Конференції

X Міжнародна конференція “Сучасні тенденції навчання хімії”

Шановні колеги!

Запрошуємо взяти участь у роботі X Міжнародної конференції «Сучасні тенденції навчання хімії», яка відбудеться 22-23 березня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка в змішаному форматі.

 

Напрями роботи конференції:

  • навчання хімії та природничих дисциплін у закладах шкільної та позашкільної освіти;
  • методична підготовка вчителів природничих дисциплін у закладах вищої освіти;
  • мотивація та формування стійкого інтересу до вивчення хімії;
  • дослідницька складова діяльності вчителя хімії;
  • інновації в хімічній освіті;
  • пріоритетні напрями наукових досліджень у галузях хімії та освіти.

 

Початок конференції 22 березня 2024 року о 1000  у Дзеркальній залі за адресою: м. Львів, вул. Університетська, 1. Реєстрація очних учасників розпочнеться з 900 у вестибюлі головного корпусу Університету. До засідань можна буде долучитись дистанційно на платформі Zoom:

 

Тема: X Міжнародна конференція “Сучасні тенденції навчання хімії”
Час: 22 березня, 2024  09:00  за київським часом
Приєднатися до події в Zoom
https://us06web.zoom.us/j/82995424478?pwd=34r66AHHVVCxgVUBvLWY8Wg8GrvSWv.1
Ідентифікатор конференції: 829 9542 4478
Пароль входу: 2024

Дізнатись більше та зареєструватись для участі можна на інтернет-сторінці конференції за покликанням

XIX Наукова конференція “Львівські хімічні читання – 2023”

Друге повідомлення

Шановні колеги!

З приємністю очікуємо Вас на XIX Науковій конференції “Львівські хімічні читання – 2023”, яка відбуватиметься в змішаному форматі.
На нашому сайті вже розміщена Програма Конференції

Учасники Конференції, які представлять доповіді у форматі очної та дистанційної участі, отримають Сертифікат про участь (1 кредит ЄКТС).

Учасники, які зголосились для дистанційної участі в Конференції, зможуть приєднатись за допомогою ZOOM (посилання буде надіслано згодом).

Учасники, які зголосились для стендових доповідей, повинні надіслати pdf файли своїх доповідей на e-mail: lviv.chem.read@gmail.com для їхнього розміщення на веб-сторінці Конференції (формат постеру – А1). Для очної участі передбачено також стендові сесії (формат А1, вертикальне розташування).

Для студентів, аспірантів та молодих вчених передбачено призи за кращі усні та стендові доповіді.

Під час круглого столу в останній день роботи Конференції відбудеться презентація Хімічної комісії Наукового товариства імені Шевченка в рамках відзначення 150-річчя НТШ.

Під час Конференції “Львівські хімічні читання” Національна мережа акселерації інноваційних проєктів G-HUB, започаткована партнером Конференції громадською спілкою Up_To_Future https://gmuseum.org.ua/v.php?ix=ghub додатково проводитиме конкурс для молодих вчених на найкращу презентацію за науковою тематикою “HEALTHCARE INNOVATION”, в якій можуть брати участь учасники з усіх секцій. Автори найкращих трьох доповідей отримають фінансову підтримку. Презентації надсилати до 29 травня 2023 року на електронну адресу olgaparaska@gmail.com

Ласкаво просимо до Львова!

З повагою,
Григорій Дмитрів
співголова оргкомітету XIX Наукової конференції
“Львівські хімічні читання – 2023”

Сайт Конференції

Шановні колеги!

Повідомляємо, що прийом тез і реєстрацію учасників XIX Наукової конференції Львівські хімічні читання – 2023, яка відбудеться 29–31 травня 2023 року на хімічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка продовжено до 14 квітня 2023 року.

Оргкомітет
XIX Наукової конференції “Львівські хімічні читання – 2023”

 

Шановні колеги!

З приємністю запрошуємо Вас до участі у XIX Науковій конференції “Львівські хімічні читання – 2023”, яка відбудеться на хімічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка 29-31 травня 2023 року.

Перше повідомлення про конференцію міститься ТУТ.
Оргкомітет

ІX Науково-методична конференція “Сучасні тенденції навчання хімії”

Репортаж про конференцію

У Львівському національному університеті імені Івана Франка за ініціативи кафедри неорганічної хімії та підтримки Департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації, Міністерства освіти і науки України 7-8 квітня 2023 року відбулась ІХ Науково-методична конференція «Сучасні тенденції навчання хімії», учасники якої мали на меті обговорити актуальні питання хімічної освіти. Цьогоріч конференція відбулася у змішаному форматі.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся голова організаційного комітету, проректор з наукової роботи Львівського університету, академік НАН України, професор Роман Гладишевський, який наголосив на необхідності забезпечення неперервності освітнього процесу,  особливому значенні хімії з-поміж природничих наук, підготовці фахівця з аналітичним і критичним мисленням, спроможного реалізувати себе в галузях освіти, науки, виробництва. «Наші весняні освітянські зустрічі дають змогу поділитися своїм професіоналізмом, знаннями, напрацюваннями, досвідом, окреслити шляхи вдосконалення викладацької майстерності, протистояти викликам сьогодення. Цьогоріч ми розпочинаємо конференцію у святковий день, тож нехай світле свято принесе нам усім Благу Вість про нашу Перемогу», – зазначив Роман Гладишевський.

До участі у конференції зголосилися понад 170 освітян з шістдесяти закладів шкільної, позашкільної, фахової передвищої, вищої та післядипломної освіти зі Львова та області, Києва, Вінниці, Дніпра, Івано-Франківська, Нововолинська, Одеси, Полтави, Ужгорода, Харкова, Чернівців.

Учасників конференції також привітали: генеральний директор Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України Олег Єресько, генеральний директор Директорату науки та інновацій Міністерства освіти і науки України Ігор Таранов, начальниця відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Управління освіти та інновацій Департаменту освіти і науки Львівської ОВА Ірина Сислюк. Вони відзначили потребу держави у фахівцях-хіміках і вчителях хімії та висловили сподівання, що запропоновані до обговорення і дискусії питання, дозволять віднайти шляхи вирішення основних питань хімічної освіти і дадуть імпульс до нових наукових звершень.

Під час роботи конференції учасники виголосили низку пленарних доповідей та усних повідомлень. Про трансформацію дидактичних принципів навчання хімії в контексті воєнного часу, які мають слугувати вихованню патріотизму, громадянської відповідальності здобувачів освіти, вселяти оптимізм і переконаність у нашій перемозі наголосила професорка, головна наукова співробітниця Відділу біологічної, хімічної та фізичної освіти Інституту педагогіки НАПН України Людмила Величко. Завідувачка кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка професорка Надія Шиян зупинилась на сучасних освітніх технологіях і трендах, які слугують інструментарієм для здобуття школярами якісної освіти. Журналістка, провідна редакторка видавництва «Ранок», директорка освітньо-реабілітаційного центру «Кристал’НЯ» Вікторія Круглова порушила питання впровадження концепції Нової української школи під час війни. Професорка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР «Львівський інститут післядипломної педагогічної освіти» Марія Савчин, директорка комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради», вчителька хімії Дрогобицького наукового ліцею імені Богдана Лепкого Галина Марчук і доцентка кафедри хімії середовища та хімічної освіти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Лілія Мідак у доповідях закцентували увагу на науково-дослідницькій діяльності учителя хімії, підвищенні ефективності уроків хімії на основі зворотного дизайну, використанні доповненої реальності в шкільному курсі хімії. Професор Національного університету «Львівська Політехніка» Володимир Старчевський ознайомив учасників з закономірностями та особливостями чинного стандарту назв хімічних елементів та простих речовин. Доцент кафедри неорганічної хімії Львівського університету Олексій Павлюк висвітлив сучасні підходи до підготовки вчителя хімії у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Доповідачі наукового зібрання приділили увагу національно-патріотичному вихованню на уроках хімії; доцільності навчання хімії в молодшій школі; особливостям формування пізнавального інтересу, дослідницьких умінь і компетентностей учнів як на уроках хімії, так і на базі освітнього простору Lviv Open Lab; розвиткові творчого і логічного мислення школярів; впровадженню STEM-освіти; застосуванню сучасних педагогічних технологій навчання (інформаційно-комунікативних, інтерактивних, міжпредметних звʼязків тощо).

Значну увагу у доповідях приділено методичній підготовці вчителів природничих дисциплін у закладах вищої освіти, зокрема, формуванню безпекових компетентностей вчителя хімії в сучасних умовах, важливості практичної підготовки здобувачів спеціальностей «Хімія» та «Середня освіта (Хімія)», пріоритетним напрямам наукових досліджень у галузі хімії та впровадженню їхніх результатів у фахову підготовку вчителя.

На заключному засіданні з доповіддю про вчених Львівської наукової кристалохімічної школи виступили академік НАН України, професор Роман Гладишевський та доцентка кафедри неорганічної хімії Світлана Пукас. Мотиваційним був виступ декана хімічного факультету Григорія Дмитріва, який у своєму виступі «10 причин стати хіміком» розповів про навчання, наукову роботу, самоврядування і громадську активність, академічну мобільність, дозвілля та можливості працевлаштування студентів хімічного факультету. Перший проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Андрій Гукалюк ознайомив присутніх із особливостями Вступної кампанії – 2023.

У заключному слові голова оргкомітету конференції Роман Гладишевський зазначив, що такі освітянські форуми необхідні для обговорення проблем хімічної освіти, обміну досвідом та цікавими ідеями, що сприяє популяризації хімічних знань і підвищенню якості підготовки здобувачів освіти, та подякував присутнім за участь у конференції.

За результатами роботи конференції прийнято ухвалу.

Програма конференції

Тези доповідей

ОБКЛАДИНКА

Людмила Величко. Трансформація дидактичних принципів навчання хімії в контексті воєнного часу.
Інститут педагогіки НАПН України, м. Київ
Відкрити
Надія Шиян. Основні тенденції, виклики та тренди в освіті.
Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка
Відкрити
Вікторія Круглова. НУШ і базова школа, або освіта під час війни.
Видавництво “Ранок”,
Освітньо-реабілітаційний центр “Кристал’НЯ”, м. Новояворівськ
Відкрити
Марія-Віра Савчин. Науково-дослідницька діяльність учителя хімії.
КЗ ЛОР “Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти”
Відкрити
Галина Марчук. Підвищення ефективності уроку хімії на основі зворотного дизайну.
Комунальна установа “Центр професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради”
Дрогобицький науковий ліцей імені Богдана Лепкого Дрогобицької міської ради Львівської області
Відкрити
Лілія Мідак. Доповнена реальність в шкільному курсі хімії.
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Відкрити
Олексій Павлюк, Оксана Зелінська. Сучасні підходи до підготовки вчителя хімії у Львівському університеті.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Леся Серафим. Національно-патріотичне виховання на уроках хімії.
“Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Новояворівської міської ради
Шклівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Мар’яна Корчака
Відкрити
Ірина Войтович. Як мир знайти у час війни?
ВСП “Львівський фаховий коледж харчової і переробної промисловості Національного університету харчових технологій”
Відкрити
Ірина БрюховецькаЛілія Кметик. Реалізація принципу історизму при вивченні хімії в закладах загальної середньої освіти.
Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка
Відкрити
Юлія КузикБогдан Котур. Використання міжпредметних зв’язків як важливий засіб підвищення якості знань на уроках хімії.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Діна Соляк, Формування в учнів навичок і вмінь – важливе завдання освіти.
Середня загальноосвітня школа №36 м. Львів
Відкрити
Володимир ТкачМарта КушнірЛілія Нікітченко. Деякі методичні аспекти використання системи штучного інтелекту “ChatGPT” при підготовці до уроку хімії вчителів та учнів.
Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича
Університет Порту, Португалія
Чернівецький міський ліцей №5 “Оріяна”
Вінницький державний педагогічний університет ім. М. Коцюбинського
Відкрити
Софія ЮсипЗіновія ШпиркаЛариса Ковальчук. Формування дослідницьких умінь учнів у процесі вивчення хімії.
Середня загальноосвітня школа №27 м. Львова імені героя Небесної Сотні Юрія Вербицького
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Катерина СтепановичБогдан Котур Використання хімічного експерименту у загальноосвітніх навчальних закладах.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Зіновія ШпиркаБогдан Котур Трактування понять “каталізаторˮ та “каталітична реакція” у підручниках з хімії для закладів середньої освіти.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Марія Хрептак, Софія Юсип. Молодий та сучасний вчитель. Роздуми після навчальної практики.
Львівський національний університет імені Івана Франка,
Середня загальноосвітня школа №27 м. Львова імені героя Небесної Сотні Юрія Вербицького
Відкрити
Галина Деркач, Анжела Дмитрів, Світлана Кукурудз. Підвищення кваліфікації викладачів як невід’ємна складова забезпечення якості освіти.
Івано-Франківський національний медичний університет
Відкрити
Іванна СтерчоСтепан МільовичВіталій ДзямкоАвгустина МикулаСвітлана ГорватІгор Барчій. Залежність між результатами ЗНО та навчальними досягненнями студентів Навчально-наукового інституту хімії та екології.
Держаний вищий навчальний заклад “Ужгородський національний університет”
Відкрити
Тетяна ЩербаковаОлена РахлицькаОлена Гузенко, Денис СнігурСергій Топоров. Особливості організації науково-дослідницької роботи здобувачів в умовах комбінованої очної та очно-дистанційної форми навчання хімії у ЗВО.
Одеський національний університет імені І.І. Мечникова
Відкрити
Марія-Божена ТунськаЗіновія ШпиркаЛариса Ковальчук. Модель формування культури здоров’я студентів природничих факультетів під час вивчення хімічних дисциплін.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Роман Гладишевський, Світлана Пукас. Успішність студентів із циклу хімічних дисциплін.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Володимир ПавлюкЗіновія ШпиркаОксана Зелінська. Вивчення окисно-відновних реакцій в курсі загальної та неорганічної хімії для студентів біологічного факультету.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Ярослав ГаладжунЗіновій Яремко. Безпекові компетентності вчителя хімії в сучасних умовах.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Лілія Дубенська, Ольга Жак, Ольга Коркуна. Особливості викладання курсу “Аналітична хімія” здобувачам спеціальності “Середня освіта (Хімія)”.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Тетяна Щербакова, Олена ГузенкоОлена РахлицькаДенис Снігур, Анна Бродарська. Методологічні особливості структурування навчального матеріалу при викладанні курсу “Аналітична хімія”.
Одеський національний університет імені І.І. Мечникова
Відкрити
Ольга Жак, Ольга Коркуна, Лілія Дубенська. Практичне застосування знань в галузі аналітичної хімії через вибіркові компоненти ОП “Середня освіта (Хімія)”.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Володимир ДуткаНаталія Ощаповська, Ярослав Ковальський. Застосування сучасних математичних та квантово-хімічних програм при вивченні хімічних дисциплін.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Дарина КравченкоОксана ЗарембаОлексій Павлюк. Використання інтерактивних відео під час навчання хімії у ЗВО.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Марія КоникЗіновія Шпирка, Оксана Зелінська. Педагогічні практики студентів хімічного факультету – шлях до професійного зростання.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Ірина Брюховецька Формування готовності здобувачів вищої освіти до проходження педагогічної практики.
Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка
Відкрити
Михайло ЯцишинОльга ЖакРоман Мартяк. Роль та значення виробничої практики студентів-хіміків у освітньому процесі.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Ольга Сташків. Інтеграція дисципліни “Фізична та колоїдна хімія ” в науки про організм людини.
КЗВО ЛОР “Львівська медична академія імені Андрея Крупинського”
Відкрити
Надія РущакУляна Сікорин, Андрій СтецьківЛариса Стецьків. Фармацевтична хімія як складова професійно-орієнтованої підготовки фахівців спеціальності “Фармація”.
Івано-Франківський національний медичний університет
Ліцей №5 Івано-Франківської міської ради
Відкрити
Анжела ДмитрівГалина Деркач, Наталія Леочко. Особливості використання хмарних технологій під час викладання хімічних дисциплін на фармацевтичному факультеті.
Івано-Франківський національний медичний університет
Відкрити
Андрій СтецьківНадія Рущак, Уляна Сікорин, Лариса Стецьків. Самостійна робота студентів фармацевтичного факультету ІФНМУ під час лекцій.
Івано-Франківський національний медичний університет
Ліцей №5 Івано-Франківської міської ради
Відкрити
Мирослава Лихтей. Мотивація та формування стійкого інтересу до вивчення хімії як важливої природничої науки.
Ліцей №1 імені Івана Франка м. Дрогобича,
Нагуєвицька середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Івана Франка Дрогобицької міської ради Львівської області
Відкрити
Марія Дзевенко. Інтерактивні засоби мотивації та навчання на уроках хімії.
Львівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут
Відкрити
Наталія ДуманчукМихайло Яцишин. Мотивація до вивчення хімії в школі.
Загальноосвітня школа №1 м. Радехів
Львівський медичний інститут
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Наталія Заціха. Хімія 5 клас. Чи це можливо?..
КЗ ЛОР “Львівська загальноосвітня санаторна школа №1 І-ІІІ ступенів імені Б.-І. Антонича”
Відкрити
Наталія Паращак. Мотивація учнів під час змішаного навчання.
Навчально-виховний комплекс “Середня загальноосвітня школа №2 – гімназія”, м. Трускавець
Відкрити
Ірина Фурманець, Оксана ЗелінськаМарія Коник. Підвищення зацікавленості школярів до вивчення хімії.
Львівський національний університет імені Івана ФранкаВідкрити
Людмила Левицька. Мотивація та формування стійкого інтересу до вивчення хімії.
Комунальна установа “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Яворівської міської ради
Залузький заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Яворівської міської ради Львівської області
Відкрити
Ольга Галатин. “Громадянська відповідальність”, “Здоров’я і безпека”, “Екологічна безпека і сталий розвиток у формуванні пізнавального інтересу та розвитку творчого мислення на уроках хімії.
Миколаївський ліцей Миколаївської міської ради Стрийського району Львівської області
Відкрити
Наталя Карганова. Мотивація та формування стійкого інтересу до вивчення навчальних предметів.
Комунальний заклад освіти “Середня загальноосвітня школа №10 ім. І. І. Манжури” Дніпровської міської ради
Відкрити
Надія Верменічева. Хімічні комікси як мотивація та формування стійкого інтересу до вивчення хімії – важливої природничої науки.
Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13, м. Львів
Відкрити
Наталія Котик. Мотивація та формування стійкого інтересу до вивчення хімії як важливої природничої науки.
Загальноосвітня школа І-ІІ-ІІІ ступенів с. Павлів Червоноградського району Львівської області
Відкрити
Іванна Виноградова. Навчальна екскурсія – важливий засіб освіти, виховання і профорієнтації учнів.
Ліцей № 28 Львівської міської ради
Відкрити
Наталія Гишка. Формування стійкого інтересу та розвиток мотивації учнів на уроках хімії.
Городоцький заклад загальної середньої освіти №4 І-ІІІ ступенів імені Тараса Кулєби та Андрія Одухи Городоцької міської ради Львівської області
Відкрити
Ірина Пальцева. STEM-освіта: сучасні підходи та перспективи впровадження.
Великомостівський опорний заклад загальної середньої освіти I-III ступенів
Відкрити
Ольга Григор’ян. STEM по-українськи: концепція розвитку STEM-освіти 2027.
Комунальний заклад загальної середньої освіти “Гімназія №2” Дніпровської міської ради
Відкрити
Оксана Окулова. STEM-проєкти на уроках хімії
Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Івана Франка Івано-Франківської селищної ради
Відкрити
Микола Лехновський, Аліна СкляроваГригорій Дмитрів. STEAM LAB – комплексна навчальна програма в неформальній освіті.
Освітній простір Lviv Open Lab,
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Надія Оринчак. Застосування STEM-освіти під час дистанційного навчання хімії.
Ліцей “Оріяна” Львівської міської ради
Відкрити
Любомир ГаврищукАндрій Стецьків. Використання STEM-технологій як спосіб підвищення мотивації на заняттях з хімії.
Івано-Франківський національний медичний університет
Відкрити
Віра ГуменчукНаталія МуцьОлексій Павлюк. STEM-проєкт “Вода”.
Католицький ліцей “Школа святої Софії”, м. Львів
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Уляна Глущенко. Сучасний урок хімії.
Яворівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Яворівської міської ради Львівської області
Відкрити
Аліна СкляроваЗіновія Шпирка. Інтерактивні технології навчання на уроках хімії
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Орися Кіцак. Розвиток ключових компетентностей здобувачів освіти за допомогою інтерактивних вправ при вивченні хімії.
Бібрський опорний ліцей імені Уляни Кравченко
Відкрити
Оксана Пуравець. Використання сучасних технологій на уроках хімії.
Турківський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступеня №1
Відкрити
Галина Косик. Впровадження в навчальний процес бінарних та інтегрованих уроків під час вивчення хімії.
Гімназія “Тривіта” Львівської міської ради
Відкрити
Ольга Туриця. Застосування кейс-технологій під час вивчення хімічних дисциплін.
ВСП “Львівський фаховий коледж харчової і переробної промисловості Національного університету харчових технологій”
Відкрити
Мирослава Думас. Використання квесту як ігрової технології на уроках хімії.
Волицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Сокальської міської ради Червоноградського району
Відкрити
Наталія ОщаповськаВолодимир Дутка. Використання 3D-друку в освітньому просторі.
Нововолинський ліцей №1 Нововолинської міської ради Волинської області
Відкрити
Олена Ільків. Дослідницькі проєкти як метод формування фахових компетентностей студентів коледжу.
ВСП “Львівський фаховий коледж харчових технологій та бізнесу Національного університету харчових технологій”
Відкрити
Євгенія БілаМикола Обушак. Стартапи в хімії. Історія і сьогодення.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Ольга Михайлишин. Використання екосистеми Go-Lab на уроках хімії.
Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Івана Франка Івано-Франківської селищної ради
Відкрити
Людмила Жировецька. Використання інструментів програми mozaBook для розвитку критичного мислення учнів на уроках хімії.
Середня загальноосвітня школа №13 І-ІІІ ступенів м. Львова
Відкрити
Олег ДеленкоСвітлана Деленко. Мудборд як одна із складових проєктного навчання на уроках хімії.
Сокальська загальноосвітня санаторна школа І-ІІІ ступенів імені Т. Шевченка
Савчинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Сокальської міської ради
КЗ “Сокальська Мала академія наук учнівської молоді імені Ігоря Богачевського”
Відкрити
Любов Дудчак. Сучасні підходи до навчання на заняттях хімії
ВСП “Львівський фаховий коледж транспортної інфраструктури Національного університету “Львівська політехніка”
Відкрити
Ірина Рибак. Особливості викладання хімії в середній школі в сучасних умовах.
Середня загальноосвітня школа №41 м. Львова
Відкрити
Любов Браташ. Підходи до дистанційного навчання
Добротвірський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Червоноградського району Львівської області
Відкрити
Артем Циба. Формування предметних компетентностей у старшокласників при вивченні хімії в процесі дистанційного навчання.
Комунальний заклад освіти “Навчально-виховний комплекс №42 “Школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) Дніпровської міської ради”
Відкрити
Наталія Макітра. Інструментарій педагога для віддаленого (дистанційного) навчання.
Городоцький заклад загальної середньої освіти №3 I-III ступенів імені Героя України Івана Бльока Городоцької міської ради Львівської області
Відкрити
Неоніла Тютько. Інновації в хімічній освіті, дистанційне викладання хімічних дисциплін.
Чижиківський заклад загальної середньої освіти I-III ступенів Підберізцівської селищної ради Львівського району
Відкрити
Дмитро МельникОксана Мельник. Оволодіння практичними навичками з хімії в аудиторії та дистанційно.
Івано-Франківський національний медичний університет
Відкрити
Наталія Сташків. Досвід дистанційного викладання предмету “Природничі науки” (хімічний модуль) у фаховому коледжі.
ВСП “Технологічний фаховий коледж Національного університету “Львівська політехніка”
Відкрити
Оксана ЗарембаНаталія МуцьМирослава Курилас. Хімічний експеримент як засіб наочності під час змішаного та дистанційного навчання хімії.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Наварійський ліцей Пустомитівської міської ради
Відкрити
Світлана Білик. Нестандартні форми та методи роботи під час викладання хімії.
Зубрянський ліцей Солонківської сільської ради
Відкрити
Оксана Николаїшин. Формування пізнавального інтересу учнів до вивчення хімії.
Ліцей №4 імені Лесі Українки Дрогобицької міської ради
Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка
Відкрити
Леся Яцків. Розвиток творчого мислення в процесі розв’язування задач на уроках хімії.
Дашавський ліцей Стрийської міської ради
Відкрити
Марія-Віра Савчин. Діяльнісний підхід – складова роботи вчителя хімії.
КЗ ЛОР “Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти”
Відкрити
Тетяна Таюжин, Галина Ковальчук. Використання онлайн-ресурсів у роботі сучасного вчителя хімії.
Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка
Відкрити
Юрій ЛучшевНаталія Разумейко. Легке розв’язування нелегких задач.
Дрогобицький науковий ліцей імені Богдана Лепкого Дрогобицької міської ради Львівської області
Відкрити
Юрій Сливка. Сучасні проблеми утилізації вуглекислого газу та генерації кисню як мотиваційний інструмент у навчальному процесі.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Христина МіліянчукРоман Гладишевський. Клік-хімія для конструювання молекул: Нобелівська премія з хімії 2022 року.
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити

Інформація

Шановні колеги!
Запрошуємо Вас взяти участь у ІX Науково-методичній конференції “Сучасні тенденції навчання хімії”, яка відбудеться 7-8 квітня 2023 року на хімічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка у змішаному форматі.
Напрями роботи конференції:
навчання хімії у закладах освіти;
методична підготовка учителів природничих дисциплін у закладах вищої освіти;
мотивація та формування стійкого інтересу до вивчення хімії як важливої природничої науки;
STEM-освіта;
науково-дослідницька складова діяльності вчителя хімії;
інновації в хімічній освіті, дистанційне викладання хімічних дисциплін;
пріоритетні напрями наукових досліджень у галузі хімії та впровадження їхніх результатів у фахову підготовку вчителя.
З вітальним словом виступлять:
Володимир Мельник, ректор Львівського національного університету імені Івана Франка
Олег Єреськогенеральний директор Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України
Олег Паскадиректор Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації
Павло Хобзейдиректор КЗ ЛОР “Львівський інститут післядипломної педагогічної освіти”
Роман Гладишевськийпроректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, голова оргкомітету конференції
Ключові доповіді виголосять:
Людмила Величкоголовний науковий співробітник Відділу біологічної, хімічної та фізичної освіти Інституту педагогіки НАПН України
Надія Шиянзавідувачка кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка
Марія-Віра Савчинпрофесорка кафедри природничо-математичної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти
Вікторія Кругловапровідна редакторка видавництва “Ранок”, директорка освітньо-реабілітаційного центру “Кристал’НЯ”, м. Новояворівськ
Галина Марчукдиректорка комунальної установи Центр професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради, вчителька хімії Дрогобицького наукового ліцею імені Богдана Лепкого
Лілія Мідакдоцентка кафедри хімії середовища та хімічної освіти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
Володимир Старчевськийпрофесор кафедри фізичної, аналітичної і загальної хімії Національного університету Львівська Політехніка
Олексій Павлюкдоцент кафедри неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка
Реєстрація учасників 7 квітня 2023 року з 900, урочисте відкриття конференції о 1000 за адресою: м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6/8, ауд. №2.
До засідань можна буде долучитись дистанційно на платформі Zoom:
Тема: IX Науково-методична конференція “Сучасні тенденції навчання хімії”
Час: Apr 7, 2023 10:00 Kyiv
https://us06web.zoom.us/j/89347935039?pwd=SmEyUEVaV2dnd01UZTZGRlNlWEpwUT09
Ідентифікатор конференції: 893 4793 5039
Пароль входу: 651724
Інформаційне повідомлення
Реєстраційна форма

 

VIII Науковий семінар студентів, аспірантів і молодих учених «Прикладні аспекти електрохімічного аналізу»

Запрошення

Запрошуємо Вас до участі у роботі Восьмого наукового семінару студентів, аспірантів і молодих учених «Прикладні аспекти електрохімічного аналізу», який відбудеться на базі хімічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

Дати проведення семінару
12-14 жовтня 2022 року.

Форма участі:

  • усна доповідь (доповідь з презентацією);
  • стендова доповідь (постер буде оприлюднений для обговорення у pdf-форматі на сторінці семінару);
  • заочна (публікація тез).

Проблематика семінару:

  • використання електрохімічних методів для аналізу об’єктів довкілля, біологічних субстратів, продуктів харчування, у фармацевтичній хімії;
  • конструювання та використання в аналізі хімічних та біохімічних сенсорів та детекторів;
  • використання електрохімічних методів у дослідженні механізмів реакцій, стану поверхні тощо.

Умови участі в семінарі

Для участі в семінарі необхідно до 30 вересня 2022 року заповнити реєстраційну форму та обов’язково прикріпити тези доповідей у форматі .doc.

Електронний варіант збірника тез семінару та сертифікат (за вимогою) буде розміщено на веб-сторінці семінару.

Якщо Ви бажаєте отримати друкований примірник збірника чи сертифікат, то просимо сплатити оргвнесок у розмірі 100 грн.

У призначенні платежі вкажіть прізвище та ім’я учасника.
Реквізити для оплати:
Отримувач: Івах Софія Романівна
Номер рахунку: 5169 3600 0292 1512

Додаткову інформацію можна отримати в оргкомітеті семінару
applied.aspects.el.chem@gmail.com

Перше повідомлення

First letter

Результати роботи семінару

14 жовтня на хімічному факультеті відбувся VIII Науковий семінар студентів, аспірантів і молодих учених «Прикладні аспекти електрохімічного аналізу». Учасників вітали декан хімічного факультету Григорій Дмитрів, співголова наукового комітету семінару Лілія Дубенська та голова Студентського наукового товариства Софія Івах, які наголосили на важливості продовження наукового пошуку та підтриманні традицій проведення молодіжного семінару з метою поширення власних ідей, їх обговорень та дискусій.

 

У семінарі взяли участь молоді науковці з Києва, Одеси, Дніпра, Львова, Чернігова, Харкова, а також Австрії та Словаччини з п’ятнадцяти ЗВО й інститутів НАН України. Цьогоріч подію було присвячено не тільки Дню Франкового університету, а й 100-річчю заснування полярографії. Тому першою була доповідь на тему «Історія розвитку вольтамперометрії в Україні».

 

В рамках семінару відбулася лекція запрошеного хіміка-електроаналітика, асоційованого члена Керівного комітету відділу аналітичної хімії Міжнародного союзу теоретичної та прикладної хімії (ІUPAC), керівника лабораторії ЮНЕСКО з електрохімії навколишнього середовища Карлового університету в Празі професора Іржі Барека на тему «Practical applications of modern electroanalytical methods». Прослухати лекцію мали змогу не тільки учасники семінару, а й усі магістранти хімічного факультету.

 

 

За результатами голосування найкращі доповіді пленарної та стендової сесій нагороджені грамотами:

«Найкраща усна доповідь» – Шабелько А.Р., аспірант Київського національного університету імені Тараса Шевченка;

«Найоригінальніший дизайн презентації» – Івах С.Р., студентка Львівського національного університету імені Івана Франка;

«Дослідження з найбільшою практичною цінністю» (усна сесія)Даниляк М.-О.М., молодий учений Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України;

«Виняткові ораторські здібності» – Плюта К.В., аспірант Одеського національного університету імені Іллі Мечникова;

«Найкраща стендова доповідь» – Дмухайло А.В., аспірант Львівського національного університету імені Івана Франка;

«Найоригінальніший дизайн стендової доповіді» – Костів О.І., молодий учений Львівського національного університету імені Івана Франка;

«Дослідження з найбільшою практичною цінністю» (стендова сесія)Галайчак С.А., молодий учений Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України.

 

В заключній дискусії учасники конференції подякували Збройним Силам України та висловили надію щодо проведення наступної конференції у 2024 році у Львові у мирній, вільній та незалежній Україні.

  

 

 

Сертифікати участі, грамоти та збірник тез доповідей (оновлюється)

 

VІIІ Науково-методична конференція “Сучасні тенденції навчання хімії”

Шановні учасники VІIІ Науково-методичної конференції “Сучасні тенденції навчання хімії”!
У сьогоднішній драматичний для всієї України час вітаю Вас у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Для нашої освітянської спільноти весняні дні зазвичай означали теплі зустрічі на нашій традиційній конференції, які давали змогу поділитися своїми напрацюваннями, взаємозбагатитися досвідом, окреслити шляхи вдосконалення викладацької майстерності. Цьогоріч у наше життя з вторгненням в Україну російського агресора прийшла війна. І відразу після першого потрясіння з’явилося розуміння необхідності згуртування для спільної праці на перемогу. Я переконаний, що кожен спрямовує усі можливі зусилля на підтримку фронту. Разом з тим, важливим завданням є втримування сильного тилу, де сьогодні наша зброя – якісна освіта. Ми не сумніваємося в нашій перемозі, поверненні всіх законних територій. І тоді першочерговим завданням стоятиме відбудова варварськи пошкоджених загарбником населених пунктів, відновлення роботи шкіл, університетів та інших закладів освіти і – найголовніше – збереження людського потенціалу, освітніх традицій, наукових шкіл. Ми не дозволимо ворогу руйнувати нашу інтелектуальну міць, тому оргкомітет прийняв рішення про проведення конференції з урахуванням теперішніх умов. Віртуальна платформа буде відкритою для учасників і в майбутньому (тези і презентації прошу продовжувати надсилати на адресу конференції). Нехай вона стане фундаментом для синергії всіх наших зусиль, спрямованих на надання якісної хімічної освіти, що в свою чергу є основою високих технологій, зміцнення обороноздатності країни, забезпечення екологічної безпеки, розвитку медицини, вирішення гуманітарних проблем – викликів, які ми не оминемо в час розбудови сильної країни та стабільного суспільства.
З вірою у перемогу!
Слава Україні! Героям слава!
Роман Гладишевський

Вибрані доповіді

Деленко О.Л., Деленко С.П. Науково-дослідницька діяльність у роботі вчителя хімії.
Відкрити

Дзевенко М.В., Писарєва Н.П. Особливості організації навчального процесу на уроках хімії у Львівському ліцеї імені Героїв Крут.

Відкрити
Лехновський М., Дмитрів Г. Перший науковий театр як засіб популяризації хімії.

Відкрити
Савчин М.М. Розвиток креативності та творчих здібностей учнів засобами хімічної науки.

Відкрити
Сафіяник О.І. Уроки хімії в STEM-лабораторії.

Відкрити

Тези доповідей

ОБКЛАДИНКА

Марія-Віра Савчин. Розвиток креативності та творчих здібностей учнів засобами хімічної науки
КЗ ЛОР “Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти”
Відкрити
Ірина Войтович. Хімія і сучасне покоління: виклики і шляхи їх вирішення
ВСП “Львівський фаховий коледж харчової і переробної промисловості Національного університету харчових технологій”
Відкрити
Ольга Бараняк. Сучасне заняття з хімії: традиційні та інноваційні підходи
ВСП “Львівський фаховий коледж харчової та переробної промисловості Національного університету харчових технологій
Відкрити
Марія Дзевенко, Наталія Писарєва. Особливості організації навчального процесу на уроках хімії у Львівському ліцеї імені Героїв Крут
Львівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут
Відкрити
Марія-Божена Тунська, Зіновія Шпирка, Лариса Ковальчук. Формування культури здоров’я студентів у процесі вивчення хімічних дисциплін як проблема дослідження
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Андрій Стецьків, Лариса Стецьків. Вивчення хімічних дисциплін в ІНФМУ за допомогою мультимедійних технологій
Івано-Франківський національний медичний університет
Ліцей №5 Івано-Франківської міської ради
Відкрити
Оксана Зелінська. Розвиток особистісного потенціалу студента під час вивчення дисципліни “Матеріали, що змінюють світ”
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Наталія Каркавчук. Створення курсу “Медична хімія” на платформі Moodle
Львівський медичний фаховий коледж “Монада”
Відкрити
Марія Коник, Зіновія Шпирка. Формування загальних і фахових компетентностей студентів під час навчальної (ознайомчої) практики
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Андрій Стецьків, Лариса Стецьків. Міжсесійне тестування – основа контролю самостійної роботи студентів заочної форми навчання
Івано-Франківський національний медичний університет
Ліцей №5 Івано-Франківської міської ради
Відкрити
Богдан Котур. З досвіду організації викладання хімії студентам-іноземцям університету
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Ольга Туриця. Професійний розвиток викладача хімічних дисциплін
ВСП “Львівський фаховий коледж харчової і переробної промисловості Національного університету харчових технологій”
Відкрити
Бодан Остапович, Маріанна Бужанська. SWOT-аналіз – саморефлексія педагогічної діяльності
Львівський національний університет імені Івана Франка
Львівський торговельно-економічний університет
Відкрити
Діна Соляк. Сучасні тенденції формування мотивації освітньої діяльності як одного з чинників інтенсифікації навчально-виховного процесу
ВСП “Львівський фаховий коледж харчової і переробної промисловості Національного університету харчових технологій”
Відкрити
Людмила Солдаткіна. Гейміфікація як засіб підвищення мотивації та якості навчання в ЗВО
Одеський національний університет імені І.І. Мечникова
Відкрити
Микола Лехновський, Григорій Дмитрів. Перший науковий театр як засіб популяризації хімії
Перший науковий театр
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Олена Трубчаніна. Короткий опис освітньої розробки “YouTube канал “Олена Трубчаніна Зрозуміти ХІМІЮ”
Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9 Покровської міської ради Донецької області
Відкрити
Марія-Віра Савчин. Міжпредметні зв’язки – засіб формування міжпредметних компетентностей
КЗ ЛОР “Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти”
Відкрити
Віра Боринець. Інтеграція змісту предметів природничої галузі в умовах НУШ на рівні базової середньої освіти
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
Відкрити
Оксана Сафіяник. Уроки хімії в STEM-лабораторії
Стрийська середня загальноосвітня школа №3 I-III ступенів імені І.Я. Франка
Відкрити
Роман Гладишевський, Світлана Пукас. Поняття симетрії при вивченні хімії та інших наук
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Оксана Кордан, Василь Кордан. Пропедевтика хімічних та екологічних знань на прикладі хімічних джерел енергії
Ставчанський НВК “Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Олена Лут, Юлія Шафорост. Науково-дослідницька діяльність вчителя в освітньому середовищі
Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького
Відкрити
Олег Деленко, Світлана Деленко. Науково-дослідницька діяльність у роботі вчителя хімії
Сокальська загальноосвітня санаторна школа І-ІІІ ступенів імені Т. Шевченка
Савчинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Сокальської міської ради
КЗ “Сокальська Мала академія наук учнівської молоді імені Ігоря Богачевського”
Відкрити
Галина Гаврилюк. Використання проєктних технологій для активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів в процесі вивчення хімії
Тернопільський фаховий коледж харчових технологій і торгівлі
Відкрити
Наталія Паращак. Уроки-дослідження для формування критичного мислення на уроках хімії
Навчально-виховний комплекс “Середня загальноосвітня школа №2-гімназія” м.Трускавець
Відкрити
Юлія Ниркова. Кейс-метод як форма інтерактивного навчання хімії майбутніх фахівців
Фаховий медико-фармацевтичний коледж Полтавського державного медичного університету
Відкрити
Ольга Селедець-Суль. Дистанційне навчання на уроках хімії
Ліцей №81 імені Петра Сагайдачного Львівської міської ради
Відкрити
Оксана Зубака, Євген Переш, Ігор Барчій. Про дистанційне навчання у процесі вивчення хімічних дисциплін
Ужгородський національний університет
Відкрити
Оксана Заремба, Наталія Муць, Олексій Павлюк. Платформи дистанційного навчання
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Галина Окрепка. Цифорові інструменти викладання хімії
Буковинський державний медичний університет
Відкрити
Марія Дзевенко, Ольга Жак, Лілія Дубенська. Академічна доброчесність і онлайн перевірка знань
Львівський державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Уляна Глущенко. Онлайн-сервіси на уроках хімії
Яворівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Яворівської міської ради Львівської області
Відкрити
Людмила Жировецька, Використання сервісів Google для дистанційного навчання
Середня загальноосвітня школа №13 мЛьвова
Відкрити
Наталія Каркавчук, Наталія Сташків. Як допомогти студентові закладу передвищої фахової освіти успішно скласти ЗНО з хімії в умовах дистанційного навчання
Львівський медичний фаховий коледж “Монада”
ВСП “Технологічний фаховий коледж Національного університету “Львівська політехніка”
Відкрити
Володимир Дутка. Комп’ютерні програми для вивчення фізичної та квантової хімії
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Лілія Дубенська. Про реформу Міжнародної системи одиниць SI
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Христина Міліянчук, Роман Гладишевський. Асиметричний органокаталіз: Нобелівська премія з хімії 2021 року
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити
Ірина Мороз. Мотиваційні чинники вивчення хімії у 7 класі
Луцький національний технічний університет
Луцький ліцей №14 імені Василя Сухомлинського
Відкрити
Оксана Журовська. Мотивація і формування стійкого інтересу до вивчення хімії як природничої науки
Раківський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів – філія Воютицького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Ігоря Добровольського
Відкрити
Юлія Кузик, Аліна Склярова, Зіновія Шпирка. Чинники успішного навчання учнів на уроках хімії
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити

Тетяна Гриник, Марія Коник, Оксана Зелінська. Популяризація хімічних знань у школі
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити

Надія Оринчак. Використання інноваційних ресурсів ІКТ на уроках хімії
Ліцей “Оріяна” Львівської міської ради
Відкрити

Іванна Виноградова, Зіновія Шпирка. Організація та проведення навчальної практики студентів хімічного факультету в умовах дистанційного навчання
Ліцей № 28 Львівської міської ради
Л
ьвівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити

Олександра Головач. Домашній експеримент з хімії під час дистанційного навчання
Ліцей №3 м. Мостиська Мостиської міської ради Львівської області
Відкрити

Євгенія Біла, Аліна Склярова, Тетяна Гриник, Юлія Кузик, Мар’яна Далик. Казкотерапія при викладанні курсу “Органічна хімія”
Львівський національний університет імені Івана Франка
Відкрити

Інформація

18 березня 2022 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочав роботу онлайн-майданчик VIІІ Науково-методичної конференції “Сучасні тенденції навчання хімії” для обговорення актуальних питань природничої освіти:

    • навчання хімії у закладах освіти;
    • методична підготовка учителів природничих дисциплін у закладах вищої освіти;
    • мотивація та формування стійкого інтересу до вивчення хімії як важливої природничої науки;
    • STEM-освіта;
    • науково-дослідницька складова діяльності вчителя хімії;
    • інновації в хімічній освіті, дистанційне викладання хімічних дисциплін;
    • пріоритетні напрями наукових досліджень у галузі хімії та впровадження їхніх результатів у фахову підготовку вчителів.

Перше інформаційне повідомлення

УВАГА!  У зв’язку із вторгненням в Україну російського агресора конференція проводиться у заочному форматі, а терміни реєстрації учасників та подання тез залишаються відкритими.
Для участі просимо реєструватися на інтернет-сторінці конференції та надсилати тези доповідей за одним із обраних напрямів.
Реєстраційна форма

Обговорення освітньо-професійної програми Середня освіта (Хімія)

Для колективу хімічного факультету Львівського університету надзвичайно важливі Ваші пропозиції та зауваження до освітньо-професійної програми спеціальності 014.06 Середня освіта (Хімія).
Ознайомитися  ОПП та навчальним планом. Пропозиції надсилати на адресу гаранта (Олексій Павлюк oleksiy.pavlyuk@lnu.edu.ua).

XVIII Наукова конференція “Львівські хімічні читання – 2021”

ЗБІРНИК ТЕЗ ХVІII НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ “ЛЬВІВСЬКІ ХІМІЧНІ ЧИТАННЯ – 2021” 

Шановні колеги.

Відкриття Конференції відбудеться у понеділок, 31 травня 2021 року, о 10:00 в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Університетська, 1).

Реєстрація учасників розпочнеться о 8:30 біля Актової зали Університету.

Для учасників, які братимуть участь дистанційно, впродовж трьох днів роботи Конференції буде працювати ZOOM відеозв’язок. Під’єднатись до засідань можна за посиланням:
Topic: XVIII Наукова конференція “Львівські хімічні читання-2021”
Time: This is a recurring meeting Meet anytime
Join Zoom Meeting
https://zoom.us/j/9292752428
Meeting ID: 929 275 2428
Запрошуємо Вас також відвідати вебсторінку Конференції:
http://conferences.lnu.edu.ua/index.php/lcr/index/pages/view/home
Саме на цій сторінці в розділі “СТЕНДОВІ ДОПОВІДІ” будуть розміщені постери для попереднього ознайомлення та обговорення у вівторок та середу о 16:15 згідно програми.

Ми оновили Програму конференції, в якій вказали усні та стендові доповіді, які будуть представлені очно (виділення зеленим кольором) та дистанційно (виділення блакитним кольором). Також додано перелік тез доповідей, представлених заочно без жодного кольорового виділення.

Просимо переглянути програму, і у випадку зміни форми представлення доповіді з очної на дистанційну, чи з дистанційної на очну попередити до середи оргкомітет Конференції для внесення в програму відповідних змін.

Принагідно нагадуємо, що кращі доповіді (як усні, так і стендові), ОЧНО представлені студентами, аспірантами та молодими вченими будуть відзначені цінними призами 2 червня о 17:30 під час закриття конференції.

Програма ХVІII Наукової конференції “Львівські хімічні читання – 2021”

Друге повідомлення про конференцію

Шановні колеги,

За численними проханнями продовжено термін реєстрації та подачі тез на конференцію “Львівські хімічні читання – 2021” до 16 квітня 2021 року.

Також ми ведемо роботу щоб змогти зробити можливим переказ оргвнесків на банківський рахунок.

Деталі оплати оргвнеску буде повідомлено в другому повідомленні.

Оргкомітет

 

Шановні колеги!

З приємністю запрошуємо Вас до участі у XVIII Науковій конференції “Львівські хімічні читання – 2021”, присвяченій 360-річчю Львівського Університету, яка відбудеться на хімічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка з 31 травня по 2 червня 2021 року.

Перше повідомлення про конференцію міститься ТУТ.
Оргкомітет

VІІ Науково-методична конференція “Сучасні тенденції навчання хімії”

Репортаж про конференцію


Понад 100 учасників з 31 закладу загальної середньої освіти, 5 закладів фахової передвищої освіти, 19 закладів вищої освіти м.Київ та 11 областей України (Львівської, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької) 18-20 березня 2021 року взяли участь у VІІ Науково-методичній конференції “Сучасні тенденції навчання хімії”, яку щорічно проводить Львівський національний університет імені Івана Франка за ініціативи кафедри неорганічної хімії та підтримки Департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Міністерства освіти і науки України. Цьогоріч, зважаючи на карантинні обмеження, конференція відбулася дистанційно.
Відкрив конференцію Ректор Львівського університету член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник і наголосив на визначальній ролі природничо-математичних наук у формуванні світогляду молодої людини, консолідації зусиль Міністерства освіти і науки, Малої академії наук України, закладів освіти та роботодавців щодо необхідності розвитку цих наук, впровадження іновацій в освітній процес, створення сучасних навчальних і наукових лабораторій. З вітальним словом до учасників звернулися президент НЦ “Мала академія наук України”, академік НАН України Станіслав Довгий, директор Департаменту освіти і науки ЛОДА Олег Паска, директор КЗ ЛОР “Львівський інститут післядипломної педагогічної освіти” Павло Хобзей та голова оргкомітету конференції, проректор з наукової роботи Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський.
Робота конференції розпочалася з пленарного засідання. Завідувач відділу освітніх програм центру інтерактивної музейної науки НЦ “Мала академія наук України” Василь Дунець представив освітній проєкт МАН України – Музей науки. Головна наукова співробітниця Інституту вищої освіти НАПН України, професор Ольга Ярошенко та професорка кафедри природничо-математичної освіти КЗ ЛОР “Львівський інститут післядипломної педагогічної освіти” Марія Савчин у доповідях закцентували увагу на науково-педагогічному потенціалі викладача як чинника методичної підготовки вчителів природничих дисциплін, професійному розвитку та зростанню вчителя в умовах Нової української школи.
Вікторія Круглова, журналістка, провідна редакторка видавництва “Ранок”, викладачка Центру післядипломної освіти Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна закцентувала увагу на актуальності впровадження в освітній процес новітніх інтерактивних технологій, візуалізованих форм подання навчального матеріалу та свободі в експерименті з методикою навчання природничих дисциплін.
Наступного дня учасники заслухали вісім ключових доповідей та шістнадцять усних повідомлень, під час яких обговорили навчання хімії у закладах загальної середньої та професійної освіти, методичну підготовку вчителів природничих дисциплін у закладах вищої освіти, питання мотивації та формування стійкого інтересу до вивчення хімії як важливої природничої науки, дистанційне викладання хімічних дисциплін, впровадження STEM-технологій, інновації в хімічній освіті, пріоритетні напрями наукових досліджень у галузі хімії та впровадження їхніх результатів у фахову підготовку вчителів. На заключному засіданні до учасників конференції звернулася заступниця Міністра освіти і науки України  Любомира Мандзій і наголосила на важливості проведення таких спільних освітянських форумів для розвитку співпраці між закладами освіти, обміну ідеями і досвідом, спрямованих на покращення освітніх стандартів, принципів організації навчального процесу. З доповіддю про непересічну жінку-науковицю Марію Склодовську-Кюрі виступила професорка Ягеллонського університету (м. Краків) Аліція Рафальська-Ласоха. Декан факультету природничих наук, професор Національного університету “Києво-Могилянська академія” Олександр Голуб порушив питання розвитку української хімічної термінології та номенклатури. У заключному слові голова оргкомітету конференції Роман Гладишевський зазначив, що такі зустрічі спрямовані на налагодження нових контактів, обмін цікавими ідеями, що сприяє підвищенню якості підготовки здобувачів освіти, популяризації хімічних знань, та подякував присутнім за участь у конференції. За результатами роботи конференції прийнято ухвалу.

Фото

Світлини Олега Вівчарика та Ярослава Токайчука

Програма конференції

Тези доповідей

Круглова В.В. Хімія до-, підчас- і післякарантинна. Про мрії і можливості

видавництво “Ранок”,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна

Відкрити

Савчин М.М. Професійний розвиток та зростання учителя в умовах Нової української школи

КЗ ЛОР “Львівський інститут післядипломної педагогічної освіти”

Відкрити

Ярошенко О.Г. Науково-педагогічний потенціал викладача як чинник методичної підготовки майбутніх учителів природничих дисциплін

Інститут вищої освіти Національної академії педагогічних наук України

Відкрити

Блажко О.А. Формування змісту методичної підготовки майбутнього вчителя хімії з урахуванням сучасних освітніх тенденцій

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського

Відкрити

Роговик Л.Й. Про вдосконалення педагогічної системи викладання хімічних дисциплін для природничих ЗВО

Подільський державний аграрно-технічний університет

Відкрити

Ковальчук Л.О. Цілепокладання навчально-пізнавальної діяльності студентів за таксономією Блума-Андерсона-Кратволя

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Коршевнюк Т.В. Майбутньому вчителю природничих дисциплін про курси за вибором з хімії і біології у профільній школі

Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України

Відкрити

Марчук Г.Г. Використання знань когнітивної психології в процесі навчання учнів хімії

Комунальна установа Центр професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради”,
Дрогобицький ліцей імені Богдана Лепкого

Відкрити

Личак К.С. Критичне мислення

Гімназія “Провесінь” Львівської міської ради

Відкрити

Дзевенко М.В., Жак О.В., Дубенська Л.О. Про розвиток критичного мислення на уроках хімії

Львівський національний університет імені Івана Франка
Ліцей “Львівський” Львівської міської ради

Відкрити

Шклярська М.Я. Розвиток критичного мислення на уроках хімії

Верхньобілківський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Пустомитівського району Львівської області

Відкрити

Савчин М.М. Формування творчого мислення учнів з використанням дивергентних завдань у курсі хімії

КЗ ЛОР “Львівський інститут післядипломної педагогічної освіти”

Відкрити

Бобак Д.І. Навчання хімії у закладах загальної середньої освіти

Бабинський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Новокалинівської міської ради Самбірського району Львівської області

Відкрити

Шаповалов С.А. Складання хімічних рівнянь окислювально-відновних реакцій: розвиток методів та сучасні напрацювання

Науково-дослідний інститут хімії при Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна

Відкрити

Ворона З.М. Формування природничо-наукової компетентності на уроках хімії

Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12 Луцької міської ради Волинської області

Відкрити

Яцків Л.В. Формування практичних та дослідницьких компетентностей у процесі навчання хімії

Опорний навчально-виховний комплекс Дашавський загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад

Відкрити

Соляк Д.І. Лабораторні заняття як організаційна форма експериментальної підготовки студентів при вивченні хімії

ВСП “Львівський фаховий коледж харчової і переробної промисловості Національного університету харчових технологій”

Відкрити

Когут С.М. Креативні підходи до самоорганізації особистості при формуванні здоров’язберігаючих компетентностей на уроках хімії

Заклад загальної середньої освіти №55 м. Львова

Відкрити

Тунська М.-Б.В., Шпирка З.М., Ковальчук Л.О. Формування культури здоров’я учнів у процесі вивчення хімії

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Рахлицька О.М., Щербакова Т.М., Снігур Д.В., Гузенко О.М., Чеботарьов О.М. Формування самоосвітньої компетентності у позакласній роботі з хімії

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова

Відкрити

Тютько Н.І. Формування мотивації до вивчення хімії – мистецтва пізнавати світ

Чижиківська ЗОШ I-III ступенів Підберізцівської сільської ради ОТГ Пустомитівського району, Львівської області

Відкрити

Когут С.М. Формування стійкого інтересу до вивчення хімії

Заклад загальної середньої освіти №55 м. Львова

Відкрити

Литвин Н.М. Мотивація та формування стійкого інтересу до вивчення хімії як важливої природничої науки

НВК “Ракобовтівська ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ”

Відкрити

Біла Є.Є., Обушак М.Д. Мотивація та формування інтересу до вивчення органічної хімії

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Стрихарська-Сухоцька Н.Р. Мотивація та формування стійкого інтересу до вивчення хімії як важливої природничої науки

Опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Героя України Миколи Паньківа Солонківської сільської ради

Відкрити

Макітра Н.Р. Домашній експеримент як мотивація школярів до вивчення хімії

Городоцький заклад загальної середньої освіти №3 І-ІІІ ступенів імені Героя України Івана Бльока

Відкрити

Гусяк Н.Б. Можливості відео для активізації навчального процесу

Чортківський медичний фаховий коледж

Відкрити

Окулова О.В. Впровадження STEM-технологій в освітній процес

Івано-Франківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Івана Франка Івано-Франківської селищної ради

Відкрити

Ковальчук О.О. Організація освітнього процесу в рамках інтегрованого курсу природничих наук та STEM-освіти

Ліцей імені Івана Пулюя Львівської міської ради

Відкрити

Бітлян О.К. Технології STEM-освіти на уроках хімії

Миколаївський економічний ліцей №2 Миколаївської міської ради мiста Миколаєва

Відкрити

Буренкова К.В. Теми STEM-проєктів на уроках хімії

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова

Відкрити

Заремба О.І., Муць Н.М., Павлюк О.В., Щербан О.Б. STEM розробка “Розчини”

Львівський національний університет імені Івана Франка
Ліцей “Сихівський” Львівської міської ради

Відкрити

Возняк О.М. Умотивований кейс сучасного вчителя хімії

Ліцей імені Івана Пулюя Львівської міської ради

Відкрити

Дрозд Л.М. Проєктні технології на уроках хімії

Добронадіївський навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад” Марганецької міської ради Дніпропетровської області

Відкрити

Панкевич О.Б. Використання проєктної роботи на уроках хімії

Чишківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Давидівської сільської ради ОТГ Львівського району Львівської області

Відкрити

Паращак Н.М. Проєктно-дослідницька діяльність учнів в умовах дистанційного навчання

Навчально-виховний комплекс “Середня загальноосвітня школа №2-гімназія” м. Трускавця

Відкрити

Остапович Б.Б., Бужанська М.В. Особливості використання кейс-методу під час вивчення хімії

Львівський національний університет імені Івана Франка

Львівський торговельно-економічний університет

Відкрити

Ковальчук Г.Я., Таюжин Т.І. Кейс-метод як спосіб реалізації компетентнісного підходу у навчанні хімії

Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка

Відкрити

Пальцева І.В. Гейміфікація як сучасний напрям хімічної освіти

Великомостівський опорний заклад загальної середньої освіти
І-ІІІ ступенів

Відкрити

Косик Г.М. Впровадження в навчальний процес бінарних та інтегрованих уроків під час вивчення хімії

Гімназія “Тривіта” Львівської міської ради

Відкрити

Головач О.М. Нові форми ознайомлення учнів з біографіями відомих хіміків та біологів

Ліцей №3 м. Мостиська Мостиської міської ради Львівської області

Відкрити

Дутка В.С. Вклад природодослідників-українців у світову науку

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Чаплагіна В.М., Колягіна С.П. Хімія у світовій літературі

Ліцей №28 Львівської міської ради

Відкрити

Стецьків Л.В., Стецьків А.О. Викладання хімії в середній школі в умовах пандемії COVID-19

Ліцей №5 Івано-Франківської міської ради
Івано-Франківський національний медичний університет

Відкрити

Лукомська М.Є. Особливості організації вивчення хімії в умовах дистанційного та змішаного навчання

Розвадівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Розвадівської сільської ради Стрийського району Львівської області

Відкрити

Думанчук Н.Я. Наскрізні і змістові лінії на уроках хімії і COVID-19

Радехівський опорний заклад загальної середньої освіти №1 Львівської області

Відкрити

Сташків Н.В., Каркавчук Н.З. Перші уроки дистанційного навчання в закладах передвищої фахової освіти

ВСП “Технологічний фаховий коледж Національного університету Львівська політехніка”
Львівський медичний фаховий коледж Монада”

Відкрити

Туриця О.О. Інтерес до вивчення хімічних дисциплін у період дистанційного навчання

ВСП “Львівський фаховий коледж харчової і переробної промисловості Національного університету харчових технологій”

Відкрити

Прибора Н.А. Дистанційне навчання очима студентів

Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова

Відкрити

Муць Н.М., Павлюк О.В., Заремба О.І., Махновська О.Т. Психолого-педагогічні аспекти використання дистанційного підходу в навчанні хімії

Львівський національний університет імені Івана Франка
Середня загальноосвітня школа №54 м. Львова

Відкрити

Заверуха О.М. Про проблеми, недоліки і переваги дистанційного навчання у вузах під час пандемії

Львівський торговельно-економічний університет

Відкрити

Єгорова Л.М. Впровадження дистанційного навчання для підвищення якості хімічної освіти

Харківський національний автомобільно-дорожній університет

Відкрити

Котур Б.Я., Шпирка З.М. Використання інноваційних технологій навчання під час вивчення хімії у закладах вищої освіти

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Деркач Т.М. Досвід дистанційного навчання хімічних дисциплін в освітніх англомовних проєктах

Київський національний університет технологій та дизайну

Відкрити

Масановець Г.М. Дистанційні освітні технології при викладанні хімії іноземним студентам

Одеський національний політехнічний університет

Відкрити

Солдаткіна Л.М., Артюхова А.А. Проблеми змішаного навчання

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова

Відкрити

Крачан Т.М. Самостійна робота як основна форма навчально-пізнавальної діяльності в умовах дистанційної освіти

Подільський державний аграрно-технічний університет

Відкрити

Зайцева К.В., Дмитрів Г.С. Електронні підручники в хімії, їх переваги та недоліки

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Деленко О.Л., Деленко С.П. Використання інтернет-ресурсів під час викладання шкільного курсу хімії

Сокальська загальноосвітня санаторна школа І-ІІІ ступенів імені Т. Шевченка
Савчинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Сокальської міської ради

Відкрити

Глущенко У.О., Семерак Х.Р. Використання сервісу Google Classroom на уроках хімії

Яворівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Яворівської міської ради Львівської області
Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Жировецька Л.Е. Використання програми Mozabook для дистанційного навчання хімії

Середня загальноосвітня школа №13 м. Львова

Відкрити

Коник М.Б., Зелінська О.Я. Особливості організації навчання у вищій школі з використанням сервісу командної роботи Microsoft Teams

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Яцишин М.М. Методи контролю знань студентів в режимі “online” навчання

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Іванушко А.А., Шпирка З.М. Тестова форма контролю знань на уроках хімії: основні переваги та недоліки

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Павлюк О.В., Муць Н.М., Заремба О.І., Миськів М.Г. Тестова форма контролю знань в системі Moodle

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Шпирка З.М., Павлюк В.В. Особливості викладання “Неорганічної хімії” для студентів біологічного факультету в умовах дистанційного навчання

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Гузенко О.М., Снігур Д.В., Щербакова Т.М., Чеботарьов О.М., Башинська А.С. Організація навчального процесу викладання дисципліни “Аналітична хімія” у дистанційній формі

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова

Відкрити

Гладишевський Р.Є., Міліянчук Х.Ю., Муць Н.М., Пукас С.Я. Інновації при викладанні курсу “Кристалохімія” в умовах дистанційного навчання

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Ішков Ю.В., Федько Н.Ф., Ведута В.В. Створення повнофункціонального дистанційного курсу “Стереохімія” на платформі Moodle

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова

Відкрити

Ведута В.В., Федько Н.Ф. Створення дистанційного курсу “Фармацевтична хімія” на платформі Moodle факультету хімії та фармації

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова

Відкрити

Дутка В.С., Ощаповська Н.В. Використання розділів фізичної хімії під час навчання учнів-членів Малої академії наук

Львівський національний університет імені Івана Франка
Нововолинський ліцей №1 Нововолинської міської ради Волинської області

Відкрити

Стецьків А.О., Стецьків Л.В. Науково-дослідна робота студентів на кафедрі хімії фармацевтичного факультету ІФНМУ

Івано-Франківський національний медичний університет
Ліцей №5 Івано-Франківської міської ради

Відкрити

Хмеляр І.М., Кушнір Л.О. Формування дослідницьких вмінь студентів вищих медичних закладів

Комунальний заклад вищої освіти “Рівненська медична академія”

Відкрити

Войтович І.В. Харчова хімія – в ній таємна прихована суть

ВСП “Львівський фаховий коледж харчової і переробної промисловості Національного університету харчових технологій”

Відкрити

Маркіна Е.Л. Побудова рейтингового ряду для навчальних закладів згідно результатів олімпіад з різних предметів

Одеський медичний інститут, Міжнародний гуманітарний університет

Відкрити

Дмитрів Г.С., Жак О.В., Зелінська О.Я., Шпирка З.М. Всеукраїнська олімпіада університету як спосіб сприяння абітурієнтам у вступі на хімічний факультет

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Голуб О.А. Хімічна мова та STEM освіта

Національний університет “Києво-Могилянська академія”

Відкрити

Міліянчук Х.Ю., Гладишевський Р.Є. Як переписати геном: Нобелівська премія з хімії 2020 року

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Інформація

18-20 березня 2021 року на хімічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбудеться VІІ Науково-методична конференція “Сучасні тенденції навчання хімії”.Напрями роботи конференції:

  • навчання хімії у закладах загальної середньої та професійної освіти;
  • методична підготовка учителів природничих дисциплін у закладах вищої освіти;
  • мотивація та формування стійкого інтересу до вивчення хімії як важливої природничої науки;
  • STEM-освіта;
    науково-дослідницька складова діяльності вчителя хімії;
  • інновації в хімічній освіті, дистанційне викладання хімічних дисциплін;
  • пріоритетні напрями наукових досліджень у галузі хімії та впровадження їхніх результатів у фахову підготовку вчителів.

Засідання будуть відбуватися дистанційно на платформі Zoom.

Під’єднатись до засідань можна за посиланням:
https://zoom.us/j/94495509901?pwd=ZDU1OTQ5bUtQa1BST0gvRVVzWGozUT09
Ідентифікатор конференції: 944 9550 9901
Пароль входу: 888498
Інформаційне повідомлення

Реєстраційна форма

 

1-st International Research and Practice Conference «Nanoobjects & Nanostructuring» (N&N-2020)

Dear Colleagues!

We warmly welcome all of you to attend the 1-st International Research and Practice Conference «Nanoobjects & Nanostructuring» (N&N-2020) which will be held in Lviv, Ukraine, 20-23 September 2020.

We are looking forward to meeting you in Lviv!

In detail see website

VII науковий семінар студентів, аспірантів і молодих учених “Прикладні аспекти електрохімічного аналізу”

VII науковий семінар студентів, аспірантів і молодих учених “Прикладні аспекти електрохімічного аналізу”

15 жовтня 2020 року в дистанційному режимі на платформі Google Meet відбувся Сьомий науковий семінар студентів, аспірантів і молодих учених «Прикладні аспекти електрохімічного аналізу».

У семінарі взяли участь близько 40 учасників: студенти, аспіранти та молоді вчені – представники наукових груп з 7 обласних центрів України. Кандидатка хімічних наук, завідувачка кафедри аналітичної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка Тананайко Оксана Юріївна провела цікаву та пізнавальну лекцію на тему «Потенціометричні та вольтамперометричні ензимосенсори: сучасні напрямки розвитку». Учасники представили 10 усних доповідей, а також провели обговорення постерної сесії.

Під час урочистої церемонії закриття семінару за результатами голосування молодих науковців нагородили грамотами за перемоги у різних номінаціях, зокрема за найкращу усну та постерну доповідь. Матеріали доповідей опубліковані у збірнику тез семінару.

Збірник тез доповідей

Заява-анкета учасника

Повідомлення

Друге повідомлення

Додаткову інформацію можна отримати в оргкомітеті семінару
E-mail: applied.aspects.el.chem@gmail.com

VІ Науково-методична конференція “Сучасні тенденції навчання хімії”

Шановні учасники VI Науково-методичної конференції “Сучасні тенденції навчання хімії”!

Вітаю Вас від імені організаторів з Львівського національного університету імені Івана Франка. Для нас вже стало традицією навесні ділитися своїми напрацюваннями, спостереженнями та міркуваннями щодо навчання хімії. Сьогодні ми зібралися у дистанційному режимі, однак, впевнений, що і наше заочне спілкування стане ефективним і продуктивним, а ми наберемося натхнення та мотивації, щоб наступного року знову обмінюватися нашими новими досягненнями. Це також нагода апробувати нові технології комунікацій, які займають важливе місце в сучасному суспільстві, і в освіті зокрема.

Метою конференції є налагодження тіснішої співпраці між школою та університетом, між освітянами, науковцями та представниками органів влади, що сприяє забезпеченню якісної освіти. Система освіти в Україні повсякчас зазнає суттєвої реформи, і ми як безпосередні учасники процесу не можемо залишатись осторонь. Нам слід й надалі переконувати всіх залучених у пріоритетності вивчення природничих дисциплін, акцентувати увагу на прикладному значенні хімії як науки, яка є потужним інструментом до створення наукоємних технологій – показника успішності країни.

Високо ціную внесок кожного учасника у проведення конференції та наголошую, що найбільшою людською цінністю є здоров’я. Бажаю Вам сил і наснаги для справ, спілкування, творчості!

Роман Гладишевський

Програма та тези доповідей

Обкладинка і титул
Відкрити
Круглова В.В. Старі програми, старі навчальні посібники – нові діти. Як діяти?

видавництво “Ранок”, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, “7 канал” м. Харків

Відкрити

Савчин М.М. Розвиток самоосвітньої компетентності учнів у процесі вивчення хімії

КЗ ЛОР “Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти”

Відкрити

Пальцева І.В. Формування компетентної особистості шляхом впровадження інтеграції в освіту

Великомостівський опорний заклад зальної середньої освіти І-ІІІ ступенів

Відкрити

Галятовська Н.Б. Компетентнісний підхід у вивченні хімії через використання різнорівневих завдань

Великомостівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів

Відкрити

Братюк О.Г. Практичні роботи як засіб формування предметних компетентностей

Оброшинська загальноосвітня школа І-ІІI ступенів імені Л. Шанковського

Відкрити

Верменічева Н.І. Активізація пізнавальної діяльності учнів при вивченні хімії

Середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 13 м. Львова

Відкрити

Біла Є.Є. Виховання екологічної культури при викладанні хімії

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Панкевич О.Б. Міжпредметні зв’язки хімії та біології на уроках у старшій школі

Чишківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Давидівської сільської ради

Відкрити

Буренкова К.В. Значення хімічного експерименту в сучасній школі

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова

Відкрити

Пухка О.В. Хімічний експеримент не лише на уроці

Середня загальноосвітня школа № 96 МЖК-1 Львівської міської ради

Відкрити

Стецьків Л.В., Стецьків А.О. Розв’язування розрахункових задач при вивченні хімії

Івано-Франківська спеціалізована школа I-III ступенів № 5 з поглибленим вивченням німецької мови

Івано-Франківський національний медичний університет

Відкрити

Кушнірчук О.А., Зелінська О.Я., Шпирка З.М. Самостійна робота учнів на уроках хімії

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Разумейко Н.В. Особливості організації дистанційного навчання з хімії

Стебницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 18 Дрогобицької міської ради

Відкрити

Сташків Н.В., Каркавчук Н.З. Елементи організації інклюзивного навчання при вивченні хімії в закладах фахової передвищої освіти

ВСП Технологічний коледж Національного університету Львівська політехніка”

Львівський медичний фаховий коледж Монада”

Відкрити

Коник М.Б., Ковальчук Л.О. Мікровикладання як моделювання майбутньої професійно-педагогічної діяльності магістрів

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Дзіковська М.І. Наступність у професійній підготовці фахівців хімічного профілю у навчальному комплексі “коледж-університет”

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Шпирка З.М., Котур Б.Я., Павлюк В.В. Викладання хімії для іноземних студентів: перший досвід

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Волошин І.М., Іванушко А.А., Шпирка З.М. Лекція як форма організації навчального процесу у закладах середньої та вищої освіти

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Стецьків А.О., Стецьків Л.В. Проведення лекцій з курсу загальної та неорганічної хімії для студентів фармацевтичного факультету ІФНМУ

Івано-Франківський національний медичний університет

Івано-Франківська спеціалізована школа I-III ступенів № 5 з поглибленим вивченням німецької мови

Відкрити

Яцишин М.М. Місце та роль колоїдної хімії у формуванні цілісної бази хімічних знань студентів

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Гулай О.І., Мороз І.Я., Шемет В.Я. Особливості викладання хімічних дисциплін для студентів спеціальності “Харчові технологіїˮ

Луцький національний технічний університет

Відкрити

Чеботарьов О.М., Рахлицька О.М., Щербакова Т.М.,
Гузенко О.М., Осадча О.В.
Інтеграція змісту хімії з іншими природничими дисциплінами при вивченні теми “Кольорометрія”Одеський національний університет імені І.І. МечниковаВідкрити
Федько Н.Ф., Ведута В.В. Пошук хімічної інформації в структурних базах даних у процесі наукової роботи студентів

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова

Відкрити

Лукомська М.Є. Мотивація та формування стійкого інтересу до вивчення хімії як важливої природничої науки

Розвадівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Розвадівської сільської ради3

Відкрити

Дмитрів Г.С. Телепроєкт “Ліга знань” – новий спосіб популяризації хімії серед школярів

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Павлюк О.В. Lviv Open Lab – міський простір інноваційної освіти

КУ “Львівський міський молодіжний центр”

Відкрити

Лущик Г.Я. Від учнівського навчального проєкту до міського конкурсу “Хімічні реалії”

Середня загальноосвітня школа № 96 МЖК-1 Львівської міської ради

Відкрити

Дубенська Л.О., Жак О.В., Дзевенко М.В. Метод проєктів з елементами хімічного аналізу як засіб підвищення мотивації до вивчення хімії у школі

Львівський національний університет імені Івана Франка

Ліцей “Львівський”

Відкрити

Чаплагіна В.М. Формування сучасного підходу до вивчення хімії у середній школі

шляхом використання позашкільних інтересів учнів, або вчені хіміки та природничники у Європі (Частина 2)

Ліцей № 28 Львівської міської ради

Відкрити

Ведута В.В., Федько Н.Ф. Аналіз учнівських робіт секції “Хіміяˮ Малої академії наук Одеської області за останні 5 років

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова

Відкрити

Заціха Н.В. Єдність креативності та критичності під час вивчення хімії у школі як засіб соціалізації особистості

КЗ ЛОР “Львівська загальноосвітня санаторна школа-інтернат № 1 І-ІІІ ступенів імені Б.-І. Антонича”

Відкрити

Окулова О.В. Впровадження елементів STEM-освіти на уроках хімії

Опорний заклад “Івано-Франківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Івана Франка Яворівської районної ради Львівської області”

Відкрити

Деленко О.Л., Деленко С.П. Використання методів STEM-освіти під час навчання хімії

Сокальська загальноосвітня санаторна школа І-ІІІ ступенів імені Т. Шевченка

Савчинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Відкрити

Жировецька Л.Е. Інтегровані уроки як форма STEM-навчання

Cередня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 13 м. Львова

Відкрити

Муць Н.М., Заремба О.І., Павлюк О.В., Кудрик К.В., Щербан О.Б. STEM розробка “Метали”

Львівський національний університет імені Івана Франка

Гійченська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Ліцей “Сихівський”, м. Львів

Відкрити

Литвин Н.М. Інновації в хімічній освіті

Навчально-виховний комплекс “Ракобовтівська ЗОШ I-II ступенів – ДНЗ”

Відкрити

Ладига О.С. Використання інтернет-ресурсів і електронних програмних засобів навчального призначення на уроках хімії

Середня загальноосвітня школа № 96 МЖК-1 Львівської міської ради

Відкрити

Думас М.П. Використання інтернет технології QR-кодів на уроках хімії

Волицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Відкрити

Яцишин М.М., Думанчук Н.Я. Електронні носії інформації в навчальному процесі

Львівський національний університет імені Івана Франка

Загальноосвітня школа № 1 м. Радехова

Відкрити

Щербакова Т.М., Гузенко О.М., Рахлицька О.М., Снігур Д.В., Чеботарьов О.М., Філіппова А.О. Застосування інноваційного підходу при розв’язуванні розрахункових задач у шкільному курсі хімії

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова

Відкрити

Паращак Н.М. Використання онлайн-тестів для контролю знань і залучення учнів до активної роботи у класі та вдома

Навчально-виховний комплекс “Середня загальноосвітня школа № 2-гімназія” м. Трускавця

Відкрити

Остапович Б.Б., Бужанська М.В. Дистанційні методи навчання теоретичних основ хімії з використанням системи Moodle

Львівський національний університет імені Івана Франка

Львівський торговельно-економічний університет

Відкрити

Павлюк О.В., Муць Н.М., Заремба О.І., Миськів М.Г. Використання дистанційних освітніх технологій при вивчені окисно-відновних реакцій в шкільному курсі хімії

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Селедець М.В. Педагогічний підхід до вибору методів і прийомів навчання під час проведення сучасного уроку хімії

НВК “Загальноосвітній навчальний заклад I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад – учнівське лісництво ім. о. І. Могильницького”,
с. Міженець

Відкрити

Савчин М.М. “Учитель року” – конкурс педагогічної майстерності

КЗ ЛОР “Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти”

Відкрити

Гладишевський Р.Є., Пукас С.Я. Всеукраїнський конкурс юних дослідників “Кристали”

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Міліянчук Х.Ю., Гладишевський Р.Є. Революція у сфері джерел енергії: Нобелівська премія з хімії 2019 року

Львівський національний університет імені Івана Франка

Відкрити

Інформація

27 березня 2020 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбудеться VІ Науково-методична конференція “Сучасні тенденції навчання хімії”.

Напрями роботи конференції:

  • навчання хімії у закладах загальної середньої та професійної освіти;
  • методична підготовка учителів природничих дисциплін у закладах вищої освіти;
  • мотивація та формування стійкого інтересу до вивчення хімії як важливої природничої науки;
  • STEM-освіта в умовах Нової української школи;
  • науково-дослідницька складова діяльності вчителя хімії;
  • інновації в хімічній освіті;
  • пріоритетні напрями наукових досліджень у галузі хімії та впровадження їхніх результатів у фахову підготовку вчителів.

Реєстрація учасників триватиме з 900 в аудиторії № 2 хімічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6). Урочисте відкриття конференції – о 1000.

І Інформаційне повідомлення

ІІ Інформаційне повідомлення

Реєстраційна форма

 

ХІV Міжнародна конференція з кристалохімії інтерметалічних сполук

22-26 вересня 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка (наказ ректора № О-96 від 20.06.2019 р.) проходила ХІV Міжнародна конференція з кристалохімії інтерметалічних сполук, ініціатором проведення якої є кафедра неорганічної хімії. Організаторами конференції були Міністерство освіти і науки України, Львівський національний університет імені Івана Франка, Національна академія наук України, Західний науковий центр НАН України та МОН України та Комітет кристалографів України. Спонсорами конференції виступили Львівська міська рада, Міжнародний центр дифракційних даних (Пенсильванія, США), компанія “Матеріал Фази Дані Система” (Віцнау, Швейцарія) та Науково-консультаційна компанія “Структура-властивості” (Львів, Україна). Мета конференції – представлення та обговорення нових результатів синтезу, кристалічної структури та властивостей інтерметалічних і споріднених сполук, а також обмін науковою інформацією, розширення співпраці. До організації та проведення конференції були залучені молоді науковці та аспіранти кафедри неорганічної хімії хімічного факультету. Загальна кількість учасників конференції становила 140 осіб, які представили наукові центри 20 країн: Австрії, Ізраїлю, Італії, Канади, Китаю, Німеччини, Норвегії, Польщі, Республіки Туніс, Румунії, Словацької Республіки, США, Таджикистану, Франції, Чеської Республіки, Швейцарії, Швеції, Японії та України. Україна була представлена науковцями Львівського, Київського, Одеського, Чернівецького, Ужгородського, Східноєвропейського національних університетів, Національного лісотехнічного університету України, Національного університету “Львівська політехніка”, а також інститутів НАН України: загальної та неорганічної хімії, металофізики, надтвердих матеріалів, проблем матеріалознавства, фізико-механічного. Провідні вчені світу в галузі кристалохімії виголосили 14 пленарних лекцій. Також було зроблено 19 усних та 104 стендових доповіді, які охоплювали наукові секції: діаграми стану, кристалічні структури, фізичні властивості, кристалохімічні особливості сполук та бази даних. Усні та стендові доповіді оцінювало журі та було обрано дві та чотири найкращі доповіді, відповідно. Презентуючим авторам вручено сертифікати та подарунки. Матеріали конференції опубліковані у збірнику тез і також будуть опубліковані в журналі Хімія металів і сплавів (Chemistry of Metals and Alloys).

Детальніше на сайті 

Сімнадцята наукова конференція “Львівські хімічні читання – 2019”

Сімнадцята наукова конференція “Львівські хімічні читання – 2019”

Шановні колеги!

З приємністю запрошуємо Вас до участі у Сімнадцятій науковій конференції “Львівські хімічні читання – 2019”, яка відбудеться на хімічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка з 2 по 5 червня 2019 року.

Перше повідомлення про конференцію міститься тут.

Програма конференції

ЗБІРНИК ТЕЗ

Оргкомітет

V Науково-методична конференція “Сучасні тенденції навчання хімії

V Науково-методична конференція “Сучасні тенденції навчання хімії”

29 березня 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбудеться V Науково-методична конференція “Сучасні тенденції навчання хімії”.

Напрями роботи конференції:

– навчання хімії у закладах загальної середньої та професійної освіти;

– методична підготовка хіміків у закладах вищої освіти;

– мотивація та формування стійкого інтересу до вивчення хімії як важливої природничої науки;

– інновації в хімічній освіті;

– науково-дослідницька складова діяльності вчителя хімії;

– пріоритетні напрями наукових досліджень у галузі хімії та впровадження їхніх результатів у фахову підготовку вчителя хімії.

 

Відкриє конференцію Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

 З вступним словом виступлять:

Володимир Мельник, член-кореспондент НАН України, професор, ректор Львівського національно університету імені Івана Франка

Любомира Мандзій, директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації;

Роман Гладишевський, член-кореспондент НАН України, професор, проректор з наукової роботи Львівського національно університету імені Івана Франка.

Ключові доповіді виголосять:
Ольга Ярошенко, член-кореспондент НАПН України, професор, завідувач відділу інтеграції вищої освіти і науки Інституту вищої освіти Національної академії педагогічних наук України;

Олег Блажко, завідувач кафедри хімії та методики навчання хімії Вінницького державного педагогічного університету імені М. Коцюбинського;

Марія Савчин, професор кафедри природничо-математичної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;

Лілія Олексин, народний вчитель України, вчитель хімії Львівського фізико-математичного ліцею-інтернату при Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Реєстрація учасників триватиме з 900 до 945 у вестибюлі головного корпусу Університету (м. Львів, вул. Університетська, 1). Урочисте відкриття конференції – о 1000 у Дзеркальній залі Університету.

Програма конференції

Інформаційне повідомлення

Реєстраційна форма

 

VІ Школа молодих науковців – Конгрес кристалографів України

VІ Школа молодих науковців – Конгрес кристалографів України

26-28 вересня 2018 року на кафедрі неорганічної хімії хімічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відбудеться VІ Школа молодих науковців – Конгрес кристалографів України.

Мета Школи – ознайомити учасників із сучасними рентгенівськими дифракційними методами дослідження будови речовини, продемонструвати спеціальне обладнання та експериментальне використання рентгенівської дифракції, а також удосконалити знання в розрахункових методах рентгеноструктурного аналізу.

У програмі Школи заплановано чотири лекції провідних фахівців у галузі порошкової та монокристальної дифракції та три майстер-класи з проведення рентгенівського фазового та структурного аналізу, визначення кристалічної структури, ознайомлення з кристалографічними базами даних, зустрічі з відомими вченими та колегами-кристалографами.

Ініціатором проведення Школи є кафедра неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка. Дифракційні методи дослідження кристалічної структури започатковані на кафедрі в 50-х роках минулого століття та плідно розвиваються сьогодні. Здобутки та великий науковий досвід вчених кафедри вказують на пріоритетні надбання в цьому напрямку.

Детальніше на сайті Школи

VIII Український з’їзд з електрохімії

 

Шановні колеги!

 Запрошуємо Вас
взяти участь у роботі

VIII Український з’їзд з електрохімії за участю закордонних вчених та
VI Науково-практичний семінар студентів, аспірантів і молодих учених
«Прикладні аспекти електрохімічного аналізу»,
присвячені 100-річчю Національної академії наук України

4–7 червня 2018 р.

Програма конференції

Матеріали конференції:

Частина 1

Частина 2