X Міжнародна конференція “Сучасні тенденції навчання хімії” – 2024

У Львівському національному університеті імені Івана Франка за  підтримки Міністерства освіти і науки України та Львівської обласної військової адміністрації 22-23 березня 2024 року відбулась Х Міжнародна  конференція “Сучасні тенденції навчання хімії”, учасники якої обговорили актуальні питання хімічної освіти в Україні та ознайомились з досвідом вчених провідних науково-освітніх центрів Європи і Канади. Ювілейний форум, зініційований кафедрою неорганічної хімії, об’єднав понад 200 учасників з шести країн: України, Польщі, Італії, Канади, Німеччини, Швейцарії. До участі у конференції зголосилися освітяни з понад ста закладів шкільної, позашкільної, фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти зі Львова й області, Києва, Вінниці, Глухова, Дніпра, Івано-Франківська, Кам’янця-Подільського, Луцька, Нововолинська, Мелітополя, Одеси, Покровська, Полтави, П’ятихаток, Рівного, Сум, Тернополя, Ужгорода, Харкова, Хмельницького, Херсону, Чернівців.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, який зазначив, що академічна спільнота Львівського університету вважає за честь працювати з українськими вчителями, адже саме вони своєю кропіткою роботою закладають у свідомість юного покоління цінності, які згодом формують відповідальних громадян, успішних науковців, гідних представників багатьох напрямів професійної діяльності. Володимир Мельник відзначив також роль науково-педагогічних та наукових працівників хімічного факультету у розвитку хімічної науки та підготовці гідної зміни педагогів-хіміків.

Учасників конференції привітали заступниця начальника Управління освіти Департаменту розвитку Львівської міської ради Галина Пирин та заступниця директора Департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації Мар’яна Дмитрів, які наголосили на актуальності конференції, що згуртувала десятки освітян та науковців задля обговорення сучасних тенденцій навчання хімії.

Директор КЗ ЛОР “Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти” Павло Хобзей підкреслив важливість популяризації серед молоді вивчення хімії та інших природничих дисциплін, а також  вдосконаленні методики їх викладання у закладах середньої освіти.

До учасників конференції звернувся голова організаційного комітету, проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський, який наголосив на необхідності забезпечення неперервності освітнього процесу, ключовій ролі хімічної науки як у мирному житті, так і під час воєнного стану. Питання підвищення обороноздатності держави повʼязане з розвитком сучасних технологій та створенням нових функціональних матеріалів. Впровадження Нової української школи ставить перед освітянами нові завдання, відкриває нову траєкторію ефективного викладання хімії на усіх рівнях, що сприятиме підготовці фахівця, спроможного реалізувати себе у галузях освіти, науки, виробництва.

Робота конференції базувалася на традиційних напрямах: навчання хімії та природничих дисциплін у закладах шкільної та позашкільної освіти; методична підготовка вчителів природничих дисциплін у закладах вищої освіти; мотивація та формування стійкого інтересу до вивчення хімії; дослідницька складова діяльності вчителя хімії; інновації в хімічній освіті; пріоритетні напрями наукових досліджень у галузях хімії та освіти, в рамках яких було виголошено 20 ключових, 27 усних та 86 стендових доповідей.

Значна увага була присвячена викладанню хімії в Новій українській школі. Наукова співробітниця Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України Ганна Лашевська зазначила, що інтеграція інноваційних підходів до навчання хімії через системне використання контекстних завдань сприяє підготовці учнів до активного й осмисленого життя в сучасному світі. Надія Шиян, завідувачка кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка окреслила методичні орієнтири, форми і методи навчання хімії в Новій українській школі, які мають бути спрямовані на організацію дослідницької діяльності школярів, розвиток критичного мислення, підвищення мотивації до вивчення предмету та активізацію пізнавальної діяльності учнів. Доцентка Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Лілія Мідак наголосила на інструментарії вчителя хімії в Новій українській школі.

Галина Марчук, директорка комунальної установи “Центр професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради”, присвятила доповідь здатності формування учителем моделі мотиваційного дизайну навчання ARCS. Проблемам і перспективам олімпіадного руху в Україні присвятила свою доповідь Ольга Березан, вчителька хімії Нововолинського наукового ліцею. Про формування функціональної грамотності школярів у процесі вивчення хімії розповіла Наталія Зима, вчителька хімії Комунального закладу загальної середньої освіти “Ліцей №3 імені Артема Мазура Хмельницької міської ради”.

Доповідачі наукового зібрання приділили увагу національно-патріотичному вихованню на уроках хімії; формуванню громадянської компетентності учнів; доцільності навчання хімії в молодшій школі; особливостям формування пізнавального інтересу, дослідницьких умінь і компетентностей учнів на уроках хімії; розвиткові творчого і логічного мислення школярів; впровадженню STEM-підходів в освітній процес; застосуванню сучасних педагогічних технологій навчання (інформаційно-комунікативних, інтерактивних, міжпредметних зв’язків тощо); використанню 3D-моделювання та 3D-друку під час вивчення хімії; роботі з дітьми та молоддю з особливими освітніми потребами.

Значну увагу доповідачів приділено методичній підготовці вчителів хімії у закладах вищої освіти за спеціальністю 014.06 “Середня освіта. Хімія”. Підготовці вчителів хімії у Ягеллонському університеті присвячена доповідь “Вивчення хімії в Кракові ‒ можливості та виклики” Вацлава Маковські, професора, завідувача кафедри хімічної освіти Ягеллонського університету. Професорка Івона Мацейовська з цього ж університету повідомила про впровадження методу PBL, який ґрунтується на технології проблемного навчання хімії, і покликаний підвищувати методичний рівень майбутніх учителів. Максим Ярема, професор кафедри інформаційних технологій та електричної інженерії Федерального інституту технологій
м. Цюрих, наголосив на необхідності використання інтерактивних методів навчання, проблемного підходу та розвитку критичного мислення, що сприятиме активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів. Професор кафедри хімії Університету Альберти, м. Едмонтон Артур Мар поділився канадським досвідом викладання хімії, зокрема, переходом вчорашніх учнів середньої школи до вищої, труднощами на цьому шляху, особливостями методичного забезпечення учнів (ресурси eGlass). Доповідь Олега Блажка, першого проректора з науково-педагогічної роботи Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського присвячена підготовці майбутніх докторів філософії за освітньо-науковою програмою “Теорія та методика навчання хімії”. Павло Солоха, доцент кафедри хімії та промислової хімії Університету м. Генуя, присвятив доповідь ролі новітніх технологій при передачі візуальної і уявної складової знань у процесі викладання хімії.

У заключному слові голова оргкомітету конференції Роман Гладишевський зазначив, що такі освітянські форуми необхідні для обговорення проблем хімічної освіти, обміну досвідом та цікавими ідеями, що сприяє популяризації хімічних знань і підвищенню якості підготовки здобувачів освіти, та подякував присутнім за участь у конференції.

За результатами роботи конференції прийнято ухвалу.

ФОТО ГАЛЕРЕЯ

 

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

 

Шановні колеги,

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі X Міжнародної конференції “Сучасні тенденції навчання хімії”, яка відбудеться 22-23 березня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка (Дзеркальна зала, вул. Університетська, 1, м. Львів) у змішаному форматі.

Організаційний комітет

Роман Гладишевський (голова оргкомітету), професор, проректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, академік НАН України;
Оксана Зелінська (секретар оргкомітету), доцентка кафедри неорганічної хімії ЛНУ ім. Івана Франка;
Григорій Дмитрів, доцент, декан хімічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка;
Марія Коник, доцентка кафедри неорганічної хімії ЛНУ ім. Івана Франка;
Олексій Павлюк, доцент кафедри неорганічної хімії ЛНУ ім. Івана Франка;
Зіновія Шпирка, доцентка кафедри неорганічної хімії ЛНУ ім. Івана Франка;
Олег Паска, директор Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації;
Іванна Бородчук, директорка Львівської обласної Малої академії наук учнівської молоді;
Вацлав Маковскі, професор, завідувач кафедри хімічної освіти Ягеллонського університету, м. Краків, Польща;
Артур Мар, професор кафедри хімії Університету Альберти, м. Едмонтон, Канада;
Павло Солоха, доцент кафедри хімії та промислової хімії Університету Генуї, Італія;
Максим Ярема, професор кафедри інформаційних технологій та електричної інженерії Федерального інституту технологій м. Цюрих, Швейцарія.

Початок конференції 22 березня о 1000; реєстрація очних учасників з 900. До засідань можна буде долучитись дистанційно на платформі Zoom:

Ідентифікатор конференції: 829 9542 4478

Пароль входу: 2024

Напрями роботи конференції

  • навчання хімії та природничих дисциплін у закладах шкільної та позашкільної освіти;
  • методична підготовка вчителів природничих дисциплін у закладах вищої освіти;
  • мотивація та формування стійкого інтересу до вивчення хімії;
  • дослідницька складова діяльності вчителя хімії;
  • інновації в хімічній освіті;
  • пріоритетні напрями наукових досліджень у галузях хімії та освіти.

 

Мови конференції

  • українська, англійська.

 

Презентації

  • ключова доповідь – до 15 хв;
  • усне повідомлення – до 10 хв;
  • стендова доповідь.

 

Реєстрація

Для участі просимо заповнити реєстраційну форму та надіслати тези доповіді до 1 березня 2024 року. Учасники, які представлять доповіді, отримають сертифікати про підвищення кваліфікації (1 кредит ЄКТС). Тези доповідей та інші матеріали конференції будуть оприлюднені на сайті та надруковані у збірнику тез. Участь в конференції безоплатна.

 

Вимоги до оформлення тез

Обсяг тез не повинен перевищувати одну сторінку формату А5 (текстовий редактор MS Word, шрифт Times New Roman, розмір 10 пт, міжрядковий інтервал одинарний; усі поля 2 см, абзацний відступ 1 см). Посилання на літературні джерела подавати у тексті в квадратних дужках, літературу вказувати в кінці тез. Зразок оформлення тез розміщений ниже.

 

ТЕЗИ ДОПОВІДЕЙ

 

Ключові доповіді

Галина Марчук: Здатність формувати мотивацію учнів як складова професійної компетентності вчителя відкрити
Ганна Лашевська: Інтеграція інноваційних підходів до навчання хімії в новому підручнику для 7 класу як відповідь на виклики сьогодення відкрити
Надія Шиян: Методичні орієнтири навчання хімії в новій українській школі відкрити
Wacław Makowski: Studying chemistry in Kraków – opportunities and challenges відкрити
Лілія Мідак: Інструменти вчителя хімії в новій українській школі відкрити
Юрій Халавка, Аліна Короп, Катерина Капарчук, Юлія Андрійчук, Андрій Канак, Анжеліка Вербовецька: Мобільні лабораторії для популяризації STEM-освіти відкрити
Ольга Березан: Проблеми і перспективи олімпіадного руху в Україні з хімії відкрити
Maksym Yarema: Constructive alignment teaching concept: enabler for efficient active learning відкрити
Наталія Зима: Формування функціональної грамотності школярів у процесі вивчення хімії відкрити
Paweł Bernard: Development of social awareness of inquiry-based learning via a massive open online course відкрити
Лілія Василечко: Учителю, виховай учня, щоб було в кого навчатись відкрити
Arthur Mar: Bridging chemistry from high school to university: a Canadian perspective відкрити
Олег Блажко: Підготовка майбутніх докторів філософії за освітньо-науковою програмою “Теорія та методика навчання хімії” відкрити
Ольга Туриця: Використання інноваційних технологій при викладанні хімічних дисциплін відкрити
Iwona Maciejowska: Implementation of PBL method in pre-service chemistry teacher training at Jagiellonian University in Kraków – a case study відкрити
Оксана Окулова: Елементи STEM – освіти на уроках хімії 7 клас (НУШ) відкрити
Павло Солоха: Розуміння хімії тренуючи уяву: роль нових технологій відкрити
Божена Буркут: Мобільне навчання та використання інноваційних технологій в умовах дистанційного та змішаного навчання на заняттях з хімії відкрити
Мар’яна Луцишин: Учень – це дослідник?!! відкрити
Надія Зубко: З історії видання шкільного підручника хімії в Україні (кін. ХІХ – поч. ХХІ ст.) відкрити

Усні повідомлення

Наталія Заціха: Пропедевтична хімія як мистецтво навчання і науки відкрити
Аліна Криворучко: Реалізація технології едьютейнменту в позакласній роботі з хімії відкрити
Ірина Палій: Навчання хімії за допомогою нематеріальної культурної спадщини відкрити
Олексій Григорович: Формування в здобувачів освіти інтересу до хімії через емоційне залучення та контекстне навчання відкрити
Наталія Сташків: Науково-дослідницька робота під час вивчення хімії в ЗФПО – складова сучасної якісної освіти відкрити
Наталія Ощаповська: Використання 3Д-моделювання та 3Д-друку під час вивчені хімії відкрити
Олег Деленко, Світлана Деленко: Хімія – шлях до профорієнтації відкрити
Вікторія Богданова: Викладання хімії в ЗЗСО в умовах воєнного стану відкрити
Артем Безбабний: Показники депресії у внутрішньо переміщених осіб відкрити
Марія Стражнікова: Хімія мозку та її вплив на здоров’я людини відкрити
Галина Лущик, Оксана Ладига: Методи організацій групової роботи з хімії для учнів сьомих класів за новою програмою відкрити
Олексій Сергєєв: Організація проєктно-дослідницької діяльності учнів в умовах STEM-орієнтованого підходу до навчання відкрити
Світлана Шеремет: Віртуальна лабораторія як засіб формування предметних компетентностей на уроках хімії відкрити
Тетяна Гротт: Праця з дітьми та молоддю з особливими освітніми потребами відкрити
Андрій Петрашенко: Розвиток інтерактивних аркушів навчання з хімії: від теорії до практики через призму інноваційних методик відкрити
Марія Мельник: Використання сучасних технологій навчання хімії відкрити
Євгенія Біла, Микола Обушак: Спектральні методи дослідження в хімії відкрити
Неоніла Тютько: Формування громадянської компетентності під час уроків хімії відкрити
Григорій Дмитрів, Микола Лехновський, Оксана Ілик: Хімія на перетині STEAM ідеї та практичні методики відкрити
Марія Дзевенко: Педагогічна інтернатура: від теорії до практики викладання хімії відкрити
Надія Стець: Підготовка здобувачів за ОП “Середня освіта (Хімія)” на хімічному факультеті Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відкрити
Аліна Яцько, Зіновія Шпирка, Лариса Ковальчук: Впровадження ідей STEAM підходу в молодіжному просторі Lviv Open Lab відкрити
Оксана Борис: Бриколаж на уроках хімії відкрити
Віктор Маліцький, Дмитро Маліцький: Акмеологічний підхід при викладанні хіміко-біологічних дисциплін відкрити
Раїса Ямборак: STEM-інструментарії в хімії: вивчення властивостей біоплівок в контексті інтердисциплінарних досліджень відкрити
Максим Івченко: Розвиток мислення під час розв’язування задач з хімії в учнів основної школи відкрити
Володимир Дутка: Українські вчені-природознавці – члени наукового товариства Шевченка відкрити

Стендові доповіді

Галина Покотицька: Особливості викладання хімії в Новій українській школі відкрити
Марія-Віра Савчин: Діяльнісний підхід у навчанні хімії відкрити
Людмила Жировецька: Реалізація діяльнісного підходу у процесі навчання хімії у 7 класі в Темі 1. Хімія перші кроки відкрити
Людмила Левицька: Урок хімії в НУШ відкрити
Наталія Паращак: Дослідження та хімічний експеримент в курсі хімії 7 класу НУШ відкрити
Ніла Берник: Роль експерименту при вивченні хімії відкрити
Наталія Думанчук, Михайло Яцишин: Навчання хімії в умовах перехідного періоду відкрити
Марія-Віра Савчин: Українські реалії: хімічна освіта НУШ відкрити
Ірина Рибак: Розвиток критичного мислення при вивченні природничих дисциплін відкрити
Олександр Максимов: Розвиток технічного мислення школярів в процесі навчання природничих предметів відкрити
Ірина Мороз: Роль і значення критичного мислення у формуванні хімічних компетентностей відкрити
Олександра Боднар: Розвиток інтелектуальних здібностей учнів на уроках хімії в процесі модульно-розвивального навчання відкрити
Марія Хрептак, Зіновія Шпирка: Застосування групових форм навчальної діяльності учнів на уроках хімії відкрити
Ірина Кулик: Розв’язування дидактичних задач як метод аргументації у навчанні хімії
відкрити
Боркова Світлана: Використання методу конкретних ситуацій на заняттях з хімічних дисциплін відкрити
Олена Ільків: “Кубик Блума” як метод формування критичного мислення студентів закладів фахової передвищої освіти відкрити
Ірина Брюховецька, Тетяна Кучерява: Формування уявлень про природу хімічного зв’язку в курсі хімії базової школи відкрити
Вадим Галиця, Тетяна Дюжикова: Метод моделювання та аналогій при вивченні модуля «хімічний зв’язок і будова речовини» відкрити
Зіновія Шпирка, Богдан Котур: Формування поняття про комплексні сполуки в шкільному курсі хімії відкрити
Андрій Стецьків, Лариса Стецьків: Експериментальне вивчення комплексних сполук в курсі загальної і неорганічної хімії відкрити
Юрій Лучшев, Наталя Разумейко: Методична підтримка до уроків органічної хімії відкрити
Ірина Мартинюк, Галина Мартинюк: Компетентнісно-орієнтований підхід до навчання на уроках хімії відкрити
Ірина Васькович: Сучасні стратегії оцінювання у системі хімічної освіти ХХІ століття відкрити
Ірина Галиця, Юлія Ніколаєва: Проблема реалізації міжпредметних зв’язків фізики та хімії при викладанні інтегрованих курсів в закладах загальної середньої освіти відкрити
Леся Яцків: Інтеграція хімії з іншими дисциплінами в сучасній загальноосвітній школі відкрити
Галина Косик: Бінарні уроки як шлях реалізації інтегрованого навчання відкрити
Надія Оринчак: Бінарний урок як механізм реалізації основних компетентностей відкрити
Світлана Стрижак: Сучасні підходи до формування методичної підготовки майбутніх учителів відкрити
Лілія Кропивницька: Активне навчання у підготовці вчителів хімії відкрити
Олена Куленко: Значення інформаційно-комунікаційних технологій у підготовці майбутнього вчителя хімії відкрити
Діана Стрижак: Роль дослідницької складової у підготовці майбутніх учителів хімії відкрити
Ярослав Галаджун, Роман Петришин, Зіновій Яремко: Формування здатності безпечно виконувати хімічний експеримент відкрити
Микола Кут: Вплив наукових хімічних досліджень на професійний розвиток вчителів хімії відкрити
Галина Юзбашева: Науково-методичний супровід курсів підвищення  кваліфікації вчителів хімії в післядипломній освіті відкрити
Ольга Коркуна, Ольга Жак, Лілія Дубенська: Вивчення дисциплін хіміко-екологічного спрямування під час підготовки майбутніх учителів хімії відкрити
Марія Коник, Олексій Павлюк: Вибіркова дисципліна “Навчання хімії в інклюзивних класах” в рамках ОП “Середня освіта (Хімія)” відкрити
Лідія Бойчишин, Олександр Решетняк, Оксана Зелінська: Місце та значення хімії у новій міждисциплінарній новій міжнародній міждисциплінарній магістерській програмі з матеріалознавства
відкрити
Ігор Ільченко: Особливості навчання загальноосвітнього курсу хімії у фаховому медичному коледжі відкрити
Надія Фартушок, Наталія Думанчук, Ігор Пиріг, Любов Ткачук: Застосування комп’ютерних технологій при вивченні хімії у медичному вузі відкрити
Тетяна Кузнецова, Наталія Соловйова, Віталій Костенко, Артур Міщенко: Вивчення освітнього компоненту «Медична хімія» дозволяє формувати професійні компетентності майбутніх лікарів відкрити
Ліліана Романюк: Використання опорних конспектів при викладанні хімії відкрити
Олена Гузенко, Тетяна Щербакова, Олена Рахлицька, Денис Снігур, Яна Левкович: Особливості застосування ментальних карт при викладанні курсу “Аналітична хімія” відкрити
Ірина Дутчак: Застосування ментальних карт як засобу візуалізації та систематизації понять на заняттях хімії відкрити
Ольга Швець, Вікторія Івченко: Використання тестових завдань в хімічній освіті студентів спеціальності 162 “Біотехнологія та біоінженерія” відкрити
Анжела Дмитрів: Проблеми якості навчання студентів фармацевтичного факультету при вивченні хімічних дисциплін відкрити
Roksoliana Bukliv, Solomiia Bukliv: Short analysis regarding testing in “Chemistry” відкрити
Наталія Ковальчук: Розвиток пізнавального інтересу при вивченні хімії відкрити
Лариса Будченко: Методи активізації пізнавальної діяльності в процесі самостійної роботи студентів відкрити
Тетяна Крачан: Засоби підвищення мотивації здобувачів вищої освіти до вивчення хімічних дисциплін відкрити
Ірина Войтович: Сучасні освітні технології як інструмент взаємодії викладача та студента на заняттях з хімії відкрити
Валентина Іваніцька, Олена Герман, Тетяна Горбик, Олександр Лявинець: Інтерактивні методи навчання на початковому етапі вивчення хімії відкрити
Іванна Виноградова: Використання ігрової технології “QUIZ” для активації пізнавальної діяльності учнів на уроках хімії відкрити
Галина Романів: Застосування підходу POGIL та моделі 5e для мотивації навчальної діяльності учнів на уроках природничих дисциплін відкрити
Олена Лут, Юлія Шафорост: Впровадження дидактичних ігрових технологій у віртуальному контексті на різних етапах уроку хімії в загально-освітніх школах відкрити
Ольга Кузишин, Ірина Малахова, Лілія Мідак, Оксана Чубій: Гейміфікація уроку хімії як засіб підвищення мотивації учнівства до навчання відкрити
Тетяна Коваль: Віртуальний хімічний експеримент як важливий засіб активізації навчальної активності студентів відкрити
Микола Тупичак: Застосування віртуальних технологій для підвищення рівня розуміння та зацікавленості учнів органічною хімією відкрити
Дмитро Мельник: Вплив системи оцінювання на мотивацію студента до навчання відкрити
Ганна Сирова: Шляхи зацікавлення майбутніх лікарів хімічними дисциплінами відкрити
Ірина Фурманець, Юрій Сливка: Формування стійкого інтересу до вивчення хімії через призму сучасних наукових відкриттів
відкрити
Софія Юсип, Зіновія Шпирка, Лариса Ковальчук: Вивчення сформованості дослідницьких умінь учнів з хімії у контексті дослідження дослідницької діяльності відкрити
Ірина Брюховецька, Юлія Якимець: Використання методу проектів на уроках хімії – важлива вимога сучасної шкільної освіти відкрити
Оксана Зубака, Ігор Барчій, Артем Погодін, Дмитро Марків: Проектна робота при вивченні хімії відкрити
Любомир Шевчук, Лілія Дубенська, Ярослав Каличак:. Оцінювання навчальних групових проєктів з хімії відкрити
Альона Самуйлик. Сучасне навчання хімії через впровадження стем-лабораторій відкрити
Наталя Муць, Оксана Заремба, Олексій Павлюк: STEM проєкт “Полімери” відкрити
Олена Трубчаніна: Підхід STEM як фокус розвитку YouTube каналу “Олена Трубчаніна. Зрозуміти хімію” відкрити
Надія Литвин: Інновації в хімічній освіті відкрити
Оксана Заремба, Наталія Муць, Олексій Павлюк, Світлана Пукас, Роман Гладишевський: Комп’ютерні технології – невід’ємний елемент сучасної хімічної освіти
відкрити
Тетяна Лісовська: Інноваційні інформаційні технології в освіті відкрити
Наталія Мельниченко: Платформа дистанційної освіти “Мій клас” відкрити
Андрій Янишин: Освітня платформа “Мій клас” як засіб формувального оцінювання відкрити
Ольга Сташків: Використання віртуальних лабораторій у хімічній освіті відкрити
Світлана Большаніна, Тетяна Диченко: Застосування платформи MIX для організації електронного навчання в СумДУ відкрити
Ольга Михайлишин: Використання віртуальної лабораторії Labster на уроках хімії відкрити
Наталія Хмель: Застосування CORINTH для візуалізації навчального матеріалу шкільного курсу хімії відкрити
Мирослава Мороз: Використання інтерактивних методів навчання на заняттях хімії та біології відкрити
Олена Стаднічук: Потенціал ІКТ для діагностики якості знань відкрити
Оксана Мельник, Софія Мельник: Електронні підручники для якісного навчального процесу відкрити
Олена Рахлицька, Тетяна Щербакова, Олена Гузенко, Анна Рахлицька, Антоніна Ніколенко: Інноваційні методи навчання при вивченні аналітичної хімії відкрити
Світлана Коптєва: Mind mapping – ефективний інструмент при вивченні органічної хімії відкрити
Уляна Глущенко: Використання ШІ в освітньому процесі відкрити
Олексій Павлюк, Оксана Заремба, Наталя Муць: Про обмеження використання СhatGPT у навчальному процесі відкрити
Оксана Герцик, Мирослава Ташак: Полімери і забруднення довкілля відкрити
Діна Соляк: Ментальне здоров’я та збалансоване харчування відкрити
Христина Міліянчук, Роман Гладишевський: Квантові ефекти у наночастинках: нобелівська премія з хімії 2023 року відкрити

СТЕНДОВА СЕСІЯ

Галина Покотицька: Особливості викладання хімії в Новій українській школі відкрити
Марія-Віра Савчин: Діяльнісний підхід у навчанні хімії відкрити
Людмила Жировецька: Реалізація діяльнісного підходу у процесі навчання хімії у 7 класі в Темі 1. Хімія перші кроки відкрити
Людмила Левицька: Урок хімії в НУШ відкрити
Наталія Паращак: Дослідження та хімічний експеримент в курсі хімії 7 класу НУШ відкрити
Ніла Берник: Роль експерименту при вивченні хімії відкрити
Наталія Думанчук, Михайло Яцишин: Навчання хімії в умовах перехідного періоду відкрити
Марія-Віра Савчин: Українські реалії: хімічна освіта НУШ відкрити
Ірина Рибак: Розвиток критичного мислення при вивченні природничих дисциплін відкрити
Олександр Максимов: Розвиток технічного мислення школярів в процесі навчання природничих предметів відкрити
Ірина Мороз: Роль і значення критичного мислення у формуванні хімічних компетентностей відкрити
Олександра Боднар: Розвиток інтелектуальних здібностей учнів на уроках хімії в процесі модульно-розвивального навчання відкрити
Марія Хрептак, Зіновія Шпирка: Застосування групових форм навчальної діяльності учнів на уроках хімії відкрити
Ірина Кулик: Розв’язування дидактичних задач як метод аргументації у навчанні хімії
відкрити
Боркова Світлана: Використання методу конкретних ситуацій на заняттях з хімічних дисциплін відкрити
Олена Ільків: “Кубик Блума” як метод формування критичного мислення студентів закладів фахової передвищої освіти відкрити
Ірина Брюховецька, Тетяна Кучерява: Формування уявлень про природу хімічного зв’язку в курсі хімії базової школи відкрити
Вадим Галиця, Тетяна Дюжикова: Метод моделювання та аналогій при вивченні модуля «хімічний зв’язок і будова речовини» відкрити
Зіновія Шпирка, Богдан Котур: Формування поняття про комплексні сполуки в шкільному курсі хімії відкрити
Андрій Стецьків, Лариса Стецьків: Експериментальне вивчення комплексних сполук в курсі загальної і неорганічної хімії відкрити
Юрій Лучшев, Наталя Разумейко: Методична підтримка до уроків органічної хімії відкрити
Ірина Мартинюк, Галина Мартинюк: Компетентнісно-орієнтований підхід до навчання на уроках хімії відкрити
Ірина Васькович: Сучасні стратегії оцінювання у системі хімічної освіти ХХІ століття відкрити
Ірина Галиця, Юлія Ніколаєва: Проблема реалізації міжпредметних зв’язків фізики та хімії при викладанні інтегрованих курсів в закладах загальної середньої освіти відкрити
Леся Яцків: Інтеграція хімії з іншими дисциплінами в сучасній загальноосвітній школі відкрити
Галина Косик: Бінарні уроки як шлях реалізації інтегрованого навчання відкрити
Надія Оринчак: Бінарний урок як механізм реалізації основних компетентностей відкрити
Світлана Стрижак: Сучасні підходи до формування методичної підготовки майбутніх учителів відкрити
Лілія Кропивницька: Активне навчання у підготовці вчителів хімії відкрити
Олена Куленко: Значення інформаційно-комунікаційних технологій у підготовці майбутнього вчителя хімії відкрити
Діана Стрижак: Роль дослідницької складової у підготовці майбутніх учителів хімії відкрити
Ярослав Галаджун, Роман Петришин, Зіновій Яремко: Формування здатності безпечно виконувати хімічний експеримент відкрити
Микола Кут: Вплив наукових хімічних досліджень на професійний розвиток вчителів хімії відкрити
Галина Юзбашева: Науково-методичний супровід курсів підвищення  кваліфікації вчителів хімії в післядипломній освіті відкрити
Ольга Коркуна, Ольга Жак, Лілія Дубенська: Вивчення дисциплін хіміко-екологічного спрямування під час підготовки майбутніх учителів хімії відкрити
Марія Коник, Олексій Павлюк: Вибіркова дисципліна “Навчання хімії в інклюзивних класах” в рамках ОП “Середня освіта (Хімія)” відкрити
Лідія Бойчишин, Олександр Решетняк, Оксана Зелінська: Місце та значення хімії у новій міждисциплінарній новій міжнародній міждисциплінарній магістерській програмі з матеріалознавства
відкрити
Ігор Ільченко: Особливості навчання загальноосвітнього курсу хімії у фаховому медичному коледжі відкрити
Надія Фартушок, Наталія Думанчук, Ігор Пиріг, Любов Ткачук: Застосування комп’ютерних технологій при вивченні хімії у медичному вузі відкрити
Тетяна Кузнецова, Наталія Соловйова, Віталій Костенко, Артур Міщенко: Вивчення освітнього компоненту «Медична хімія» дозволяє формувати професійні компетентності майбутніх лікарів відкрити
Ліліана Романюк: Використання опорних конспектів при викладанні хімії відкрити
Олена Гузенко, Тетяна Щербакова, Олена Рахлицька, Денис Снігур, Яна Левкович: Особливості застосування ментальних карт при викладанні курсу “Аналітична хімія” відкрити
Ірина Дутчак: Застосування ментальних карт як засобу візуалізації та систематизації понять на заняттях хімії відкрити
Ольга Швець, Вікторія Івченко: Використання тестових завдань в хімічній освіті студентів спеціальності 162 “Біотехнологія та біоінженерія” відкрити
Анжела Дмитрів: Проблеми якості навчання студентів фармацевтичного факультету при вивченні хімічних дисциплін відкрити
Roksoliana Bukliv, Solomiia Bukliv: Short analysis regarding testing in “Chemistry” відкрити
Наталія Ковальчук: Розвиток пізнавального інтересу при вивченні хімії відкрити
Лариса Будченко: Методи активізації пізнавальної діяльності в процесі самостійної роботи студентів відкрити
Тетяна Крачан: Засоби підвищення мотивації здобувачів вищої освіти до вивчення хімічних дисциплін відкрити
Ірина Войтович: Сучасні освітні технології як інструмент взаємодії викладача та студента на заняттях з хімії відкрити
Валентина Іваніцька, Олена Герман, Тетяна Горбик, Олександр Лявинець: Інтерактивні методи навчання на початковому етапі вивчення хімії відкрити
Іванна Виноградова: Використання ігрової технології “QUIZ” для активації пізнавальної діяльності учнів на уроках хімії відкрити
Галина Романів: Застосування підходу POGIL та моделі 5e для мотивації навчальної діяльності учнів на уроках природничих дисциплін відкрити
Олена Лут, Юлія Шафорост: Впровадження дидактичних ігрових технологій у віртуальному контексті на різних етапах уроку хімії в загально-освітніх школах відкрити
Ольга Кузишин, Ірина Малахова, Лілія Мідак, Оксана Чубій: Гейміфікація уроку хімії як засіб підвищення мотивації учнівства до навчання відкрити
Тетяна Коваль: Віртуальний хімічний експеримент як важливий засіб активізації навчальної активності студентів відкрити
Микола Тупичак: Застосування віртуальних технологій для підвищення рівня розуміння та зацікавленості учнів органічною хімією відкрити
Дмитро Мельник: Вплив системи оцінювання на мотивацію студента до навчання відкрити
Ганна Сирова: Шляхи зацікавлення майбутніх лікарів хімічними дисциплінами відкрити
Ірина Фурманець, Юрій Сливка: Формування стійкого інтересу до вивчення хімії через призму сучасних наукових відкриттів,
відкрити
Софія Юсип, Зіновія Шпирка, Лариса Ковальчук: Вивчення сформованості дослідницьких умінь учнів з хімії у контексті дослідження дослідницької діяльності відкрити
Ірина Брюховецька, Юлія Якимець: Використання методу проектів на уроках хімії – важлива вимога сучасної шкільної освіти відкрити
Оксана Зубака, Ігор Барчій, Артем Погодін, Дмитро Марків: Проектна робота при вивченні хімії відкрити
Любомир Шевчук, Лілія Дубенська, Ярослав Каличак:. Оцінювання навчальних групових проєктів з хімії відкрити
Альона Самуйлик. Сучасне навчання хімії через впровадження стем-лабораторій відкрити
Наталя Муць, Оксана Заремба, Олексій Павлюк: STEM проєкт “Полімери” відкрити
Олена Трубчаніна: Підхід STEM як фокус розвитку YouTube каналу “Олена Трубчаніна. Зрозуміти хімію” відкрити
Надія Литвин: Інновації в хімічній освіті відкрити
Оксана Заремба, Наталія Муць, Олексій Павлюк, Світлана Пукас, Роман Гладишевський: Комп’ютерні технології – невід’ємний елемент сучасної хімічної освіти
відкрити
Тетяна Лісовська: Інноваційні інформаційні технології в освіті відкрити
Наталія Мельниченко: Платформа дистанційної освіти “Мій клас” відкрити
Андрій Янишин: Освітня платформа “Мій клас” як засіб формувального оцінювання відкрити
Ольга Сташків: Використання віртуальних лабораторій у хімічній освіті відкрити
Світлана Большаніна, Тетяна Диченко: Застосування платформи MIX для організації електронного навчання в СумДУ відкрити
Ольга Михайлишин: Використання віртуальної лабораторії Labster на уроках хімії відкрити
Наталія Хмель: Застосування CORINTH для візуалізації навчального матеріалу шкільного курсу хімії відкрити
Мирослава Мороз: Використання інтерактивних методів навчання на заняттях хімії та біології відкрити
Олена Стаднічук: Потенціал ІКТ для діагностики якості знань відкрити
Оксана Мельник, Софія Мельник: Електронні підручники для якісного навчального процесу відкрити
Олена Рахлицька, Тетяна Щербакова, Олена Гузенко, Анна Рахлицька, Антоніна Ніколенко: Інноваційні методи навчання при вивченні аналітичної хімії відкрити
Світлана Коптєва: Mind mapping – ефективний інструмент при вивченні органічної хімії відкрити
Уляна Глущенко: Використання ШІ в освітньому процесі відкрити
Олексій Павлюк, Оксана Заремба, Наталя Муць: Про обмеження використання СhatGPT у навчальному процесі відкрити
Оксана Герцик, Мирослава Ташак: Полімери і забруднення довкілля відкрити
Діна Соляк: Ментальне здоров’я та збалансоване харчування відкрити
Христина Міліянчук, Роман Гладишевський: Квантові ефекти у наночастинках: нобелівська премія з хімії 2023 року відкрити

Попередні конференції