Кафедра органічної хімії

  • Про кафедру
  • Історія кафедри
  • Стратегія
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Методичні матеріали
  • Дослідження
  • Новини

all

Колектив кафедри органічної хімії

 

Кафедра заснована в 1895 р., але викладання органічної хімії у Львівському університеті починається з часу відкриття кафедри хімії в 1851 р. Першим керівником (1851-1857) кафедри хімії був Ф. Плесс, який і започаткував наукові дослідження з органічної хімії в університеті. Ф. Плесс відкрив пеларгонову кислоту. Наступні керівники кафедри – професори Л. Пебаль (1857-1864) і Е. Ліннеманн (1865-1872) також були хіміками-органіками. Вагомі на той час відкриття здійснив асистент Пебаля А. Фройнд (August Freund). Він розробив загальний спосіб синтезу кетонів дією цинкорганічних сполук на хлорангідриди карбонових кислот і вперше одержав циклопропан, розробивши спосіб його синтезу взаємодією цинку з 1,3-дибромпропаном. Обидві ці реакції іменні – реакції Фройнда (A. Freund. Monatsh. 1882, 3, 625 http://link.springer.com/article/10.1007/BF01516828). Дуже плідно працював професор Ліннеманн: під час роботи у Львівському університеті опублікував серію із 35 статтей, присвячених синтезу та перетворенням спиртів.
У 1872 р. кафедру очолив відомий хімік професор Б. Радзішевський, який після створення в 1895 р. кафедри органічної хімії став її першим керівником. Його наукові інтереси були широкими – хімія ароматичних сполук та імідазолу, бензоїн та його похідні, хемілюмінесценція органічних сполук, аналіз мінеральних вод та нафтових газів Прикарпаття. В органічній хімії є дві реакції Радзішевського:
– спосіб синтезу амідів карбонових кислот взаємодією нітрилів з пероксидом водню в лужному середовищі (Ber. 1884. B. 17. S. 1289);
– загальний спосіб синтезу похідних імідазолу трикомпонентною конденсацією (Ber. 1882. B. 15. S. 2706; ).
Б. Радзішевський зробив вагомий внесок у вивчення хемілюмінесценсії (Liebigs Ann. Chem. 1880. 203. 305-336 doi/10.1002/jlac.18802030305/full). Здійснив аналіз вод лікувальних мінеральних джерел Галичини (Моршин, Трускавець, Великий Любінь, Немирів, Косів та ін.). За час роботи в Львівському університеті створив потужну наукову школу. Опублікував 158 наукових праць. Серед його учнів 10 професорів, багато відомих на той час хіміків-органіків і нафтохіміків.
З 1911 до 1941 р. кафедрою керували С. Опольський, К. Клінґ, Р. Малаховський. З відкриттям хімічного факультету після другої світової війни колектив кафедри формувався заново. Серед інших викладачами кафедри з 1945 р. були М.І. Землянський і В.М. Потапов. В.М. Потапов потім працював в Московському університеті; професор, відомий хімік-органік, спеціаліст зі стереохімії органічних сполук. М.І. Землянський завідував кафедрою до 1975 р. (з перервою 1948–56). У 1948–56 рр. завідувачем кафедри був проф. Маліновський М.С., що прибув з Нижнього Новгорода. Під керівництвом М.С. Маліновського на кафедрі виконано вісім кандидатських дисертацій, в тому числі – С.М. Баранов, який згодом переїхав у Донецьк, став професором і член-кореспондентом НАН України.
В 1955 році під керівництвом М.І. Землянського розпочали дослідження в області хімії фосфорорганічних сполук та похідних селенофосфорних кислот. У цьому науковому напрямі захищено одну докторську та 13 кандидатських дисертацій.
З приходом в 1977 році з Чернівецького університету професора М.І. Ганущака (завідувач кафедри в 1977–2003 рр.) під його керівництвом досліджували реакції ненасичених сполук з арендіазонієвими солями. З 2003 р. кафедру очолює професор Обушак М.Д. Починаючи з 1995 р. під його керівництвом ведуться дослідження в області хімії гетероциклічних сполук.
Серед відомих випускників кафедри: Б.С. Драч (працював на кафедрі у 1959–61), згодом доктор хімічних наук, професор, завідувач відділу в Інституті органічної хімії та в Інституті біоорганічної хімії й нафтохімії, відомий український хімік; З.П. Пак – міністр оборонної промисловості Росії, генеральний директор НВО „Союз”, лауреат Ленінської і Державної премій СРСР, професор; професори, доктори наук – Л.І. Самарай, М.І. Юрків, Е.П. Зінкевич; відомий письменник, дослідник життя і творчості Івана Франка Р.Д. Горак; керівник НВП “ІФлаб” В.М. Фетюхін.

Місія. Кафедра органічної хімії у Львівському університеті імені Івана Франка має більш ніж 120-літню історію, академічні традиції, вагомі наукові здобутки. На даний час кафедра є визнаним і одним з кращих осередків розвитку органічної хімії як науки в Україні. Вихованці кафедри мають добре реноме не лише в Україні, але й у світі. Експертні оцінки (опонування, рецензування, відгуки) працівників кафедри цінують у професійних колах. Звичним є рецензування статей у міжнародних журналах. Головними сферами діяльності кафедри органічної хімії є навчально-методична робота з метою підготовки висококваліфікованих хіміків та наукові дослідження в актуальних напрямах органічної хімії. Основні результати наукових досліджень працівники кафедри публікують у рейтингових міжнародних журналах. Наші цінності: висока якість освітньої діяльності, світовий рівень наукових досліджень і, як наслідок, формування особистості фахівця – носія інтелектуального та інноваційного потенціалу Діяльність кафедри буде спрямовуватися на зростання авторитету факультету й Університету та опиратись на програму діяльності хімічного факультету і стратегію розвитку Університету.

Візія. Реагуючи на тренди розвитку сучасної органічної хімії, кафедра має зберегти лідируючі позиції в Україні серед установ і підрозділів, які працюють у цій галузі.

Цілі. За останні більш ніж 100 років хімія створила практично нову матеріальну основу життя людства і тому у розвиненому суспільстві мусить бути певна ”концентрація” фахівців у цій галузі. Однак з кадровим поповненням цієї сфери останнім часом через різні причини назрівають проблеми. Потрібен ребрендинг хімічної освіти. А вона, у свою чергу, тісно пов’язана з науковими дослідженнями в університетах. Тому цілі: а) популяризація науки, пропагування хімічної освіти, б) у науковій роботі – світовий рівень досліджень, забезпечення їх обладнанням; в) у навчальному процесі – актуалізація навчальних програм, використання сучасних навчальних технологій.

Операційний план

Навчально-методична робота

  • Забезпечувати якісну підготовку бакалаврів та магістрів
  • Постійно підтримувати на належному рівні викладання основних дисциплін кафедри: Органічна хімія, Біоорганічна хімія, Біологічна хімія, Хімія природних сполук, Медична хімія, оновлювати їхнє наповнення актуальними матеріалами Відслідковувати тенденції розвитку і новітні досягнення в органічній хімії та вносити відповідні корективи у робочі навчальні програми (нові теорії, факти стають предметом розгляду в навчальних курсах провідних університетів, а деякі розділи значно поглиблюються). Це стосується згаданих основних курсів і у ще більшій мірі – курсів вільного вибору Опрацьовувати матеріали з медичної хімії, удосконалювати зміст відносно недавно запроваджених курсів з цього циклу
  • Удосконалювати лабораторні практикуми
  • Оновлювати методичне забезпечення курсів кафедри
  • Вносити пропозиції до загального переліку курсів вільного вибору для студентів університету
  • Сприяти відновленню спеціалізації «Медична хімія» (Львівський університет – перший в Україні, де була запроваджена ця спеціалізація з повним блоком відповідних дисциплін).
  • Завершити видання посібника “Органiчна хімія” для студентів хімічного факультету
  • Видати посібники «Лабораторний практикум з органічної хімії» та „Аналіз та ідентифікація органічних сполук”, „Медична хімія”, „Стратегія і тактика органічного синтезу”

Наукова робота

  • Розвивати дослідження в області хімії гетероциклічних сполук та опрацьовувати нові відгалуження цієї тематики.
    Основні акценти робити на таких напрямах:
    • хімія похідних піролу, тіофену, фурану, тіазолу 1,2,3-триазолу, тетразолу, піразолу, бензо[c]ізоксазолу, ізокумаринів, тієнопіримідинів;
    • нові підходи в органічному синтезі із застосуванням мультикомпонентних і доміно-реакцій, тандемних циклізацій;
    • розробка нових варіантів арилювання гетероароматичних сполук;
    • синтез нових реагентів (структурних блоків) для органічного і комбінаторного синтезу;
    • одержання нових сполук і вивчення їхньої біологічної активності;
    • розробка матеріалів для органічної електроніки.
  • Збільшувати число публікацій результатів наукових досліджень у міжнародних журналах з високим імпакт-фактором
  • Брати очну участь у наукових конференціях, представляти усні доповіді
  • Постійно залучати до активної наукової роботи кращих студентів. Сприяти участі студентів у конкурсах студентських наукових робіт, виступах на наукових конференціях, семінарах
  • Брати участь у конкурсах наукових проектів різних рівнів
  • Ефективно вести підготовку фахівців вищої кваліфікації через аспірантуру і докторантуру
  • Працювати над докторськими дисертаціями (доц. Остап’юк Ю.В., с.н.с. Горак Ю.І., с.н.с. Литвин Р.З.)
  • Співпрацювати з організаціями, які досліджують синтезовані сполуки на біологічну активність
  • Підтримувати співпрацю із установами НАН України та науковцями з інших країн, зокрема із таких інституцій: Каунаський технологічний університет (Литва), Вроцлавський університет (Польща), Інститут низьких температур і структурних досліджень (Вроцлав, Польща), Технічний університет м. Клаустгаль (Німеччина), Національний інститут раку (США).

Співробітники

завідувачОБУШАК Микола Дмитровичзавідувач
професорМАТІЙЧУК Василь Степановичпрофесор
доцентБІЛА-ЛЯЛЬКА Євгенія Євгенівнадоцент
доцентКАРП’ЯК Володимир Володимировичдоцент
доцентМАРТЯК Роман Львовичдоцент
доцентМУЛЯК Олександра Іванівнадоцент
доцентОСТАП’ЮК Юрій Володимировичдоцент
доцентПОХОДИЛО Назарій Тарасовичдоцент
доцентТУПИЧАК Микола Анатолійовичдоцент
старший науковий співробітникГОРАК Юрій Ігоровичстарший науковий співробітник
старший науковий співробітникЛИТВИН Роман Зіновійовичстарший науковий співробітник
молодший науковий співробітникПІТКОВИЧ Христина Євгенівнамолодший науковий співробітник
завідувач лабораторіїСЕВРУК Наталія Євстахівназавідувач лабораторії
інженер 1 категоріїМАЗЯР Людмила Пантеліївнаінженер 1 категорії
інженер 1 категоріїНЕФЕДОВ Євген Андрійовичінженер 1 категорії
інженер 2 категоріїКУКІЛЬ Оксана Іванівнаінженер 2 категорії
інженер 2 категоріїМОТОВИЛЬСЬКИЙ Володимир Олександровичінженер 2 категорії
інженерПЕРЕВІЗНИК Галина Василівнаінженер
лаборантТЕСЛЕНКО Юрій Олеговичлаборант
аспірантБАБЧЕНКО Ігор Євгеновичаспірант
аспірантБАРАБАШ Оксана Василівнааспірант
аспірантБУТЕНКО Сергій Олександровичаспірант
аспірантВІРСТЮК Іван Юрійовичаспірант
аспірантКАЛЬМУК Віталій Ігоровичаспірант
аспірантЛЕВЧЕНКО Костянтин Васильовичаспірант
аспірантСТАНІЦЬКА Марія Олегівнааспірант

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

Викладацький розклад



Методичні матеріали

Навчальні посібники:

  1. Обушак М.Д., Біла Є.Є. Органічна хімія. Частина 1. – Львів, 2004. – 204 с.
  2. Обушак М.Д., Біла Є.Є. Органічна хімія. Частина 2. – Львів, 2018. – 256 с.
  3. Біла Є.Є., Обушак М.Д. Органічна хімія. Гетерофункціональні сполуки. Частина 3. – Львів, 2011. – 202 с.
  4. Біла Є.Є., Обушак М.Д. Спектральні методи аналізу в органічній хімії. Львів, 2023. – 92 с.
  5. Мартяк Р.Л., Дзіковська М.І., Обушак М.Д. Практикум з фармацевтичної хімії. Львів, 2024. – 108 с.
  6. Ганущак М.І., Біла Є.Є., Обушак М.Д., Клим М.І. Номенклатура органічних сполук. Львів, 2001. – 170 с.
  7. Карп’як В.В., Обушак М.Д. Хімія гетероциклічних сполук. – Львів, 2010. – 268 с.
  8. Карп’як В.В., Ганущак М.І. Функціональні похідні карбонових та вугільної кислот. – Львів, 2002. – 292 c.
  9. Матійчук В.С., Обушак М.Д., Мартяк Р.Л. Вибрані розділи елементоорганічної хімії. – Львів, 2010. – 134 с.
  10. Коритко О.О., Обушак М.Д. Теоретичні основи будови органічних сполук. – Львів, 2021. – 53 с.
  11. Коритко О.О., Обушак М.Д. Посібник з органічної хімії. Ч. 3. Спирти. – Львів, 2015. – 38 с.
  12. Коритко О.О., Обушак М.Д. Посібник з органічної хімії. Ч. 4. Альдегіди і кетони. – Львів, 2015. – 31 с.
  13. Коритко О.О., Обушак М.Д. Посібник з органічної хімії. Ч. 6.1. Ліпіди. – Львів, 2017. – 43 с.
  14. Коритко О.О., Обушак М.Д. Посібник з органічної хімії. Ч. 9. Амінокислоти. Білки. Гетероциклічні сполуки. Алкалоїди. – Львів, 2020. – 123 с.
  15. Карп’як В.В, Мартяк Р.Л. Якісний та кількісний аналіз органічних сполук. –  Львів, 2018. – 106 с.
  16. Тупичак М.А. Молекулярні основи біохімічних процесів. Посібник для студентів хімічного факультету. – Львів, 2023. – 55 с.
  17. Ганущак М.І., Карп’як В.В. Хімія гетероциклічних сполук у запитаннях і відповідях. – Львів, 2007. – 80 с.
  18. Муляк О.І., Карп’як В.В., Обушак М.Д. Лабораторні роботи і задачі з органічної хімії. – Львів, 2019. – 198 с.
  19. Муляк О.І. Методи органічного синтезу. – Львів, 2008. – 136 с.
  20. Біла Є.Є. Окисно–відновні реакції в органічній хімії. – Львів, 2000. – 162 с.
  21. Біла Є.Є., Обушак М.Д. Органічна хімія. Посібник для самостійної роботи (Частина 2). – Львів, 2019. – 130 с.
  22. Муляк О.І. Лабораторний практикум зі спецкурсу «Хімія барвників». – Львів, 2005. – 55 с.
  23. Муляк О.І., Карп’як В.В., Обушак М.Д. Лабораторні роботи і задачі з органічної хімії. – Львів, 2015. – 152 с.
  24. Kalembkiewicz J., Lubczak J., Kopacz S., Papciak B., Karpyak V., Opaynych I., Kalychak Ya. The names of chemicals in conventional notations. – Львів, 2011. – 360 с.
  25. Ганущак М.І., Кириченко В.І., Клим М.І., Обушак М.Д., Венгржановський В.А. Будова і реакційна здатність органічних сполук. – Київ, 1992. – 216 с.

Методичні рекомендації:

  1. Муляк О.І., Карп’як В.В. Методичні рекомендації до самостійної роботи студентів біологічного факультету з дисципліни «Органічна хімія». – Львів, 2014. – 52 с.
  2. Біла-Лялька Є.Є. Методичні рекомендації до самостійної роботи з дисципліни «Молекулярний дизайн». – Львів, 2019. – 38 с.
  3. Муляк О.І. Рекомендації до розв’язування задач і вправ до теми «Нітрогеновмісні сполуки аліфатичного ряду». – Львів, 2010.
  4. Карп’як В.В., Мартяк Р.Л. Методичні рекомендації до якісного та кількісного аналізу органічних сполук. – Львів, 2015. – 107 с.
  5. Біла Є.Є., Обушак М.Д. Методичні рекомендації до самостійної роботи з дисципліни «Органічна хімія» (частина 2). – Львів, 2014. – 102 с.
  6. Біла Є.Є., Обушак М.Д. Методичні рекомендації до самостійної роботи з дисципліни «Органічна хімія» (частина 1). – Львів, 2012. – 63 с.
  7. Мартяк Р.Л., Матійчук В.С., Муляк О.І., Обушак М.Д. Методичні рекомендації до самостійної роботи з дисциплін вільного вибору спеціалізації «Органічна хімія». – Львів, 2012. – 27 с.
  8. Яцишин М.М., Пацай І.О., Мартяк Р.Л. Методичні рекомендації до навчальної ознайомчої практики студентів 3-го курсу хімічного факультету. – Львів, 2012. – 24 с.
  9. Муляк О.І., Ганущак М.І. Завдання до проведення лабораторних та практичних робіт з органічної хімії. – Львів, 2004. – 84 с.
  10. Дзіковська Л. Застосування ІЧ- та ПМР-спектроскопії для з’ясування будови органічних речовин. – Львів, 1999. – 62 с.
  11. Дзіковська Л., Карп’як В. Методичні вказівки до розв’язування задач і вправ з теми «Оксосполуки». – Львів, 1998. – 39 с.

Дослідження

Наукова діяльність кафедри
Основні напрямки наукових досліджень кафедри органічноі хімії:
• хімія гетероциклів,
• реакції гетероциклізацій,
• мультикомпонентні і доміно-реакції,
• хімія арилфуранових сполук,
• паладій-каталітичні реакції,
• редокс-каталітичні реакції ненасичених сполук з арендіазонієвими солями,
• гомогенно-каталітичні реакції діазонієвих солей.

Найвагоміші результати:
Розроблено підхід до синтезу п’ятичленних гетероциклів, який ґрунтується на застосуванні у циклізаціях продуктів реакції Меєрвейна та її нових варіантів. Знайдено новий одностадійний спосіб одержання 3-заміщених ізокумаринів та нові варіанти доміно-реакцій. Розроблено методи синтезу нових похідних піролу, фурану, 1,2,3-триазолу, тетразолу, 1,2,4-триазоло[3,4-b]-1,3,4-тіадіазолу, бензо[c]ізоксазолу. Розроблено реакції циклоприєднання арил(гетарил)азидів з метиленактивними сполуками різної будови, які застосовано у молекулярному дизайні похідних 1,2,3-триазолу та тетразолу. Знайдено нову реакцію в хімії тетразолів, яка дає змогу легко одержувати недоступні раніше тієнопіримідини.

Проекти

“Молекулярний дизайн гетероциклічних сполук з використанням мультикомпонентних і тандемних реакцій для скринінгу на біоактивність та для оптоелектроніки”, науковий керівник – проф. М.Д. Обушак (2022–2023).

“Функціонально-орієнтований дизайн нових азолів-біологічно активних речовин та аналітичних реагентів”, науковий керівник – д.х.н. В.С. Матійчук (2022–2024).

Участь у виконанні проєкту регіонального розвитку у Львівській області «Розвиток біоекономіки Західного регіону України: виробництво екотари з біодеградабельних полімерів”, 2021–2022 (пр.н.сп. Походило Н.Т., проф. Обушак М.Д.).

“Нові речовини, матеріали, види матерії та підходи до енергозбереження та охорони довкілля”, базове фінансування, керівник групи – проф. М.Д. Обушак (2021–2022).

“Розробка перспективних методів конструювання сполук з антимікробною та протираковою дією”, конкурс проєктів молодих вчених, науковий керівник – д.х.н. Н.Т Походило (2021–2023).

“Донор-заміщені похідні 1,2,3-триазолу як матеріали для органічних світловипромінюючих діодів”, українсько-литовський проєкт, науковий керівник – проф. М.Д. Обушак (2020–2021).

Ґрант Національного фонду досліджень України “Нові азолові та каркасні агенти проти раку та патогенних мікроорганізмів”, науковий керівник – проф. М.Д. Обушак (2020–2021).

“Однореакторні і тандемні реакції у конструюванні гетероциклів та пошук біоактивних сполук і матеріалів для органічної електроніки”, науковий керівник – проф. М.Д. Обушак (2018–2020).

“Синтез та дослідження біологічної активності, хіміко-аналітичних властивостей похідних 1,3-тіазолу та 4-азолідону  з використанням авторського обладнання”, науковий керівник – д.х.н. В.С. Матійчук (2018–2020).

Низка проєктів виконана у рамках угоди між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Інститутом біомедичних досліджень Новартіс (США) у 2016–2019 рр. (Походило Н.Т., Шийка О.Я., Остап’юк Ю.В.).

“Cинтез та аналіз нових структурних аналогів аргініну та канаваніну як компонентів метаболічної протипухлинної терапії“, госпдоговір, науковий керівник – д.х.н. Н.Т Походило (2017–2018).

“Нітрогеновмісні анельовані системи тіофену: розробка високоефективних, екологічно дружніх методів синтезу та пошук протиракових препаратів на їх основі”, конкурс проєктів молодих вчених, науковий керівник– к.х.н. О.Я. Шийка (2016–2018).

“Молекулярний дизайн нових ансамблів гетероциклів з фармакофорними фрагментами на основі мультикомпонентних і доміно-реакцій та з використанням діазонієвих солей”, науковий керівник – проф. М.Д. Обушак (2015–2017).

“Синтез і дослідження нових органічних сполук на основі азотовмісних гетероциклів для органічної електроніки”, українсько-литовський проект, науковий керівник – проф. М.Д. Обушак (2016–2017).

Індивідуальний ґрант (проф. М.Д. Обушак) “Однореакторний синтез нових електроактивних органічних сполук на основі похідних імідазолу і декагідроакридину» за фінансової підтримки Європейського фонду “Конкурсне фінансування короткотермінових візитів дослідників” (2015 р., Каунаський технологічний університет).

“Молекулярний дизайн нових ансамблів гетероциклів з фармакофорними фрагментами на основі мультикомпонентних і доміно-реакцій та з використанням діазонієвих солей”, науковий керівник – проф. М.Д. Обушак (2015–2017).

“Нові антиоксиданти для зменшення ефектів оксидативного стресу при гіперглікемії”, українсько-молдовський науково-дослідний проект, науковий керівник – проф. М.Д. Обушак (2014-2015).

“Мультикомпонентні реакції в синтезі азотовмісних гетероциклів з фармакофорними фрагментами”, українсько-білоруський проект (ДФФД), науковий керівник – проф. М.Д. Обушак (2013-2014).

“Конструювання гетероциклічних систем на основі реагентів, одержаних з арендіазонієвих солей”, держбюджетна тема, науковий керівник – проф. М.Д. Обушак (2012-2014).

Основні результати наукової роботи студентів, що спеціалізуються на кафедрі органічної хімії.
2016
Студент Тупичак М. – переможець (диплом І ступеня) Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.
2015
Студент Лаба Є.-О. – переможець (диплом ІІ ступеня) Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.
Студенти Стельмах А., Тупичак М. взяли участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з хімії і показали високі результати. Спільні публікації із студентами: 5 статей, 6 тез доповідей на конференціях.
2014
Студент Нещадін А. – абсолютний переможець Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії, переможець (диплом ІІІ ступеня) Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, був переможцем конкурсу cтипендіальної програми “Завтра.UA”.
Студенти Стельмах А., Тупичак М., Гомза Ю. взяли участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з хімії і показали високі результати.
Спільні публікації із студентами: 5 статей, 2 тез доповідей на конференціях, 5 патентів.
2013
Студент Нещадін А. – призер (третє місце) Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії, отримав диплом ІІ ступеня Міжнародної студентської олімпіади з хімії в рамках Міжнародного студентського форуму Chemcamp-2013 (Москва), диплом ІІ ступеня конференції «Хімічні Каразінські читання-2013» (Харків), став переможцем конкурсу cтипендіальної програми “Завтра.UA”.
Студент Гомза Ю. – переможець (диплом 1 ступеня) Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт; нагороджений дипломом за 2 місце у конкурсі наукових робіт серед студентів і аспірантів 1 року на XV конференції молодих учених та студентів-хіміків Південного регіону України.
Спільні публікації із студентами: 4 статті, 12 тез доповідей, 4 патенти.
2012
Студент Нещадін А. – абсолютний переможець Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії та вдруге підряд став переможцем міжнародної студентської олімпіади з хімії, переможець конкурсу стипендіальної програми «Завтра.UA», нагороджений дипломом за кращу наукову роботу на XIV конференції молодих вчених і студентів-хіміків південного регіону України.
Студент Фролов Д. – переможець Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії (диплом III ступеня).
Студент Гомза Ю. нагороджений дипломом 2 ступеня на Тринадцятій Всеукраїнській конференції з міжнародною участю студентів та аспірантів „Сучасні проблеми хімії” у Київському університеті, призер першого туру студентської олімпіади з хімії.
Студенти Нещадін А. та Фролов Д. у складі команди факультету посіли третє місце на ІІ Міжнародному студентському турнірі з природничих наук, який проводився 14–24 листопада 2011 року у Санкт-Петербурзькому державному університеті (Росія).
Спільні публікації із студентами: 3 статті, 7 тез доповідей на міжнародних наукових конференціях, 8 тез доповідей на українських конференціях.
2011
Студент 2 курсу Нещадін А. став переможцем міжнародної студентської олімпіади з хімії.
Студентка Шийка О. нагороджена грамотою Президії НАН України за наукову роботу „Молекулярний дизайн тієнопіримідинів на основі амінотіофенів”, запрошена на наукове стажування в Технічний університет м. Клаусталь (Німеччина) за програмою DAAD, нагороджена дипломом другого ступеня за кращу доповідь на третій Всеукраїнській науковій конференції студентів та аспірантів “Хімічні Каразінські читання – 2011”.
Студент Бригас А. – переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з хімії, диплом ІІ ступеня.
Студенти Нещадін А. і Гомза Ю. – переможці 1 туру студентської олімпіади.
Спільні публікації із студентами: 6 статей, 7 тез доповідей на наукових конференціях.
2010
Студентка Шийка О. – переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з хімії, диплом 1 ступеня. Вона отримала диплом першого ступеня за кращу доповідь на Четвертій Всеукраїнській науковій конференції студентів, аспірантів і молодих учених «Хімічні проблеми сьогодення» (Донецьк, березень, 2010), брала участь у обміні студентами між університетами (навчалась 2 місяці у Донецькому університеті).
Студенти Нещадін А. і Гомза Ю. – переможці 1 туру студентської олімпіади.
Спільні публікації із студентами: 12 статей, у т.ч. – 5 статей у журналах з імпакт-фактором і 17 тез доповідей на наукових конференціях.
2009
Конкурс студентських наукових робіт. Студент Савка Р. – переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з хімії, диплом 1 ступеня (квітень 2009 р., Дніпропетровськ). Студентка Кук Тетяна – переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі „педагогічні науки”, диплом III ступеня (березень 2009 р., Переяслав-Хмельницький).
Студентські олімпіади. Студент Савка Р. – переможець Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії (диплом III ступеня) (квітень 2009 р., Донецьк). Студент Скібіцький Р. – учасник цієї олімпіади. Студенти Савка Р. та Шийка О. були членами жюрі Всеукраїнського турніру юних хіміків (жовтень 2009 р., Суми).
Участь у конференціях. Студент Савка Р. нагороджений дипломом II ступеня на десятій Всеукраїнській конференції студентів та аспірантів „Сучасні проблеми хімії”(травень 2009 р., Київський університет). Студентка 3 курсу Шийка Ольга нагороджена грамотою за друге місце серед кращих доповідей на сьомій Всеукраїнській конференції молодих вчених та студентів (червень 2009 р., Дніпропетровськ).
Спільні публікації із студентами: 5 статей і 10 тез доповідей на конференціях.
2008
Конкурс студентських наукових робіт. Потопник Михайло – переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт; диплом 1 ступеня.
Студентські олімпіади. На українській студентській олімпіаді у 2008 р. Савка Р. посів п’яте абсолютне місце. Він був членом жюрі XVI Всеукраїнського турніру юних хіміків (Євпаторія, 2008 р.).
Участь у конференціях. У червні 2008 р. в Харкові студент 3-го курсу Савка Р. виступив з усною доповіддю на VI Всеукраїнській конференції молодих вчених, студентів та аспірантів з актуальних питань хімії.
Сумісні із студентами публікації: 3 статті і 3 тез доповідей.
2007
Конкурс студентських наукових робіт. Дубровський Р. – переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт; диплом 1 ступеня (Дніпропетровськ, травень 2007 р.).
Студентські олімпіади. Савка Р. посів п’яте абсолютне місце, а Скібіцький Р. – дев’яте; серед призерів І туру (університетського) – шість студентів, що спеціалізуються чи працюють у гуртку на кафедрі органічної хімії (Савка Р., Скібіцький Р., Радь Н., Потопник М., Рибак Ю., Солоха В.). Когут І. нагороджена грамотою на Всеукраїнській олімпіаді з педагогіки. Дубровський Р. також успішно виступив на відкритій всеросійській олімпіаді з органічної хімії, яку проводив Московський університет.
Участь у конференціях. Дубровський Р. отримав диплом І ступеня (1 місце) на Першій всеукраїнській науковій конференції студентів, аспірантів і молодих вчених (Донецьк, березень 2007 р.). У жовтні 2007 р. в Одесі двоє студентів виступили на Х Конференції молодих учених та студентів-хіміків Південного регіону України і отримали дві найвищі нагороди – премію ім. академіка Богатського (Савка Р., 3 курс) і першу премію (Потопник М., 5 курс).
Спільні публікації із студентами: 6 статей і 12 тез доповідей.
2006
Студент Дубровський Р. виступив з доповідями на IV всеукраїнській конференції молодих вчених та студентів з актуальних питань хімії (Дніпропетровськ) та на нараді з електрохімії органічних сполук ЭХОС-2006 (Росія, Новочеркаськ).
Студент Дубровський Р. – переможець Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії у Полтаві (диплом III ступеня), студент Савка Р. нагороджений заохочувальним дипломом (восьме загальне місце, найкращий результат серед студентів молодших курсів). Дубровський Р. також успішно виступив на відкритій всеросійській олімпіаді з органічної хімії, яку проводив Московський університет, Дубровський Р. та Стецина О.В. (аспірант) – в інтернет-олімпіаді з хімії. На всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт Крупа І. нагороджений заохочувальним дипломом. Студенти Радь Н. і Потопник М. – призери І туру студентської олімпіади з хімії.
Спільні публікації із студентами: 4 статті і 5 тез доповідей.
2005
У співавторстві зі студентами опубліковано 6 статей і 9 тез доповідей на конференціях.
2004
Студент Дубровський Роман – переможець Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії у Полтаві (диплом II ступеня).
У співавторстві зі студентами опубліковано 7 статей і 3 тез доповідей на конференціях.
2003
Студент Походило Н. на всеукраїнській студентській олімпіаді відзначений як „Кращий органік”. Студент 3 курсу Литвин Р. посів 3 місце за кращу доповідь на Українській конференції аспірантів і студентів у Київському університеті.
У співавторстві зі студентами опубліковано 6 статей і 9 тез доповідей на конференціях.

22-23 березня 2024 р. X Міжнародна конференція “Сучасні тенденції навчання хімії”

18.03.2024 | 13:17

 

 
Шановні колеги!
Запрошуємо взяти участь у роботі X Міжнародної конференції «Сучасні тенденції навчання хімії», яка відбудеться 22-23 березня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка в змішаному форматі.
 
ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ
 
Напрями роботи конференції:

навчання хімії та природничих дисциплін у закладах шкільної та позашкільної освіти;
методична підготовка вчителів природничих дисциплін у закладах вищої освіти;
мотивація та формування стійкого інтересу до вивчення хімії;
дослідницька складова діяльності вчителя хімії;
інновації в хімічній освіті;
пріоритетні напрями наукових досліджень у галузях хімії та освіти.

 
Початок конференції 22 березня 2024 року о 1000  у...

Читати »

21 березня 2024 р. Конференція трудового колективу хімічного факультету.

18.03.2024 | 13:10

21 березня 2024 р. о 14:00 в аудиторії №1 відбудеться Конференція трудового колективу хімічного факультету.
Порядок денний

Про програму розвитку хімічного факультету на період 2024-2029 роки.
Про призначення на посаду декана хімічного факультету.
Різне

Запрошуються усі бажаючі

Читати »

21 березня 2024 р. І Етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності “Хімія”

18.03.2024 | 13:10

Шановні студенти, запрошуємо Вас взяти участь в І Етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності “Хімія”, яка вдбудеться в четвер, 21 березня 2024 р. о 13:30 в ауд. №6
Запрошуються усі бажаючі!

Читати »

6 березня 2024 р. Зустріч зі школярами IT STEP SCHOOl

06.03.2024 | 17:13

6 березня 2024 р. на запрошення директора IT STEP SCHOOl, випускника фізичного факультету нашого Університету Михайла Заремби, декан хімічного факультету Григорій Дмитрів зустрівся із школярами цієї школи.
Зустріч видалась надзвичайно цікавою, адже говорили про перспекитиви хіміїчної освіти в сучасному світі і можливості кар’єри для випускників ІТ школи на хімічному факультеті.
Про зацікавленість співпраці говорить той факт, що учні виявили бажання відвідати хімічний факультет, а поки що школа в подарунок отримала екземпляр ЖИВОЇ КНИГИ ІСТОРІЙ УСПІХУ ВИПУКНИКІВ ХІМІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

Читати »

27-29 лютого 2024 р. Екскурсії по фізічному, геологічному та хімічному факультетах

01.03.2024 | 10:40

27-29 лютого 2024 р. наукові товариства хімічного, фізічного та геологічного факультетів провели екскурсії по своїх факультетах.
Зокрема на хімічному факультеті відвідувачі завітали на кафедри, дізналися з перших вуст про практичне застосування хімії та те, як вона скрізь проникає в наш побут.
Також відвідувачі на власні очі побачили захопливі досліди: “магічну” кулю, хрустальну квітку, хімічний вулкан, слонову пасту та інші. Окрім того, мали змогу подихати гелієм та відчути “на дотик” рідкий азот.

Читати »