, І.Р. Муць, Р.С. Петришин, А.В. Зелінський, З.М. Яремко. – Львів: Видавництво ЛНУ, 2019. – 55 с.
  8. Муць І.Р. Методичні рекомендації щодо самостійного вивчення дисципліни «Безпека життєдіяльності» студентами економічного факультету денної форми навчання зі спеціальностей 051 Економіка та 073 Менеджмент / І.Р. Муць, Я.В. Галаджун, Р.С. Петришин, А.В. Зелінський, З.М. Яремко. – Львів: Видавництво ЛНУ, 2019. – 48 с.
  9. Яремко З.М. Методичні рекомендації до написання розділів «Охорона праці» у дипломних роботах бакалаврів і «Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях» у дипломних (кваліфікаційних) роботах спеціалістів і магістрів університету / З.М. Яремко, Я.В. Галаджун, І.Р. Муць, С.В. Тимошук, Р.С. Петришин, О.І. Третяк. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2013. – 144 с.
  10. Наливайко Н.В. Невідкладна допомога: короткий виклад і тестові завдання: навч. посібник / Н.В. Наливайко. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2012. – 268 с.
  11. Наливайко Н.В., Баклицька Л.О., Крижановська Н.Д., Яремко З.М. Невідкладна допомога у разі гострих патологічних та екстремальних станів. Навч.-метод. посібник. – Львів: ВЦЛНУ імені Івана Франка, 2010. – 196 с.
  12. Третяк О.І., Тимошук С.В., Яремко З.М. Менеджмент охорони праці в загальноосвітніх навчальних закладах. Навч.-метод. посібник. – Львів: ВЦЛНУ імені Івана Франка, 2010. – 75 с.
  13. Третяк О.І., Яремко З.М., Тимошук С.В. Безпека праці під час роботи з біологічними чинниками. Навч.-метод. посібник. – Львів: ВЦЛНУ імені Івана Франка, 2009. – 56 с.
  14. Тимошук С.В., Яремко З.М., Третяк О.І. Безпека праці під час роботи з хімічними чинниками. Навч.-метод. посібник. – Львів: ВЦЛНУ імені Івана Франка, 2009. – 80 с.
  15. Яремко З.М., Галаджун Я.В., Муць І.Р., Третяк О.І. Навчальна програма та практикум з безпеки життєдіяльності. – Львів: ВЦЛНУ імені Івана Франка, 2006. –102 с.
  16. Яремко З.М., Третяк О.І., Муць І.Р., Бардін О.І. Навчальна програма та практикум з основ охорони праці. – Львів: ВЦЛНУ імені Івана Франка, 2006. – 72 с.
  17. Баклицька Л.О., Крижановська Н.Д., Мудровська Л.В., Яремко З.М. Методичні рекомендації до практичних занять з дисципліни “Основи медичних знань та охорона здоров’я дітей” з розділу “Невідкладна допомога під час гострих патологічних та екстремальних станів”. – Львів: ВЦЛНУ імені Івана Франка, 2006. – 68 с.
  18. Мудровська Л.В., Баклицька Л.О., Крижановська Н.Д., Яремко З.М. Методичні рекомендації до практичних занять з дисципліни “Основи медичних знань та охорона здоров’я дітей” з розділу “Невідкладна допомога при порушенні органів і систем”. – Львів: ВЦЛНУ імені Івана Франка, 2005. – 56 с.
  19. Третяк О.І., Галаджун Я.В., Муць І.Р., Яремко З.М. Методичні рекомендації до виконання розділу “Безпека життєдіяльності та охорона праці” у дипломних роботах студентів біологічного факультету університету. – Львів: ВЦЛНУ імені Івана Франка, 2004. – 56 с.>
  20. Яремко З.М., Галаджун Я.В., Муць І.Р., Жак О.В. Методичні рекомендації до виконання розділу “Безпека життєдіяльності та охорона праці” у дипломних роботах студентів хімічного факультету університету. – Львів: ВЦЛНУ імені Івана Франка, 2004. – 28 с.
  21. Вовченко Р.Г., Ковтун Р.М., Фурман В.В., Яремко З.М. Безпека робіт під час проведення польових навчальних та навчально-виробничих практик. – Львів: ВЦЛНУ імені Івана Франка, 2003. – 64 с.
  22. Яремко З.М., Ковтун Р.М., Третяк О.І., Галаджун Я.В. Методичні рекомендації до виконання розділу “Безпека життєдіяльності та охорона праці” у дипломних роботах студентів університету. – Львів: ВЦЛНУ імені Івана Франка, 2002. – 11 с.
  23. Ковтун Р.М. Методичні рекомендації з безпеки життєдіяльності в умовах експедиційних робіт для студентів університету. – Львів: ВЦЛНУ імені Івана Франка, 2000. – 68 с.
  24. Яремко З.М., Ковтун Р.М., Галаджун Я.В. Практикум з безпеки життєдіяльності. – Львів: ВЦЛНУ імені Івана Франка, 2000. – 59 с.
  25. Яремко З.М., Ковтун Р.М. Методичні рекомендації до виконання розділу “Безпека життєдіяльності та охорона праці” у дипломних роботах студентів університету. – Львів: ВЦЛНУ імені Івана Франка, 2000. – 8 с.

Методичні рекомендації до написання розділів «Охорона праці» і «Охорона праці та безпека в надзвичайних ситуаціях» у дипломних (кваліфікаційних) роботах

Дослідження

Наукові дослідження кафедри охоплюють питання формування елементів культури безпеки життєдіяльності та ризик-орієнтованого мислення засобами освіти. За час роботи кафедра запропонувала сучасну модель життєдіяльності людини, яка адекватно відображає головні тенденції у забезпеченні її безпеки та сприяє формуванню належної відповідальності особи як за власну, так і колективну безпеку.
Аксіомно прийнято, що абсолютної безпеки досягнути не можна, бо за таких умов людина буде позбавлена свого розвитку та свободи. Компроміс у розв’язанні цього питання полягає в адекватному усвідомленні сучасних загроз життю та здоров’ю людини та використанні ризик-орієнтованого підходу до підвищення рівня безпеки людини до прийнятного рівня в умовах нинішнього глобалізованого світу.
Розглянуто взаємозв’язок між рівнем безпеки життєдіяльності людства і науково-технічним прогресом та показані інтегрально-економічні засади управління безпекою життєдіяльності суспільства в сучасних умовах. Обґрунтовано, що впровадження ризик-орієнтованого підходу до гарантування безпеки праці й на цій основі формування ризик-орієнтованого мислення та особистої відповідальності за колективну та власну безпеку є одним із пріоритетних напрямів діяльності держави на сучасному етапі.

У 2023 році кафедра розпочала виконувати в межах робочого часу викладачів науково-дослідну роботу на тему “Формування соціальної відповідальності за безпеку життєдіяльності в сучасних умовах” (2023-2025 рр.), № держреєстрації 0123U101263, а у попередній період наукові дослідження проводилися за такими темами:

  • Формування ризик-орієнтованого мислення в освітньому просторі в умовах інформатизації суспільства (2020–2022 рр.), № держреєстрації 0120U102550;
  • Ризик-орієнтований підхід до формування відповідальності за особисту та колективну безпеку (2017–2019 рр.), № держреєстрації 0117U000890;
  • Формування елементів культури безпеки життєдіяльності засобами освіти (2014–2016 рр.), № держреєстрації 0114U000865;
  • Формування мотивації щодо здорового способу життя засобами освіти (2011–2013 рр.), № держреєстрації 0111U005525;
  • Формування мотивації щодо посилення відповідальності особи за власну безпеку (2008–2010 рр.), № держреєстрації 0108U006468;
  • Психофізіологічна стійкість людини в умовах сучасного середовища (2005–2007 рр.), № держреєстрації 0105U004923;
  • Психофізіологічні особливості людини, професійна спрямованість та безпека життєдіяльності (2002–2004 рр.), № держреєстрації 0102U006106;
  • Методологічні проблеми викладання безпеки життєдіяльності (1999–2001 рр.).

За весь період наукових досліджень науково-педагогічні працівники кафедри опублікували біля 70 наукових статей та біля 90 тез доповідей на міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях.

СПИСОК НАУКОВИХ ПУБЛІКАЦІЙ
НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КАФЕДРИ

2023 рік

  1. Tymoshuk S. V. Social responsibility for the safety and health of employees at work / S. V. Tymoshuk, S. V. Pysarevska, R. S. Petryshyn, Z. M. Yaremko // Naukovyi Visnyk Natsionalnoho Hirnychoho Universytetu. 2023. №2. P. 113–117. (DOI: https://doi.org/10.33271/nvngu/2023-2/113)
  2. Галаджун Я. Особливості вивчення безпекових дисциплін у кризових ситуаціях / Я. Галаджун, І. Муць, Р. Петришин, З. Яремко // Вісник Львівського університету. Серія педагогічна. 2023. Вип. 39. С. 25-40. (DOI: http://dx.doi.org/10.30970/vpe.2023.39.12031)
  3. Писаревська Соломія. Роль родинного виховання у формуванні культури безпеки дорожнього руху як чинника підвищення безпеки пішоходів / Соломія Писаревська, Зіновій Яремко, Вікторія Ващук // Вісник Львівського університету. Серія педагогічна. 2023. Вип. 38. С. 199–207. (DOI: http://dx.doi.org/10.30970/vpe.2023.38.11864)
  4. Тимошук С. В. Роль освіти у формуванні безпечного професійного середовища. / С. В. Тимошук, С. І. Попович, Л. О. Федина // Актуальні питання у сучасній науці. 2023. Вип. 3(9). С. 496–510. (DOI: https://doi.org/10.52058/2786-6300-2023-3(9)-496-510)
  5. Ващук В. Екологічні наслідки війни в Україні в 2022 році / В. Ващук, С. Писаревська, З. Яремко // Проблеми та перспективи розвитку системи безпеки життєдіяльності: Зб. наук. праць Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених, курсантів та студентів. – Львів : ЛДУБЖД, 2023. С. 485–490.
  6. Писаревська С. Роль людського чинника у зменшенні ризику виникнення дорожньо-транспортних пригод на пішохідних переходах / С. Писаревська, В. Ващук, З. Яремко // Проблеми та перспективи розвитку системи безпеки життєдіяльності: Зб. наук. праць Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених, курсантів та студентів. – Львів : ЛДУБЖД, 2023. С. 529–533.
  7. Галаджун Ярослав. Безпекові компетентності вчителя хімії в сучасних умовах / Ярослав Галаджун, Зіновій Яремко // ІХ науково-методична конференція «Сучасні тенденції навчання хімії», 7-8 квітня 2023 р., м. Львів. С. 34.
  8. Тимошук С.В. Ризик-орієнтований підхід до управління охороною здоров’я та безпекою працівників на робочому місці / С.В. Тимошук, З.М. Яремко // Охорона праці: освіта і практика. Проблеми та перспективи розвитку охорони праці : Зб. наук. праць ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції викладачів та фахівців-практиків та ХІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції курсантів, студентів, аспірантів та ад’юнктів. Львів : ЛДУБЖД, 2023. С. 45–46.

2022 рік

  1. Pavlova I. Adaptation of the academic motivation scale for future professionals in physical education and sports / I. Pavlova, I. Bodnar, V. Shvets, P. Petrytsa, N. Nalyvayko // Cypriot Journal of Educational Science. 2022, 17(4), Р.1009–1023. (DOI: https://doi.org/10.18844/cjes.v17i4.7117)
  2. Grytsenko I. Higher education institution: Distance learning and modern communicative opportunities / I. Grytsenko, N. Borysenko, N. Sydorenko, V. Vashchuk, I. Valuieva // Review of education. 2022. Vol.10(1), e3318. (DOI: https://doi.org/10.1002/rev3.3318)
  3. Кіт Л. Я. Проблема формування навичок домедичної допомоги у закладах вищої освіти / Л.Я. Кіт, В.М. Фірман // Проблеми освіти. 2022. Вип. 1(96). С. 236–252. (DOI: https://doi.org/10.52256/2710-3986.1-96.2022.15)
  4. Ващук В. В. Ризик-орієнтований підхід щодо вакцинації молоді в умовах пандемії COVID-19 / В. В. Ващук, З. М. Яремко // Проблеми та перспективи розвитку системи безпеки життєдіяльності : Зб. наук. праць ХVІІ Міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених, курсантів та студентів. – Львів : ЛДУБЖД, 2022. С. 296–299.
  5. Тимошук С. В. Соціально-економічні аспекти охорони праці в сучасному мінливому світі праці. / С. В.Тимошук, В. М.Фірман, З. М.Яремко // Охорона праці: освіта і практика. Проблеми та перспективи розвитку охорони праці : Зб. наук. праць ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції викладачів та фахівців-практиків та ХІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції курсантів, студентів, аспірантів та ад’юнктів. – Львів : ЛДУБЖД, 2022. С. 42–43.
  6. Галаджун Я. Безпекові аспекти дистанційного навчання / Я. Галаджун, І. Муць, Р. Петришин, З. Яремко // Соціально-психологічні та гуманітарні виміри безпеки життєдіяльності : Зб. наук. праць І науково-практичної конференції з міжнародною участю. – Львів : ЛДУБЖД, 2022. С. 276–280.

2021 рік

  1. Яремко З. М., Писаревська С. В., Фірман В. М. Системний підхід до управління безпекою на пішохідних переходах. Управління розвитком складних систем. 2020. № 43. С. 192–199. https://doi.org/10.32347/2412-9933.2020.43.192-199 .
  2. Yaremko Z., Tymoshuk S., Vashchuk V. Systematic approach to work safety management in the workplace. Management of Development of Complex Systems. 2021. № 46. P. 149–154. DOI: https://doi.org/10.32347/2412-9933.2021.46.149-154 .
  3. Павлова Ю. О., Наливайко Н. В., Левків Л. В. Характеристика параметрів якості життя, пов’язаної зі здоров’ям, майбутніх педагогів. Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 15. Науково-педагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт). 2021. Вип. 4К (132). C. 144–150.
  4. Писаревська С. В., Ващук В. В., Яремко З. М. Усвідомлення студентами проблем, пов’язаних із використанням мобільних телефонів. Педагогіка безпеки. 2020. Т. 5, № 1. С. 35–42. https://doi.org/10.31649/2524-1079-2020-5-1-035-042 .
  5. Павлова Ю. О., Наливайко Н. В., Левків Л. В. Структура та параметри якості життя студентської молоді. Фізична культура і спорт: досвід і перспективи : матер. 3-ої Міжнар. наук.-практ. конференції (8-9 квітня 2021, Чернівці). Чернівці : Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. 2021. С. 78–79.

2020 рік

  1. Тимошук С.В. Безпека професійної діяльності та економічні наслідки. / С.В. Тимошук, В.М. Фірман, Р.С. Петришин // Ефективна економіка. 2020. № 3. DOI: 10.32702/2307-2105-2020.3.51 .
  2. Наливайко Н.В. Аналіз компонентного складу тіла молодих жінок / Н.В. Наливайко, О.І. Бардін, Ю.О. Павлова // Український журнал медицини, біології та спорту. 2020. Т. 5, № 3 (25). С. 465-470. DOI: 10.26693/jmbs05.03.465 .
  3. Бучківська Г.В. Проблеми валеологічної освіти в рамках системного підходу / Г.В. Бучківська, І.І. Демченко, І.В. Бабій, А.С. Нікітенко, М.М. Балух, Н.В. Наливайко, І.А. Максимчук, Б.А. Максимчук / Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Серія № 15. Науковопедагогічні проблеми фізичної культури (фізична культура і спорт): зб. наукових праць / За ред. О.В. Тимошенка. Київ : Видавництво НПУ імені М.П. Драгоманова, 2020. Випуск 5(125)20. С. 35-43. DOI: 10.31392/NPU-nc.series 15.2020.5(125).06 .
  4. Наливайко Н.В. Аналіз зв’язків між показниками компонентного складу тіла і серцево-судинної системи молодих жінок з різними типами гемодинаміки / Н.В. Наливайко, О.І. Бардін, Ю.О. Павлова, Л.В. Левків // Український журнал медицини, біології та спорту. 2020. Т. 5, № 5(27). С. 394-399. DOI: 10.26693/jmbs05.05.394 .
  5. Яремко З.М. Озеленення проти ожиріння / З.М. Яремко, О.А. Нагурський, В.В. Ващук // Охорона праці. 2020. № 7. С. 22-24.
  6. Ващук В.В. Перспективи використання твердих побутових відходів / В.В. Ващук, С.В. Писаревська, З.М. Яремко // Безпека життєдіяльності. 2020. № 4. С. 16-18.
  7. Яремко З.М. Системний підхід до управління безпекою на пішохідних переходах. / З.М. Яремко, С.В. Писаревська, В.М. Фірман // Управління розвитком складних систем. 2020. № 43. С. 192–199. (DOI: https://doi.org/10.32347/2412-9933.2020.43.192-199)

2019 рік

  1. Яремко З.М. Концептуальні засади безпечної життєдіяльності людини / З.М. Яремко, В.В. Ващук, Я.В. Галаджун // Ефективна економіка. – 2019. – № 2. – URL: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=6877 . DOI: 10.32702/2307-2105-2019.2.6 . Повний текст
  2. Яремко З.М. Економіко-інтегральні засади безпечної життєдіяльності / З.М. Яремко, В.В. Ващук, І.Р. Муць // Економіка та держава. – 2019. – № 4. – С. 42-47. DOI: 10.32702/2306-6806.2019.4.42 . Повний текст
  3. Pysarevska S.V. Problems of professional self-determination of student’s in higher education institutions / S.V. Pysarevska, Z.M. Yaremko, V.V. Vashchuk, S.V. Tymoshuk // Zhytomyr Ivan Franko State University Journal. Pedagogical Sciences. – 2019. – Vol. 2(97). – P. 61-70. DOI: 10.35433/pedagogy.2(97).2019.61-70 . Повний текст
  4. Наливайко Н.В. Фізіологічні критерії оцінювання рівня соматичного здоров’я студентської молоді / Н.В. Наливайко, Ю.В. Павлова // Вісник Прикарпатського університету. Серія: Фізична культура. – 2019. – Вип. 31. – С. 97-103.
  5. Ващук В.В. Інтернет-мережа – необхідність: нові можливості чи загроза? / В.В. Ващук, С.В. Писаревська, З.М. Яремко // Безпека життєдіяльності. – 2019. – № 2. – С. 33-34.
  6. Тимошук С.В. Соціальна відповідальність та корпоративна культура безпеки праці / С.В. Тимошук, В.В. Ващук, З.М. Яремко // Збірник тез Х-ої Міжнародної науково-методичної конференції, Міжнародної конференції EAS «Безпека людини в сучасних умовах», 6-7 грудня 2018 р., Харків, НТУ «ХПІ». – Харків, 2018. – С. 33-35. URI: http://repository.kpi.kharkov.ua/handle/KhPI-Press/39136 . Повний текст
  7. Петришин Р.С. Усвідомлення молоддю небезпечних чинників сучасного середовища / Р.С. Петришин, Я.В. Галаджун, І.Р. Муць, А.В. Зелінський, З.М. Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: Матеріали XVІІ Міжнародної науково-методичної конференції. 18-19 квітня 2019 року [Електронне видання]. – Рівне: НУВГП, 2019. – С. 16-17. URL: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/14739 . Повний текст
  8. Писаревська С.В. Проблеми безпечного користування мобільними телефонами молоддю / С.В. Писаревська, В.В. Ващук, З.М. Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: Матеріали XVІІ Міжнародної науково-методичної конференції. 18-19 квітня 2019 року [Електронне видання]. – Рівне: НУВГП, 2019. – С. 39-40. URL: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/14739 . Повний текст
  9. Ващук В.В. Перспективи використання твердих побутових відходів / В.В. Ващук, С.В. Писаревська, З.М. Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: Матеріали XVІІ Міжнародної науково-методичної конференції. 18-19 квітня 2019 року [Електронне видання]. – Рівне: НУВГП, 2019. – С. 111-112. URI: http://ep3.nuwm.edu.ua/id/eprint/14739 . Повний текст
  10. Павлова Ю. Здоров’я студентської молоді: експрес оцінювання об’єктивних і суб’єктивних показників / Ю. Павлова, Н. Наливайко / Матеріали ІІ міжнародної науково-практичної конференції «Фізична культура і спорт: досвід та перспективи» (4-5 квітня 2019 року, м. Чернівці). – 2019. – С. 65-66.

2018 рік

  1. Наливайко Н.В. Формування здоров’язбережувальної компетентності у майбутніх вчителів різного фаху / Н.В. Наливайко, Л.Я. Кіт // Проблеми освіти : збірник наукових праць : статті. – К.: ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти”, 2018. – Вип. 89. – С. 244-251. Повний текст
  2. Фірман І.В. Помилка людини серед причин виробничого травматизму / І.В. Фірман, С.В. Тимошук, В.М. Фірман // Вісник Житомирського державного технологічного університету. – 2018. – Вип. 84, № 2. – С. 103-108. Повний текст
  3. Тимошук С. Формування ризик-орієнтованого мислення з питань професійної безпеки засобами освіти / С. Тимошук, З. Яремко, В. Ващук // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: Матеріали ХУІ Міжнародної науково-методичної конференції БЖДЛ-2018. 25-27 квітня 2018 р., Львів, Україна. – Львів, 2018. – С. 53-54.
  4. Яремко З. Статистичний підхід до оцінювання соціального рівня небезпек сучасного середовища / З. Яремко, Я. Галаджун, І. Муць, Р. Петришин // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: Матеріали XVI Міжнародної науково-методичної конференції БЖДЛ-2018. 25-27 квітня 2018 р., Львів, Україна. – Львів, 2018. – С. 96-97.
  5. Писаревська С. Ризик-орієнтований підхід до формування відповідальності пішоходів за їхню безпеку / С. Писаревська, З. Яремко, В. Фірман // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: Матеріали ХУІ Міжнародної науково-методичної конференції БЖДЛ-2018. 25-27 квітня 2018 р., Львів, Україна. – Львів, 2018. – С. 123-124.
  6. Ващук В. Формування елементів культури користування інтернет-мережею та запобігання виникненню інтернет-залежності / В. Ващук, З. Яремко // Матеріали I Всеукраїнської наукової конференції “Актуальні питання техногенної та цивільної безпеки України”. 21-22 вересня 2018 року, Миколаїв, Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова. – Миколаїв, 2018. – С. 203.
  7. Наливайко Н.В. Аналіз сучасного стану здоров’я молоді України / Н.В. Наливайко, Л.Я. Кіт // Збірник наукових праць VІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції “Педагогіка здоров’я”. 18-19 травня 2018 р., м. Харків. − 2018. − С. 244-248.
  8. Тимошук С.В. Соціальна відповідальність та корпоративна культура безпеки праці / С.В. Тимошук, В.В. Ващук, З.М. Яремко // Збірник тез наукових доповідей Х-ї міжнародної науково-методичної конференції та Міжнародної конференції EAS “Безпека людини у сучасних умовах”. 6-7 грудня 2018 р., Харків. – Харків : НТУ “ХПІ”, 2018. – С. 33-35.

2017 рік

  1. Яремко З.М. Від ризик-орієнтованого підходу до забезпечення безпеки до ризик-орієнтованого мислення / З.М. Яремко, С.В. Тимошук, В.М. Фірман // Пожежна та техногенна безпека. – 2017. – № 6. – С. 14-15.
  2. Pavlova I. Anthropometric and cardiorespiratory indicators for the evaluation of the Ukrainian youth health / I. Pavlova, N. Nalyvayko, B. Vynogradskyi, A. Okopnyi, L. Kit // The European Proceedings of Social & Behavioural Sciences. – 2017. – Vol. XXXVI. – Р. 424-431. – ISNN 2357-1330. Повний текст
  3. Nalyvayko N.V. Exposure to lead and psychophysiological development in students from Lviv region / N.V. Nalyvayko, H.M. Tkachenko. //Science and education a new dimension. Natural and technical sciences. – 2017. – Vol. 13(121). – P. 19-24. Повний текст
  4. Кіт Л.Я. Пасивне куріння: від індивідуального до соціального ризику / Л.Я. Кіт, Н.В. Наливайко // Загальна теорія здоров’я і здоров’язбереження: колективна монографія / За загальною редакцією проф. Ю.Д. Бойчука. – Харків: ХНПУ ім. Г. С. Сковороди, 2017. – 480 с. – С. 82-90. Повний текст
  5. Яремко З.М. Пов’язані однією метою / З.М. Яремко, С.В. Тимошук // Охорона праці. – 2017. – № 12. – С.24-25.
  6. Яремко З.М. Ризик-орієнтований підхід до управління безпекою техногенного середовища / З.М. Яремко, С.В. Писаревська, В.М. Фірман // Управління розвитком складних систем. – 2017. – Вип. 31. – С. 179-184. Повний текст
  7. Писаревська С.В. Ризик-орієнтований підхід до забезпечення безпеки пішоходів / С.В. Писаревська, З.М. Яремко, Л.С. Роса // Безпека життєдіяльності на транспорті та виробництві – освіта, наука, практика (SLA-2017): збірка матеріалів ІУ Міжнародної науково-практичної конференції. – Херсон: Херсонська державна морська академія, 2017. – С. 275-277.
  8. Pavlova I. Analysis of anthropometric and cardio-respiratory indicators for the evaluation of the Ukrainian youth health [Electronic resource] / I. Pavlova, N. Nalyvayko, B. Vynogradskyi [et al.] // ICPESK 2017 International Congress on Physical Education, Sport and Kinetotherapy. P. 424-431.Повний текст

2016 рік

  1. Яремко З.М. Статистичне оцінювання рівня усвідомлення небезпек сучасного урбанізованого середовища / З.М. Яремко, Я.В. Галаджун, І.Р. Муць, Р.С. Петришин, А.В. Зелінський // Вісник Львівського університету. Серія соціологічна. – 2016. – Вип. 10. – С. 150-160.
  2. Тимошук С.В. Проблеми стресу в студентів педагогічних спеціальностей і педагогів вищої школи / С.В. Тимошук, О.І. Третяк, Л.Ю. Фірман // Вісник ЛДУ БЖД. – 2016. – Вип. 14. – С. 264-270. Повний текст
  3. Писаревська С. Деякі особливості формування професійної мотивації молоді / С.В. Писаревська, З.М. Яремко, С.В. Тимошук // Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка. Педагогічні науки. – 2016. – Вип. 4 (86). – С. 105-110. Повний текст
  4. Писаревська С. Особливості формування поведінки дітей-пішоходів в умовах родинного виховання / С. Писаревська, З. Яремко, Г. Соханьчак // Вісник Львівського університету. Серія педагогічна. – 2016. – Вип. 30. – С. 71-79. Повний текст
  5. Писаревська С.В. Родинно-освітня складова у підвищенні безпеки руху пішоходів / С.В. Писаревська, Г.А. Соханьчак, З.М. Яремко // Безпека життєдіяльності. – 2016. – № 11. – С. 36-37.
  6. Тимошук С.В. Мотивація у навчально-пізнавальній діяльності студентів: результати діагностичного дослідження / С.В. Тимошук, З.М. Яремко, С.В. Писаревська // Наукові записки Тернопільського національного університету імені Володимира Гнатюка. Серія: педагогіка. – 2016. – № 3. – С. 189-196. Повний текст
  7. Яремко З.М. Формування елементів культури споживання засобами освіти / З.М. Яремко, В.М. Фірман, В.В. Ващук // Матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції “Екологічна безпека як основа сталого розвитку суспільства. Європейський досвід та перспективи”. Львів, 4-6 листопада 2015 р. – Львів: ЛДУБЖД, 2015. – С. 372.
  8. Петришин Р.С. Статистичні критерії оцінювання усвідомлення небезпек сучасного середовища / Р.С. Петришин, Я.В. Галаджун, І.Р. Муць, З.М. Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: збірник наукових праць XV міжнародної науково-практичної конференції, м. Київ, 19-20 травня 2016 р. – К.: “Темпо”, 2016. – С. 194-197.
  9. Тимошук С.В. Ризик-орієнтований підхід у вирішенні питань безпеки праці та охорони здоров’я на робочому місці засобами освіти / С.В. Тимошук, О.Б. Стельмахович, З.М. Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: збірник наукових праць XV міжнародної науково-практичної конференції, м. Київ, 19-20 травня 2016 р. – К.: “Темпо”, 2016. – С. 257-260.
  10. Яремко З.М. Формування відповідальності пішоходів за безпеку руху засобами освіти / З.М. Яремко, С.В. Писаревська, Г.А. Соханьчак // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: збірник наукових праць XV міжнародної науково-практичної конференції, м. Київ, 19-20 травня 2016 р. – К.: “Темпо”, 2016. – С. 332-335.
  11. Кіт Л.Я. Чинники, що призводять до розповсюдження шкідливих звичок серед молоді / Л.Я. Кіт // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: збірник наукових праць XV міжнародної науково-практичної конференції, м. Київ, 19-20 травня 2016 р. – К.: “Темпо”, 2016. – С. 122-125.
  12. Наливайко Н.В. Сучасні проблеми формування здоров’язбережувальних компетентностей у студентів / Н.В. Наливайко, Л.Я. Кіт // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: збірник наукових праць XV міжнародної науково-практичної конференції, м. Київ, 19-20 травня 2016 р. – К.: “Темпо”, 2016. – С. 183-186.

2015 рік

  1. Ващук В.В. Деякі питання інтернет-залежності та психофізіологічні особливості людини / В.В. Ващук, М.Є. Демчина, З.М. Яремко // Комунальне господарство міст. Серія «Технічні науки та архітектура» – 2015. – Вип. 120 (1). – С. 99–101. Повний текст
  2. Муць І.Р. Усвідомлення небезпек сучасного урбанізованого середовища / І.Р, Муць, Я.В. Галаджун, А.В. Зелінський, З.М. Яремко // Комунальне господарство міст. Серія «Технічні науки та архітектура» – 2015. – Вип. 120 (1). – С. 95–98. Повний текст
  3. Стельмахович О.Б. Особливості забезпечення безпеки дорожнього руху / О.Б. Стельмахович, С.В. Писаревська, З.М. Яремко // Комунальне господарство міст. Серія «Технічні науки та архітектура» – 2015. – Вип. 120 (1). – С. 217–220. Повний текст
  4. Тимошук С.В. Особливості формування навчальної мотивації студентів / Тимошук С.В., Третяк О.І. // Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка. – 2015. – Випуск 2(80). – С. 64–68. Повний текст
  5. Михайлович О.В. Соціальні хвороби, поширення та профілактика / Михайлович О.В., Тимошук С.В. // Комунальне господарства міст. Серія «Технічні науки та архітектура». – 2015. – Випуск 120(1). – С. 126–129. Повний текст
  6. Кіт Л.Я., Наливайко Н.В. Формування здоров’язбережувальних компетентностей у студентської молоді / Л.Я. Кіт, Н.В. Наливайко // Комунальне господарство міст. Серія «Технічні науки та архітектура» – 120(1), 2015. – С. 191–195. Повний текст
  7. Яремко З.М. Розвиток нещасного випадку: усуваємо людський чинник / З. М. Яремко, С.В. Писаревська // Охорона праці. – 2015. – № 8. – С. 40–41. Повний текст
  8. Ващук В.В. Деякі питання інтернет-залежності та психофізіологічні особливості людини / В.В. Ващук, М.Є. Демчина, З.М. Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: Матеріали ХІУ Міжнародної науково-методичної конференції, Харків, 21-22 травня 2015 р. – Харків: ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, 2015. – С. 67–68.
  9. Муць І.Р. Усвідомлення небезпек сучасного урбанізованого середовища / І.Р, Муць, Я.В. Галаджун, А.В. Зелінський, З.М. Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: Матеріали ХІУ Міжнародної науково-методичної конференції, Харків, 21-22 травня 2015 р. – Харків: ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, 2015. – С. 91.
  10. Стельмахович О.Б. Особливості забезпечення безпеки дорожнього руху / О.Б. Стельмахович, С.В. Писаревська, З.М. Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: Матеріали ХІУ Міжнародної науково-методичної конференції, Харків, 21-22 травня 2015 р. – Харків: ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, 2015. – С. 144–145.
  11. Галаджун Я.В. Деякі тенденції в усвідомленні потенційних небезпек / Я.В. Галаджун, І.Р. Муць, Р.С. Петришин, З.М. Яремко // Проблеми цивільного захисту населення: сучасні реалії України: Матеріали І Всеукраїнської заочної науково-практичної конференції, присвяченої 180-річчю Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. К.: НПУ імені М.П. Драгоманова, 2015. – C. 25–27.
  12. Михайлович О.В. “Соціальні хвороби поширення та профілактика” /О.В. Михайлович, С.В. Тимошук // Матеріали XIV міжнародної науково-методичної конференції “Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика”, Харків, 21-22 травня 2015 р. – Х.: ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, 2015. – С. 72–73.
  13. Наливайко Н.В. Формування здоров’язбережувальних компетентностей у студентської молоді / Н.В. Наливайко, Л.Я. Кіт // Матеріали XIV міжнародної науково-методичної конференції “Безпека життєдіяльності людини − освіта, наука, практика” (21-22 травня 2015 р., м. Харків). − 2015. − С. 69–70.
  14. Яремко З.М. Формування елементів культури споживання засобами освіти / З.М. Яремко, В.М. Фірман, В.В. Ващук // Матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Екологічна безпека як основа сталого розвитку суспільства. Європейський досвід і перспективи», Львів, 4-6 листопада 2015 р. – Львів, 2015. – С. 372.

2014 рік

  1.  Яремко З. Де і як навчать запобігти: актуальні проблеми інформаційного змісту програм навчальних дисциплін «Безпека життєдіяльності» та «Цивільний захист» / З. Яремко, Р. Петришин, С. Мохняк, В. Гончарук // Надзвичайна ситуація. – 2014. – № 6. – С. 46–47.
  2. Яремко З.М. Соціально-економічне підґрунтя формування мотивації щодо посилення відповідальності за дотримання вимог охорони праці. // З.М. Яремко, С.В. Писаревська, В.М. Фірман // Технополіс – 2014, № 10. – С. 36–37.
  3. Галаджун Я.В. Формування мотивації у молоді щодо підтримання здорового способу життя / Я.В. Галаджун, Р.С. Петришин, І.Р. Муць, З.М. Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: Збірник наукових праць XIIІ міжнародної науково-практичної конференції, м. Київ, 15–16 травня 2014 р. – К.: «Талком», 2014. – С. 56–59.
  4. Кіт Л.Я. Шкідливі звички молоді як соціально-педагогічна проблема / Л.Я. Кіт, З. М. Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: Збірник наукових праць XIIІ міжнародної науково-практичної конференції м. Київ, 15–16 травня 2014 р. – К.: «Талком», 2014. – С. 130–133.
  5. Писаревська С.В. Про мотиваційні чинники щодо вивчення дисципліни «Безпека життєдіяльності» / С.В. Писаревська, О.Б. Стельмахович, З.М.Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: Збірник наукових праць XIIІ міжнародної науково-практичної конференції м. Київ, 15–16 травня 2014 р. – К.: «Талком», 2014. – С. 213–216.
  6. Тимошук С.В. Фізична активність як один із чинників здорового способу життя молоді / С.В. Тимошук, О.І. Третяк, О.І. Бардін, З.М. Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: Збірник наукових праць XIIІ міжнародної науково-практичної конференції м. Київ, 15–16 травня 2014 р. – К.: «Талком», 2014. – С. 279–281.
  7. Писаревська С.В. Про мотиваційні чинники щодо вивчення дисципліни «Основи охорони праці» / С.В. Писаревська, О.Б. Стельмахович, З.М. Яремко // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції присвяченої 180-річчю Херсонської державної морської академії «Безпека життєдіяльності на транспорті і виробництві – освіта, наука, практика». – Херсон: Херсонська державна морська академія, 2014. – С. 185–187.
  8. Третяк О.І. Деякі особливості формування відповідальності за стан охорони праці засобами освіти / О.І. Третяк, С.В. Тимошук, З.М. Яремко // Матеріали УІ Міжнародної науково-методичної конференції «Безпека людини в сучасних умовах» / Упорядники: В.В. Березуцький, Є.О. Лаптеєва. – Харків: Вид-во ТОВ «Щедра садиба плюс», 2014. – С. 74–76.

2013 рік

  1. Тимошук С.В. Деякі мотиваційні чинники щодо вивчення дисципліни “Безпека життєдіяльності» / С.В. Тимошук, О.І.Третяк, З.М. Яремко // Проблеми освіти: наук.-метод. зб. – К.: Фахова освіта, 2013. – Вип.76. – С. 54–58.
  2. Яремко З.М. Формування елементів культури безпеки життєдіяльності засобами освіти / З. М. Яремко, Я.В. Галаджун, Р.С. Петришин // Надзвичайна ситуація. – 2013. – № 6. – С. 44–45.
  3. Яремко З. Відповідальність за особисту та колективну безпеку недооцінена / З. Яремко, С. Тимошук, Р. Петришин // Охорона праці. – 2013. – № 9. – С. 24–25.
  4. Яремко З.М. У ХХІ столітті праця – оздоровлювальна / З. М. Яремко, Р.С. Петришин // Технополіс. – 2013. – № 6. – С. 66–67.

2012 рік

  1. Наливайко Н.В. Невідкладна допомога: короткий виклад і тестові завдання: навч. посібник / Н.В. Наливайко. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2012. –268 с.
  2. Яремко З.М. Безпека на дорогах – наша спільна відповідальність / З.М. Яремко, І.Р. Муць // Безпека життєдіяльності. – 2012. – №1. – С. 25–27.
  3. Муць І. Р. Усвідомлення небезпечних та шкідливих чинників навколишнього середовища серед молоді / І.Р. Муць, Я.В. Галаджун, Р.С. Петришин, С.В. Писаревська, Л.Я. Кіт, С.В. Тимошук, О.І. Третяк, В.В. Дереженець, О.І. Бардін, З.М. Яремко // Збірник наукових праць ХІ Міжнародної науково-методичної конференції «Безпека життєдіяльності людини – освіта, наука, практика», 19–20 квітня 2012, Донецьк: ПП «Лавис», 2012. – С. 167–171.
  4. Яремко З.М. Формування мотивації щодо посилення відповідальності за особисту та суспільну безпеку засобами освіти / З.М. Яремко // Збірник матеріалів всеукраїнського науково-практичного семінару «Напрями удосконалення вищої освіти з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності», 6-7 червня 2012. – Херсон: ІДУ ЦЗ, НМЦ ЦЗ та БЖД, 2012. – С. 233–236.

2011 рік

  1. Яремко З.М. Безпека життєдіяльності: короткий виклад та засоби оцінювання знань / З.М. Яремко, І.Р. Муць, Я.В. Галаджун // За ред. проф. З.М. Яремка: Навч. посібник. – Львів: ВЦ ЛНУ імені Івана Франка, 2011. – 268 с.
  2. Яремко З. Охорона праці – головна і планова / Зіновій Яремко, Оксана Третяк // Охорона праці. – 2011. – № 11. – С. 17.
  3. Яремко З.М. Науково-технічний прогрес, розвиток цивілізації та здоров’я людини / Зіновій Яремко, Роман Петришин // Проблеми формування здорового способу життя молоді: Матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, магістрантів та аспірантів; / Під заг. ред. Сіренко Р.Р. – Львів: ВЦ ЛНУ імені Івана Франка, 2011. – С. 185–189.
  4. Яремко З.М. Класифікація небезпечних та шкідливих виробничих чинників / З.М. Яремко, І.Р. Муць // Охорона праці. – 2011. – № 5. – С. 40–41.
  5. Галаджун Я.В. Особливості підготовки вчителів хімії до викладання основ здоров’я та безпеки життєдіяльності / Я.В. Галаджун, І.Р. Муць, З.М. Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука практика: Матеріали десятої Міжнародної науково-методичної конференції. – Київ: Центр учбової літератури, 2011. – С. 131–134.
  6. Муць І.Р. Навчання населення з питань цивільного захисту упродовж усього життя / І.Р. Муць, Я.В. Галаджун, З.М. Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука практика: Матеріали десятої Міжнародної науково-методичної конференції. – Київ: Центр учбової літератури, 2011. – С. 465–468.
  7. Тимошук С.В. Формування мотивації у студентів щодо вивчення навчальної дисципліни «Безпека життєдіяльності» / С.В. Тимошук, О.І. Третяк, З.М. Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука практика: Матеріали десятої Міжнародної науково-методичної конференції. – Київ: Центр учбової літератури, 2011. – С. 607–611.

2010 рік

  1. Наливайко Н.В. Поширення тютюнопаління та вживання алкоголю у студентському середовищі / Н.В. Наливайко, Л.Я. Кіт, З.М. Яремко // Актуальні проблеми формування здоров’я учнівської та студентської молоді в сучасних навчальних закладах: Збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції, 16–17 грудня 2010 р. м. Черкаси. – Черкаси: ЧНУ, 2010. –  С. 130–134.
  2. Яремко З.М. Ціна компромісу – здоров’я та життя / З.М. Яремко // Охорона праці. –2010. –№ 1. –С. 42–43.
  3. Яремко З.М. Виробничий травматизм: реальний стан не покращується / З.М. Яремко, С.В. Тимошук // Охорона праці. –2010. –№ 6. –С. 24–25.
  4. Яремко З.М. Тривають наукові дискусії / З.М. Яремко // Технополіс. –2010. –№ 6 (162). – С. 35–36.
  5. Галаджун Я.В. Корпоративна соціальна відповідальність та питання безпеки життєдіяльності / Я.В. Галаджун, З.М. Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука практика: Матеріали дев’ятої Міжнародної науково-методичної конференції, 20-22 травня 2010 р. м. Львів. –Львів: ЛНУ, 2010. – С. 74–75.
  6. Кіт Л.Я. Проблема водних ресурсів України / Л.Я. Кіт, З.М Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука практика: Матеріали дев’ятої Міжнародної науково-методичної конференції, 20–22 травня 2010 р. м. Львів. –Львів: ЛНУ, 2010. – С. 127–128.
  7. Третяк О.І. Психологічні особливості формування культури безпеки працівників / О.І. Третяк, О.І. Бардін, З.М. Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука практика: Матеріали дев’ятої Міжнародної науково-методичної конференції, 20–22 травня 2010 р. м. Львів. –Львів: ЛНУ, 2010. – С. 175–176.
  8. Муць І.Р. Статистичний аналіз усвідомлення небезпеки та шкідливих чинників / І.Р. Муць, Ж.М. Гущак, З.М Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука практика: Матеріали дев’ятої Міжнародної науково-методичної конференції, 20–22 травня 2010 р. м. Львів. –Львів: ЛНУ, 2010. – С. 177–179.
  9. Стеців І.Р. Вплив шуму на рівень уваги учнів / І.Р. Стеців, І.Р. Муць, З.М. Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука практика: Матеріали дев’ятої Міжнародної науково-методичної конференції, 20–22 травня 2010 р. м. Львів. –Львів: ЛНУ, 2010. – С.181–182.
  10. Тимошук С.В. Прогностична функція кількісних оцінок виробничого травматизму / С.В. Тимошук, З.М. Яремко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука практика: Матеріали дев’ятої Міжнародної науково-методичної конференції, 20–22 травня 2010 р. м. Львів. –Львів: ЛНУ, 2010. – С. 303–304.
  11. Oshchapovsky V.V. Activity of the student during evaluation of his Knowledge / V.V. Oshchapovsky, M.S. Koval, Z.M. Yaremko, O.B. Zachko, V.V. Shylo // 10-th European conference of research in chemistry education: Krakow, 2010 July 04–07. –Krakow: Pedagogical University, 2010. – P. 204.
  12. Наливайко Н. Особливості харчування студентської молоді /Н.Наливайко, Л. Кіт, З. Яремко // Всеукраїнська конференція з питань безпеки харчування. Тези доповідей. 27–29 березня 2010 р., м. Київ. –Київ, 2010. – С. 26–28.
  13. Тимошук С.В., Третяк О.І., Наливайко Н.В., Яремко З.М. Формування мотивації щодо дотримання здорового та раціонального харчування / С.В. Тимошук, О.І. Третяк, Н.В. Наливайко, З.М. Яремко // Всеукраїнська конференція з питань безпеки харчування. Тези доповідей. 27–29 березня 2010 р., м. Київ. –Київ, 2010. – С.101–102.
  14. Яремко З.М. Навчання з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту в умовах трансформації вищої освіти / З.М. Яремко // Збірник матеріалів Всеукраїнського науково-практичного семінару “Безпека життя і діяльності людини. Проблемні питання навчання з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту у навчальних закладах освіти”, 27–28 травня 2010 р. –Хмельницький: ІДУУСЦЗ, НМЦЦЗ та БЖД, 2010. – С. 243–246.
  15. Наливайко Н.В. Вплив користування мобільним зв’язком на самопочуття молоді / Н.В. Наливайко // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука практика: Матеріали дев’ятої Міжнародної науково-методичної конференції, 20–22 травня 2010 р. м. Львів. –Львів: ЛНУ, 2010. – С. 179-181.
  16. Дереженець В.В. Оцінка техногенної та природної безпеки // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука практика: Матеріали дев’ятої Міжнародної науково-методичної конференції, 20–22 травня 2010 р. м. Львів. –Львів: ЛНУ, 2010. – С.75–76.

2009 рік

 

  1. Ощаповский В.В. Новый подход к оцениванию знаний при подготовке специалистов аварийно-спасательных служб / В.В. Ощаповский, З.М. Яремко, М.С. Коваль, Мыхаличко Б.М. // Пожаровзрывобезопасность. –2009. –Т.18, №6. – С.13–16.
  2. Яремко З.М. Мотивація – усьому голова / З.М Яремко // Охорона праці. –2009. –№8. – С.20–22.
  3. Яремко З.М. Навчання населення цивільному захисту / З.М. Яремко, Я.В. Галаджун., І.Р. Муць // Надзвичайна ситуація. –2009. –№3-4. –С.50–51.
  4.   Третяк О.І. Вікові особливості у профілактиці шкідливих звичок / О.І. Третяк, С.В. Тимошук, З.М. Яремко // Безпека життєдіяльності. –2009. –№7. – С.21–22.
  5.  Наливайко Н.В. Вплив свинцевої інтоксикації на психофізіологічний розвиток молоді / Н.В. Наливайко, З.М Яремко, Г.М. Ткаченко, А.К. Маненко // Матеріали восьмої міжнародної науково-методичної конференції “Безпека життєдіяльності людини – освіта, наука, практика”, 21–22 травня 2009 р., м. Одеса. –Одеса: Успіх, 2009. – С.153–154.
  6. Тимошук С.В. Пошук мотиваційних чинників щодо підвищення безпеки професійної діяльності / С.В. Тимошук, О.І. Третяк, З.М. Яремко // Матеріали восьмої міжнародної науково-методичної конференції “Безпека життєдіяльності людини – освіта, наука, практика”, 21–22 травня 2009 р., м. Одеса. –Одеса: Успіх, 2009. – С.155–156.
  7. Тимошук С.В. Пошук мотиваційних чинників щодо забезпечення раціонального та здорового харчування / С.В. Тимошук, О.І. Третяк, З.М. Яремко // Безпека життєдіяльності особистості – підґрунтя сталого розвитку суспільства: Всеукраїнська науково-методична конференція з міжнародною участю 24–25 вересня 2009 р., м. Миколаїв: тези доповідей. –Миколаїв: НУК, 2009. – С.95–97.
  8. Nalyvayko N. Psychophysiological indexes among young people and iodine level in organism / N. Nalyvayko, Z.Yaremko, H. Tkachenko, A. Manenko // Materialy V mezinarodni vedecko-praktikca konference “Nastoleni moderni vedy – 2009”, 27 zari – 05 rijna 2009 roku, Praha. –Praha: Publishing House “Education and Science”, 2009. – P.25–29.

2008 рік

 

  1. Яремко З.М., Тимошук С.В., Третяк О.І. Психологічні аспекти забезпечення безпечної життєдіяльності // Безпека життєдіяльності. –2008. –№7-8. – С.28–29.
  2. Наливайко Н.В., Баклицька Л.О., Крижановська Н.Д., Яремко З.М. Оцінка чинників здорового способу життя молоді // Проблеми освіти. –2008. –№56. – С.58–65.
  3. Муць І.Р., Галаджун Я.В., Яремко З.М. Навчання населення з питань цивільного захисту // Матеріали сьомої міжнародної науково-методичної конференції “Безпека життєдіяльності людини – освіта, наука, практика” 20–21 березня 2008 р., м. Миколаїв: Національний університет кораблебудування. –Миколаїв, 2008. – С.73–74.
  4. Третяк О.І., Тимошук С.В., Яремко З.М. Деякі особливості вивчення надійності роботи людини в системі: середовище – людина – машина // Матеріали сьомої міжнародної науково-методичної конференції “Безпека життєдіяльності людини – освіта, наука, практика” 20–21 березня 2008 р., м. Миколаїв: Національний університет кораблебудування. –Миколаїв, 2008. – С.110–111.
  5. Наливайко Н.В., Баклицька Л.О., Крижанівська Н.Д., Яремко З.М. Оцінка чинників здорового способу життя молоді на прикладі студентів факультетів природничого та гуманітарного спрямування ЛНУ ім. І.Франка // Матеріали сьомої міжнародної науково-методичної конференції “Безпека життєдіяльності людини – освіта, наука, практика” 20–21 березня 2008 р., м. Миколаїв: Національний університет кораблебудування. –Миколаїв, 2008. – С.146–147.
  6. Яремко З.М., Галаджун Я.В., Муць І.Р., Тимошук С.В. Деякі проблеми підготовки викладачів основ екології та безпеки життєдіяльності // Хімічна та екологічна освіта: стан і перспективи розвитку: Збірник матеріалів Української науково-практичної конференції 25-26 вересня 2008 р. За заг. ред. О.В. Ковальчука, О.А. Блажка. –Вінниця: Видавництво “Едельвейс і К”, 2008. – С.122–125.
  7. Наливайко Н.В., Яремко З.М. Формування здорового способу життя молоді та його складові // Всеукраїнська науково-практична конференція “Теоретико-методичні основи організації фізичного виховання молоді” 23-25 жовтня 2008 р., м. Львів. Тези доповідей. –Львів: ВЦ ЛНУ ім. Івана Франка, 2008. – С.238–239.
  8. Яремко З., Тимошук С., Третяк О. Формування мотивації в працівників щодо посилення особистої відповідальності за власну та колективну безпеки засобами освіти // Міжнародна наукова конференція “Охорона праці та соціальний захист працівників” 19-21 листопада 2008 р., м. Київ: Збірник матеріалів. –К.: НТУУ “КПІ”, 2008. – С.507–508.

2007 рік

 

  1. Яремко З.М., Галаджун Я.В., Тимошук С.В., Наливайко Н.В. Проблеми запровадження тестових технологій у семестровий контроль знань студентів // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: Матеріали шостої міжнародної науково-методичної конференції. –К.: Самміт-Книга, 2007. – С.124.
  2. Третяк О.І., Мудровська Л.В., Яремко З.М., Бардін О.І. Особливості попередження втоми і перевтоми у студентів // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика: Матеріали шостої міжнародної науково-методичної конференції. –К.: Самміт-Книга, 2007. – С.177–178.
  3. Яремко З.М., Галаджун Я.В., Муць І.Р. Деякі уроки Ожидівської аварії // Матеріали 7-ої регіональної науково-методичної конференції “Безпека життєдіяльності” та студентської конференції “Харківщина, студентство та екологія”. –Харків, 2007. – С.64–65.
  4. Янчук М., Баклицька Л. Масаж як зісіб підтримання фізичної форми, профілактики та лікування різних травм та захворювань // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, магістрантів та аспірантів “Проблеми формування здорового способу життя”. –Львів: Вид. центр ЛНУ, 2007. – С.233-234.
  5. Дзюба О., Баклицька Л. Психологічні аспекти здоров’я // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, магістрантів та аспірантів “Проблеми формування здорового способу життя”. –Львів: Вид. центр ЛНУ, 2007. – С.235–236.

2006 рік

 

  1. Мудровська Л.В., Яремко З.М., Третяк О.І. Вікові особливості профілактики синдрому набутого імунодефіциту людини засобами освіти та виховання // Проблеми освіти. – 2006. – №48. – С.68–72.
  2. Яремко З.М., Тимошук С.В. Психологічні аспекти викладання дисциплін з безпеки життєдіяльності // Проблеми техногенного та кадрового забезпечення в техногенно-екологічній сфері. –2006. – С.84–88.
  3. Яремко З.М., Галаджун Я.В., Муць І.Р., Третяк О.І. Складові забезпечення безпеки людини // Матеріали V науково-методичної конференції з міжнародною участю “Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика”. –Харків: ХНАДУ, 2006. – С.104.
  4. Яремко З.М., Мудровська Л.В. Тенденції у профілактиці шкідливих звичок // Матеріали міжвузівської науково-практичної конференції “Формування патріотизму, моральності, культури, здорового способу життя у студентської молоді”. – Одеса: Астропринт, 2006. – С.158–159.

2005 рік

 

  1. Баклицька Л., Крижановська Н., Мудровська Л. Стресові стани у дітей як психолого-педагогічні проблема // Вісник Львівського університету. Серія педагогічна. –2005. –Вип. 20. – С.154–162.
  2. Мудровська Л.В., Яремко З.М., Бардін О.І., Баклицька Л.О., Крижановська Н.Д. Валеологічні та психолого-педагогічні аспекти статевого виховання // Матеріали IV Всеукраїнської науково-методичної конференції “Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика”. –Київ, 2005. – С.163–165.
  3. Яремко З.М., Галаджун Я.В., Муць І.Р., Третяк О.І. Психофізіологічні особливості людини, професійна спрямованість та безпека життєдіяльності // Матеріали IV Всеукраїнської науково-методичної конференції “Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика”. –Київ, 2005. – С.67–69.

2004 рік

 

  1. Яремко З.М., Третяк О.І., Муць І.Р. Психофізіологічна надійність людини в умовах сучасного виробництва // Матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-методичної конференції “Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика”. –Рівне, 2004. – С.22–23.
  2. Баклицька Л.О., Мудровська Л.В, Крижановська Н.Д., Яремко З.М. Медичні та біологічні аспекти біоритмології в організації навчально-виховного процесу в середній школі // Матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-методичної конференції “Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика”. –Рівне, 2004. – С.24–25.
  3. Галаджун Я.В., Муць І.Р., Яремко З.М. Методика викладання навчального предмета “Основи безпеки життєдіяльності” у середній школі // Матеріали ІІІ Всеукраїнської науково-методичної конференції “Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика”. –Рівне, 2004. – С.31–32.

2003 рік

 

  1. Мудровська Л.В., Баклицька Л.О., Крижановська Н.Д., Яремко З.М. Адаптивна здатність організму людини в умовах антропогенно зміненого середовища // Матеріали другої науково-методичної конференції “Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика”. –Київ, 2003. – С.127–129.
  2. Яремко З.М., Галаджун Я.В., Дереженець В.В., Муць І.Р., Ковтун Р.М., Третяк О.І. Кореляційні співвідношення між деякими психофізіологічними особливостями людини, рівнем уваги та ступенем задоволення основних потреб // Матеріали другої науково-методичної конференції “Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука, практика”. –Київ, 2003. – С.142–144.
  3. Яремко З.М. Безпека життєдіяльності: нові підходи і нові проблеми // Безпека життєдіяльності. –2003. –№4. – С.5–6.
  4. Галаджун Я.В., Муць І.Р., Яремко З.М. Методика викладання навчального предмета “Основи безпеки життєдіяльності” у середній школі // Науково-методична конференція “Безпека життєдіяльності”: Тези доповідей. –Харків, 2003. – С.101–103.
  5. Мудровська Л.В., Баклицька Л.О., Крижановська Н.Д., Яремко З.М. СНІД – загроза світовій безпеці // Науково-методична конференція “Безпека життєдіяльності”: Тези доповідей. –Харків, 2003. –С.103–104.
  6. Третяк О.І., Яремко З.М. Мотивація системи професійного відбору // Науково-методична конференція “Безпека життєдіяльності”: Тези доповідей. –Харків, 2003. – С.105–106.

2002 рік

 

  1. Яремко З.М., Ковтун Р.М., Галаджун Я.В., Третяк О.І. Методологічні проблеми викладання безпеки життєдіяльності // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука і практика: Матеріали першої науково-методичної конференції. – Київ: НАУ, 2002. – С.16–18.
  2. Яремко З.М., Дереженець В.В., Дзяний Р.Б. Компонента цивільної оборони у безпеці життєдіяльності // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука і практика: Матеріали першої науково-методичної конференції. – Київ: НАУ, 2002. – С.32–34.
  3. Яремко З.М. Науково-технічний прогрес та безпека життєдіяльності // Безпека життя і діяльності людини – освіта, наука і практика: Матеріали першої науково-методичної конференції. – Київ: НАУ, 2002. – С.171–174.
  4. Яремко З.М., Галаджун Я.В. Міжпредметні зв’язки при вивченні хімії та основ безпеки життєдіяльності в середній школі // Всеукраїнська науково-практична конференція “Шляхи розвитку шкільної хімічної освіти в Україні”: Тези доповідей. – Львів, 2002. – С.41.
  5. Мудровська Л.В., Баклицька Л.О., Крижановська Н.Д. Роль медичних знань у підготовці педагогічних кадрів // Вісник Львів. ун-ту. Серія педагогічна. – 2002. – Вип.16. – Ч.1. – С.124–130.

2000 рік

 

  1. Яремко З.М., Ковтун Р.М. Науково-технічний прогрес, розвиток та безпека життєдіяльності // Международная научно-практическая конференция “Экологическая и техногенная безопасность”: Сборник научных трудов. – Харьков, 2000. – С.173–177.
  2. Яремко З.М. Від безпеки держав – до безпеки особи // Охорона праці. – 2000. – №8. – С.44–45.
  3. Яремко З.М. Модель підготовки студентів з безпеки життєдіяльності у вищих навчальних закладах // Збірник наукових праць: Педагогічні науки. Вип.18. – Херсон: Айлант, 2000. –  С.164–167.

1999 рік

 

  1. Яремко З.М. Людина завжди ризикує // Охорона праці. – 1999. – №10. – С.13–15.
  2. Яремко З., Дзяний Р. Прогрес гарантує можливості, а не саму безпеку // Надзвичайна ситуація. – 1999. – №12. – С.17–19.
  3. Яремко З.М., Ковтун Р.М., Футей О.В. Роль знань фізики у формуванні сучасного світогляду і безпека життєдіяльності // Матеріали Всеукраїнської науково-методичної конференції “Актуальні проблеми викладання та навчання фізики у вищих освітніх закладах”. – Львів: Ліга-Прес, 1999. – С.171-173.

16 вересня 2024р. Екскурсія кафедрою аналітичної хімії

18.09.2024 | 12:02

Вітання, шановні студенти!
16 вересня відбулась екскурсія кафедрою аналітичної хімії, на якій студенти змогли відвідати лабораторії загального користування, майстерню-лабораторію MTech Lab. Також студентам показали наукові лабораторії, у яких щоденно працюють працівники та студенти кафедри. У лабораторії полярографічного аналізу провели аналіз речовин методом вольтамперометрії.
До проведення екскурсії долучились як аспіранти, так і завідувачка кафедри Дубенська Лілія Осипівна.

Читати »

12 вересня 2024р. Екскурсія кафедрою неорганічної хімії

16.09.2024 | 19:42

Вітання, шановні студенти!
12 вересня відбулася перша екскурсія на кафедрі хімічного факультету.
Студенти мали можливість відвідати кафедру неорганічної хімії, де викладачі поділилися історією кафедри, а також розповіли про основні наукові напрями досліджень. Також студентам показали лабораторії, в яких здійснюються сучасні дослідження
На екскурсії також були представлені зразки різних мінералів, металів та їх сполук. Студенти побували в Центрі колективного використання “Лабораторія матеріалознавства інтерметалічних сполук”, де їм продемонстрували роботу сучасного обладнання, зокрема СЕМ-мікроскопа та енергодисперсійного рентгенівського аналізатора.

Читати »

23 вересня 2024 р. Засідання Вченої ради хімічного факультету

13.09.2024 | 18:23

Засідання Вченої ради хімічного факультету відбудеться в ауд. №2
23 вересня 2024 року о 15.00 год
 
Порядок денний:

Про вступну кампанію 2024 року та профорієнтаційну роботу і підготовку до набору на I курс у 2025 році.
Звіт про навчально-методичну і виховну роботу у 2023/2024 роках.
Різне.

Протокол № 35

Читати »

26-30 серпня 2024 р. 34 Європейський кристалографічний конгрес

10.09.2024 | 17:52

Упродовж 26-30 серпня 2024 року відбувся 34 Європейський кристалографічний конгрес (34 European Crystallographic Meeting, ECM34), який зібрав науковців з усієї Європи та світу у місті Падуя (Італія). Це один із найавторитетніших форумів у галузі кристалографії, що є флагманом діяльності Європейської кристалографічної асоціації.
Львівський національний університет імені Івана Франка на конференції представляли проректор з наукової роботи, академік НАН України, професор Роман Гладишевський, декан хімічного факультету, доктор хімічних наук, Григорій Дмитрів, доцентка кафедри неорганічної хімії Світлана Пукас. Вони не лише презентували результати експериментальних...

Читати »

Роман Мицук. Некролог.

10.09.2024 | 17:46

Колектив хімічного факультету з глибокою скорботою повідомляє про смерть багаторічного працівника кафедри аналітичної хімії Романа Дмитровича Мицука.
Роман Мицук народився 19 березня 1956 р. у м. Львові. Протягом 1963-1973 рр. навчався у Львівській середній школі № 44 з поглибленим вивченням хімії, яку й обрав для себе як фах у майбутньому житті. У 1973-1978 Роман Мицук -­ студент хімічного факультету Львівського державного університету,  після закінчення навчання зарахований на посаду спершу лаборанта кафедри аналітичної хімії, згодом переведений на посаду інженера (1982 р.), а...

Читати »