Всеукраїнський конкурс юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського – 2022

28 травня 2022 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка підведено підсумки Всеукраїнського конкурсу юних дослідників “Кристали” імені Євгена Гладишевського, подію проведено в онлайн-форматі. Організаторами конкурсу були: Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний центр “Мала академія наук України” і Комунальний заклад Львівської обласної ради “Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді”. Конкурс носить ім’я Євгена Гладишевського – видатного вченого, професора Львівського університету, доктора хімічних наук, який здійснив вагомий внесок у розвиток кристалохімії і є засновником Львівської наукової кристалохімічної школи.

Конкурс проведено серед учасників двох вікових категорій: середня – школярі віком 6-12 років і старша – школярі 13-18 років.

Учасники старшої вікової категорії готували та надсилали тези своїх наукових спостережень на тему “Кристали в історії та мистецтві”. Відібрані доповіді учасників старшої вікової категорії було представлено у вигляді мультимедійних презентацій.

Переможцями та призерами Конкурсу серед учасників старшої вікової категорії стали:

І місце:

учениця 10 класу ОНЗ “Дмитрівська ЗШ I-III ст. імені Т.Г. Шевченка” Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області Руслана Поправко (робота “Кристали-тріони Станіслава Лема та антиферомагнетики. Вплив постійного магнітного поля на ріст кристалів еритросидерита”);

ІI місце:

учень 9 класу Крижанівського НВК “ЗОШ І-ІІІ ст. – ліцей – ДНЗ” Фонтанської сільської ради Одеського району Одеської області Олександр Барабаш (робота “Від перших згадок про кристали до витворів мистецтва”);

курсант І курсу ВСП “Морський фаховий коледж” Херсонської державної морської академії Артем Максименко (робота “Ультрамарин як коштовність і засіб мистецтва”);

ІII місце:

учениця 8 класу КЗ “Вінницький ліцей № 10” Марія Доронічева (робота “Коштовне намисто Вінниччини”);

учень 10 класу Наукового ліцею КЗВО “Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія” Запорізької обласної ради Олександр Макейкін (робота “Унікальна пам’ятка природи – Чорний Камінь”);

учениця 10 класу Ліцею № 1 Зимноводівської сільської ради Львівського району Львівської області Лілія Марухняк (робота “Гірський кришталь, як важливий для історії камінь”).

Спеціальну відзнаку Голови журі отримав учень 9 класу Чумаківського ліцею Чумаківської сільської ради Дніпровського району Дніпропетровської області Данііл Сидоров, презентувавши дослідження (робота “Кристали: магія, наука та мистецтво”).

Журі Всеукраїнського конкурсу юних дослідників “Кристали” імені Євгена Гладишевського підвело підсумки конкурсу в номінаціях “Найякісніший кристал”, “Найбільший кристал”, “Найоригінальніший кристал” та “Віртуальний кристал” для середньої вікової категорії.

За результатами оцінювання надісланих учасниками середньої вікової категорії кристалів алюмокалієвих галунів переможцями конкурсу стали:

у номінації “Найякісніший кристал”:

Адель Бібіка – учениця 3 класу Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Виноградівської міської ради Закарпатської області;

Олег Полюга – учень 4 класу Комунального закладу “Гімназія с. Ваньовичі Самбірської міської ради Львівської області”;

у номінації “Найбільший кристал”:

Аліна Дмитрук – учениця 7 класу Львівської академічної гімназії при Національному університеті “Львівська політехніка”;

Анна Дмитрук – учениця 1 класу Початкової школи № 53 Львівської міської ради;

у номінації “Найоригінальніший кристал”:

Анісія Войтенко – учениця 5 класу, слухачка Побузькогоцентру дитячої та юнацької творчості Побузької селищної ради, Кіровоградська область;

Владислав Лісовенко – учень 5 класу, слухач Побузького центру дитячої та юнацької творчості Побузької селищної ради, Кіровоградська область;

у номінації “Віртуальний кристал”:

Ольга Боярська – учениця 5 класу Одеського навчально-виховного комплексу “Гімназія № 7-спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови” Одеської міської ради Одеської області;

Анна Лебедєва – учениця 7 класу Бердянської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 5 Бердянської міської ради Запорізької області.

Спеціальну відзнаку Голови оргкомітету отримав учень 6 класу Криворізької центрально-міської гімназії Криворізької міської ради Дніпропетровської області Ярослав Приступа.

Повідомлення про  підведення підсумків Конкурсу.

СВІТЛИНИ

Світлини Ірини Токайчук